۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۹

تایید و تصویب 6 رشته جدید در مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه

تایید و تصویب 6 رشته جدید در مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه از تایید و تصویب 6 رشته جدید در مقطع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری دیمه نیوز ، حجت الاسلام علی اصغررستمی در جمع خبرنگاران در خصوص فعالیت های فرهنگی این واحد اظهار داشت: طی دوسال اخیر با تحولی عمیق در حوزه فرهنگ روبه رو بوده ایم که عمده آن شامل راه اندازی بیش از 6 کانون فرهنگی و هنری دانشجویی، برگزاری نخستین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تحت عنوان جشنواره سنگر، برگزاری دهها دوره آموزشی فرهنگی ، اردوهای متنوع فرهنگی ، مسابقات قرآن و عترت و بیش از دهها جلسه سخنرانی علمی و.. بوده است . مشارکت عمومی دانشجویان در فعالیت های فرهنگی نقطه قوت این حوزه می باشد. در آینده نیز اجرای طرح های ماندگار فرهنگی متنوع از مهمترین برنامه های این حوزه می باشد.

وی با اشاره به اقدامات آموزشی این داشنگاه گفت: شاید به جرات بتوان ادعا کرد واحد فیروزکوه ، درمیان دانشگاه های استان تهران ، توسعه قابل توجهی در مقاطع تحصیلات تکمیلی داشته است و امروز این واحد دانشگاهی ازواحد های مطرح در سطح استان تهران می باشد . پذیرش و جذب چشمگیر و بی سابقه دانشجو درمقطع دکتری و کارشناسی ارشد طی دوسال گذشته گواه این مدعاست.

رستمی افزود : درسال جاری نیز با همت ، پیگری و تلاش مسئولین واحد ، موفق به اخذ تائیدیه و تصویب 6 رشته جدید در مقطع دکتری از شورای انقلاب فرهنگی شده ایم . و با احتساب 3 رشته که در مقطع دکتری داشتیم هم اکنون 9 رشته در این مقطع دارای مجوز فعالیت در واحد فیروزکوه می باشند که در خور توجه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه ادامه داد: رشته های جدید دکتری شامل ؛ دکتری علوم اقتصادی با گرایش اقتصاد اسلامی ، دکتری مدیریت دولتی با گرایش مدیریت منابع انسانی ، گرایش مالی وگرایش مدیریت تولید و عملیات ، دکتری حسابداری ، دکتری ریاضی با گرایش آنالیز می باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در مقطع کارشناسی ارشد 49 رشته ، کارشناسی 21 رشته و کاردانی 22 رشته و در گروه های علوم انسانی ، فنی و مهندسی و علوم پایه در این واحد دانشگاهی فعال می باشند . قابل ذکر است که این واحد هم اکنون در اکثر گرایش های مدیریت ، اقتصاد ،حسابداری و فنی و مهندسی و علوم پایه از کاردانی تا دکتری دانشجو می پذیرد.

حجت الاسلام رستمی با اشاره به فعالیت های دانش بنیان این دانشگاه بیان کرد: درزمینه اقتصاد دانش بنیان و اقداماتی که تاکنون دراین حوزه انجام شده است ، می توان به ایجاد مرکز رشد واحد های فناور در سال 1393 اشاره کرد . امضای تفاهم نامه با شرکت دانش بنیان آیریک ، تولید کننده ترانسفورماتور های کاهنده هوشمند مصرف برق از دیگر موفقیت های این حوزه است که توانسته با تجاری سازی و فروش محصول بخشی از هزینه های جاری واحد را پوشش دهد . راه اندازی چندین شرکت دانش بنیان با هدف تولید محصولات صنعتی از دیگر اقدامات این حوزه است که آینده روشنی را برای توسعه فعالیت های پژوهشی و دانش بنیان رقم می زند .

 

منبع : دانا
website tracking