۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۴

ابراهیمی خبر داد

راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام و پذیرش دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور/ تدریس 6 زبان خارجی در واحدها و دفاتر دانشگاه آزاد

راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام و پذیرش دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور/ تدریس 6 زبان خارجی در واحدها و دفاتر دانشگاه آزاد
مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه آموزش زبان‌های خارجی، در حال حاضر به غیر از زبان انگلیسی پنج زبان دیگر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه ‌آزاد تدریس می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، ابراهیمی مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد در زمینه دفاتر تازه تاسیس این دانشگاه گفت: در سفر اخیر حمید میرزاده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی دو دفتر جدید و یک مرکز بین المللی انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی در آلمان و در میلان با همکاری دانشگاه پلی تکنیک میلان با هدف همکاری‌های علمی، اموزشی و پژوهشی افتتاح شد.

مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد افزود: برای هر یک از دفاتر دانشگاه آزاد اسلامی یک برنامه کوتاه مدت و یک برنامه بلند مدت در نظر گرفته شده است که برنامه کوتاه مدت شامل مطالعه و شناسایی میزان جذب دانشجو در کشورهای هدف در یک فرجه یکساله است.

ابراهیمی از راه اندازی سامانه ثبت نام و پذیرش دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور خبر داد و گفت: ایرانیان مقیم خارج از کشور در تمام دنیا می‌توانند وارد این سامانه شده و ثبت‌نام خود را تکمیل کنند، خوشبختانه با مصوبه هیات امنا پذیرش این دسته از دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بدون برگزاری کنکور خواهد بود و داوطلبانی که شرایط ذکر شده در این سامانه را داشته باشند برای ترم مهرماه پذیرش خواهند شد.

وی با بیان اینکه آموزش این دسته از دانشجویان بصورت الکترونیکی خواهد بود، افزود: تمام کلاس‌ها و فعالیت‌های آموزشی دانشجویان دفاتر دانشگاه‌ آزاد با همکاری واحد الکترونیک به صورت الکترونیکی(مجازی) برگزار خواهد شد و دفاتر دانشگاه آزاد تنها وظیفه برنامه ریزی و برگزاری آزمون‌های پایان ترم را دارند.

مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه آموزش زبان‌های خارجی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به‌غیر از زبان انگلیسی، زبان های عربی، آلمانی، ایتالیایی، فرانسه و روسی در مقاطع ارشد و دکتری در دانشگاه ‌آزاد اسلامی تدریس می‌شود. با برنامه ریزی و ایجاد شعب و دفاتر دانشگاه آزاد این امکان فراهم خواهد شد تا آموزش زبان‌های خارجی بطور مشترک بین واحدهای داخل کشور و دانشگاه‌های معتبر دنیا فراهم شود.

وی همچنین با بیان اینکه یکی از اهداف اصلی دفاتر دانشگاه آزاد توسعه و ترویج زبان فارسی است، گفت: در همین راستا دوره‌های کوتاه مدت آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان در نظر گرفته شده است، بعبارتی دیگر می‌توان گفت زیر ساخت لازم برای برگزاری این دوره‌ها در تمام واحدهای دانشگاه آزاد وجود دارد. همچنین در تمام واحدها و دفاتر برون مرزی دانشگاه آزاد رشته زبان و ادبیات فارسی ارائه می‌شود.

مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد افزود: همچنین در راستای ترویج و توسعه زبان و ادبیات فارسی شورای گسترش زبان و ادبیات فارسی نیز در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ آزاد ایجاد شده، که اداره بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی نیز عضو این شورا است.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking