۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۷

حجت‌الاسلام رستمی در دیدار اعضای انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها:

قابلیت حل مشکلات کشور خارج از فضای دانشگاه نیست

رئیس ‌نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اگر کسی تصور کند قابلیت حل مشکلات کشور در جایی خارج از فضای دانشگاه است، آدرس را ‌اشتباه رفته است.
حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در ادامه سلسله جلسات با تشکل‌ها و فعالان اساتید دانشگاه‌ها در جمع اعضای انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با ‌اشاره به اثرگذار بودن فعالیت تشکل‌های اساتید درخصوص مسائل فرهنگی سیاسی دانشگاه‌ها، افزود: باید توجه داشت که این دانشگاه است که می‌تواند مشکلات کشور را حل کند و اگر کسی تصور کند قابلیت حل مشکلات کشور در جای دیگری وجود دارد، آدرس را ‌اشتباه رفته است.
به گزارش فارس، رئیس ‌نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: مجموعه انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها بر پایه سه رکن علم، دین و سیاست که لازمه یک تشکل است و با سبقه‌ای انقلابی بنیان‌گذاری شده است که البته نوعی فرصت- تهدید که در این مجموعه وجود دارد، این است که هم یک تشکل دانشگاهی است و هم یکی از جریان‌های سیاسی کشور است.
وی افزود: یعنی شما یک مسئولیت‌ها و ظرفیت‌هایی در فضای دانشگاهی دارید که برای شما فرصت‌های بخصوصی را ایجاد می‌نماید، اما بخش تهدیدی آن این است که اقتضای فعالیت سیاسی بیرونی، یک سری کنش‌ها و واکنش‌ها است در حالی که اقتضائات محیط دانشگاه اقتضائات دیگری است و باعث ایجاد یک سری محدودیت عمل برای شما می‌شود. بخشی از ظرفیت‌های فراوان دانشگاه‌ها به دست شما می‌تواند فعال شود.
حجت‌الاسلام رستمی بیان داشت: انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها تنها تشکل مدنی فعال در فضای دانشگاه‌ها نیست چرا که مجموعه‌های دیگری مانند کانون دانشگاهیان نیز حضور دارند که البته وجود نگاه‌های مختلف قطعا در پیشرفت کار در فضای دانشگاه‌ها کمک خواهد کرد.
رئیس ‌نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: تصور من این است که کشور از ظرفیت‌هایی که در مجموعه‌هایی مثل شما جود دارد، می‌تواند بیشتر استفاده کند. همچنین خودتان نیز باید از ظرفیت‌های خودتان که به هر دلیل تاکنون استفاده نکرده‌اید‌، استفاده کنید. مثلا در حوزه‌هایی مثل بازخوانی شعارهای انقلاب مسئولیت شما حتی از نهادهایی مثل صدا و سیما هم بیشتر
است.


کلیدواژه ها :آدرس
منبع : کیهان

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking