۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۹

سرطان‌های عصبی مغز و نخاع محور اولین کنگره نوروانکولوژی ایران

سرطان‌های عصبی مغز و نخاع محور اولین کنگره نوروانکولوژی ایران
دبیر علمی اولین کنگره نوروانکولوژی ایران گفت: این کنگره برای اولین بار با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران و رشته های مختلف پزشکی با هدف بررسی سرطان‌های عصبی مغز و نخاع برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی کنگره نوروانکولوژی ایران، دکتر حسام عبدالحسین پور دبیر علمی اولین کنگره نوروانکولوژی ایران افزود: در این کنگره دو روزه در مورد روش های نوین درمان و تشخیص تومورهایی که در ناحیه مغز و نخاع به وجود می آید بحث و تبادل نظر می کنیم تا بهترین روش درمانی را که می توان برای بیماران انجام داد، انتخاب کنیم.
وی ادامه داد: تومورهای مغز و نخاع یکی از شایع ترین تومورهایی هستندکه در انسان به وجود می آیند، مخصوصاً بعضی از انواع آن در کودکان در رده دوم و سوم علل مرگ و میر قرار دارند.
وی گفت: تعداد بسیار زیادی از تومورهای اولیه ای که در مغز و نخاع به وجود می آیند تومورهایی هستند که متاستاز می دهند به این معنا که تومورهایی که به علت سرطان ریه، کلیه و یا پستان به صورت اولیه در بیمار وجود داشته و متاستاز داده و مغز و نخاع را درگیر می کنند که این تومورها می توانند عوارض بسیار زیاد و غیر قابل بازگشتی هنگام درمان برای بیمار ایجاد کنند و اگر درمان خوب و مناسب انجام گیرد نه تنها طول عمر بیمار افزایش می یابد بلکه طول عمر مفید بیمار و زندگی بعد از درمان را راحت تر خواهد کرد.
دکتر عبدالحسین پور گفت: خوشبختانه در کشور ما جراحی مغز و اعصاب پیشرفت شگرفی داشته است و در سالهای اخیر ما پا به پای بزرگترین کشورهای جهان در زمینه انکولوژی و رادیوتراپی پیش رفته ایم و می توانیم بگوییم درمان هایی که بیماران ما در ایران می گیرند با مهمترین کشورهای جهان نیز قابل مقایسه نیست و بیماران بسیاری داریم که در کشورهای دیگر عمل جراحی انجام دادند و به دلیل این که جراحی های خوبی نداشتند به ایران بازگشتند و همکاران ما به صورت پیشرفته و با امکانات بالا همه نوع جراحی را برای بهبود بیماران در ایران انجام می دهند.
اولین کنگره نوروانکولوژی ایران با حضور دکتر زالی رئیس سازمان نظام پزشکی، دکتر طباطبایی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی از 23 تا 24 تیر در مرکز همایش های بیمارستان بوعلی برگزار می شود.
منبع : صدا و سیما

پربازدیدترین امروز

website tracking