۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۹

العربی الجدید: جمجمه جبیر از سوی اربابانش تخلیه شده است!

العربی الجدید: جمجمه جبیر از سوی اربابانش تخلیه شده است!
پایگاه اینترنتی العربی الجدید به عصبانیت بی‌دلیل وزیر خارجه سعودی در نشستی خبری به علت مطرح شدن مسئله خاشقجی اشاره کرد و نوشت در جمجمه او مغری وجود ندارد.

به گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پایگاه اینترنتی العربی الجدید در یادداشتی به قلم باسل طلوزی با اشاره عصبانیت وزیر خارجه سعودی را در کنفرانسی خبری به علت مطرح شدن مسئله قتل خاشقجی نوشت: باید عصبانیت عادل جبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی، را جدی بگیریم. زیرا اظهار عصبانیت او نشانه‌ای از وجود چندین برابر عصبانیت واقعی است. او به ندرت عصبانی می‌شود. او همواره در کنفرانس‌های خبری صبور بود. وی اخیراً در کنفرانسی خبری با عصبانیت گفت مسئله خاشقجی دنیا را دچار جنون کرده است.

العربی الجدید افزود: عادل جبیر توجه جهان به این جنایت را، بیماری جنون‌آمیز غیرقابل فهم به شمار می‌آورد که احتمالاً باید درمان شود. زیرا این مسئله را شایسته این همه توجه نمی‌داند. خاشقجی از نظر او چیزی بیشتر از یک فرد عادی نیست که عمرش به سر رسیده بود و باید پرونده این مسئله بسته شود و همه باید به خانه هایشان بروند.

نویسنده این یادداشت افزوده است: من عصبانیت عادل جبیر را فقط در صورتی درک می‌کنم که مغزم در جمجمه خالی او باشد. جمجمه‌ای که از سوی اربابانش تخلیه شده است. عادل جبیر و اربابانش و دیگر طاغوتیان عرب وقتی مشاهده می‌کنند که جهان آزاد تا این اندازه به جسد یک مخالف اهمیت می‌دهند، عصبانی می‌شوند. زیرا آن‌ها برای کل ملت‌هایشان نیز اهمیتی قائل نیستند. من اطمینان دارم که عادل جبیر در حالت عصبانیت از واکنش جهانی به مسئله قتل خاشقجی با خودش می‌گفت «اگر می‌دانستید قبل از خاشقجی با هزاران تن دیگر از مخالفان همین کار را کرده ایم چه می‌گفتید؟ دچار چه نوع جنونی می‌شدید؟»

نویسنده این مقاله می‌افزاید: البته من هم به مانند جبیر دچار شگفتی شده‌ام. جهان دموکرات و مدعی حقوق بشر که در برابر رویداد‌هایی نظیر میدان رابعه العدویة مصر و کشته شدن هزاران مسلمان متحصن سکوت کرد چگونه به مسئله خاشقجی این همه توجه دارد؟ ما با عصبانیت این گونه پرسش‌ها را مطرح می‌کنیم. البته نوع عصبانیت ما شبیه به عصبانیت جبیر نیست. چرا میان دو رویداد تا این اندازه فاصله وجود دارد در حالی که هر دو از نظر وحشی‌گری و بربریّت شبیه یکدیگرند؟ پاسخ‌هایی که به این گونه پرسش‌ها داده می‌شود نگران‌کننده هستند. خلاصه پاسخ، این است که غرب به مرگی که خارج از اتاق خوابش روی دهد اهمیتی نمی‌دهد. میان قتلی که عادل جبیر در عربستان سعودی مرتکب می‌شود و قتلی که در خارج مرتکب می‌شود تفاوت وجود دارد.

کلیدواژه ها :وزیر امور خارجه
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking