۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۵

کارشناس مسائل بین الملل:

جاسوسی آمریکا و غرب این بار با توافق بانک مرکزی و گروه FATF / تجسس در حسابهای شخصی افراد یارانه بگیر جرم است اما تجسس دشمن از تراکنش مالی کشور اشکالی ندارد/ تلاش دولت برای برقراری ارتباط با غرب و آمری

جاسوسی آمریکا و غرب این بار با توافق بانک مرکزی و گروه FATF / تجسس در حسابهای شخصی افراد یارانه بگیر جرم است اما تجسس دشمن از تراکنش مالی کشور اشکالی ندارد/ تلاش دولت برای برقراری ارتباط با غرب و آمری
کارشناس مسائل بین الملل نظارت بر چرخه مالی و بانکی ایران و قطع ارتباط با حزب الله لبنان و پایگاه مقاومت در منطقه را از اهداف اصلی این سازمان دانست و افزود: جاسوسی آمریکا و غرب در ایران از طریق سازمان بین الملی مبارزه با پولشویی”FAFT” با اهداف نظام منافات دارد و دشمنان نظام سعی دارند از نفوذ ایران در منطقه جلوگیری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با خبرنگار بین الملل تهران نیوز با اشاره به توافق بانک مرکزی با سازمان بین المللی مبارزه با پولشویی گفت: اهداف این سازمان با اصول ارزش های انقلاب اسلامی ایران مغایرت دارد و هدف این سازمان چیزی جز جاسوسی نیست.

کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به هدف سازمان بین المللی مبارزه با پولشویی عنوان کرد: این سازمان  در تلاش است که با تروریسم خواندن حزب الله و محکوم کردن کمک های جمهوری اسلامی به گروه مقاومت، در منطقه آشوب ایجاد کند و ایران را از ورود به منطقه به بهانه کمک به تروریسم منع نماید.

وی در ادامه افزود: توافق بانک مرکزی با سازمان بین المللی مبارزه با پولشویی دست کشیدن ایران از حمایت حزب‌الله و سایر نیروهای مقاومت و متوقف کردن فعالیت نیروی قدس است.

هانی زاده نظارت بر چرخه مالی و بانکی ایران و قطع ارتباط با حزب الله لبنان و پایگاه مقاومت در منطقه را از اهداف اصلی این سازمان دانست و افزود: جاسوسی آمریکا و غرب در ایران از طریق سازمان بین الملی مبارزه با پولشویی”FAFT” با اهداف نظام منافات دارد و دشمنان نظام سعی دارند از نفوذ ایران در منطقه جلوگیری کنند.

وی با اشاره به کمک های عربستان به تروریسم و عدم بی توجهی این سازمان بر روند فعالیت های سعودی ها خاطر نشان شد: این سازمان در تلاش است که با تروریسم خواندن حزب الله و محکوم کردن کمک های جمهوری اسلامی به مقاومت، در منطقه آشوب ایجاد کند و ایران را از ورود به منطقه به بهانه کمک به تروریسم منع کند.

این کارشناس مسائل بین الملل نحوه جمع آوری اطلاعات از روند اقتصادی کشور، این گونه بیان کرد: ابزاری های نرم افزاری زیادی در FATF وجود دارد که چرخه مالی ایران را رصد می کند و بانک مرکزی با توافق خود با این سازمان به راحتی نظارت کامل بر گردش های مالی در ایران را به غربی ها و آمریکا می دهد.

وی در مورد آینده توافق بانک مرکزی ایران با سازمان بین المللی مبارزه با پولشویی این گونه اظهار کرد:  این سازمان، ایران را به بهانه کمک به تروریسم محکوم خواهد کرد و حتی اجازه انتقال وجه به سفارت خانه های ایران در لبنان، عراق و مابقی کشورهای منطقه را نمی هد.

هانی زاده عهد شکنی کشورهای ۵+۱ در اجرای برجام، جلوگیری از فروش هواپیمای بوئینگ آمریکایی به بهانه جابه جایی وموشک بالستیک، ورود ایران به سازمان بین المللی  مبارزه با پولشویی به بهانه کمک ایران به تروریسم از دشمنی کشورهای غربی و آمریکا با ایران برشمرد و خاطر نشان کرد: بهترین راهکار برای کشور ما این است که  در صورت ادامه روند عهد شکنی غربی ها و آمریکا یک ضرب العجل مشخص کند که ۵+۱تعهدات خود را نادیده گرفته است و این توافق از سوی ایران برهم زده شود.

وی یکی از دلایل تلاش دولت برای ادامه روند بهبود شرایط با غرب و آمریکا را گرفتن یک امتیاز و مانور برای انتخابات سال آینده برشمرد و گفت: اکنون دولت با مشکل حقوق های نجومی، وضعیت نامساعد اقتصادی، وضعیت منطقه و اکنون پولشویی مواجه است که باید سعی کند این مشکلات را در این مدت حل کند این در حالی است که رئیس جمهور نتوانست به تعهد خود در بهبود شرایط کشور در ۱۰۰روز عمل کند.

 
منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

    website tracking