۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۷

سخنگوی ستاد اربعین خوزستان خبر داد:

آغاز موج بازگشت زائران از مرز‌های شلمچه و چذابه

آغاز موج بازگشت زائران از مرز‌های شلمچه و چذابه
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، رضا نجاتی با اشاره به روند برگشت زائران اربعین حسینی از عراق از طریق مرز‌های خوزستان اظهار کرد: برگشت زائران اربعین حسینی از چهار پنج روز پیش آغاز شده است، اما اوج بازگشت زائران از امروز آغاز می‌شود.وی تصریح کرد: تاکنون ۷۵۰ هزار نفر از دو مرز شلمچه و چذابه عازم عراق شده‌اند که از این تعداد تاکنون ۱۵۰ هزار نفر از دو مرز شلمچه و چذابه به کشور بازگشته‌اند.سخنگوی ستاد اربعین خوزستان با بیان اینکه برخی از موکب‌ها ارائه خدمات را تا پایان بازگشت زائران ادامه می‌دهند، گفت: تمهیدات امنیتی برای زائران در بازگشت تا هنگام خروج از استان خوزستان اندیشیده شده است.نجاتی بیان کرد: آمبولانس و پزشک نیز در مرز‌ها مستقر هستند و معمولا خدمات تا پنج روز پس از اربعین به زائران ارائه می‌شود. اما عمده جمعیت بازگشت زائران در روز اربعین و
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، رضا نجاتی با اشاره به روند برگشت زائران اربعین حسینی از عراق از طریق مرز‌های خوزستان اظهار کرد: برگشت زائران اربعین حسینی از چهار پنج روز پیش آغاز شده است، اما اوج بازگشت زائران از امروز آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: تاکنون ۷۵۰ هزار نفر از دو مرز شلمچه و چذابه عازم عراق شده‌اند که از این تعداد تاکنون ۱۵۰ هزار نفر از دو مرز شلمچه و چذابه به کشور بازگشته‌اند.
سخنگوی ستاد اربعین خوزستان با بیان اینکه برخی از موکب‌ها ارائه خدمات را تا پایان بازگشت زائران ادامه می‌دهند، گفت: تمهیدات امنیتی برای زائران در بازگشت تا هنگام خروج از استان خوزستان اندیشیده شده است.

نجاتی بیان کرد: آمبولانس و پزشک نیز در مرز‌ها مستقر هستند و معمولا خدمات تا پنج روز پس از اربعین به زائران ارائه می‌شود. اما عمده جمعیت بازگشت زائران در روز اربعین و یک روز پس از اربعین است.

ترافیک سنگین و روان در مرز‌های خوزستان / زائران لباس گرم همراه داشته باشند
فرمانده پلیس راهور خوزستان با اشاره به ترافیک سنگین در مرز‌ها گفت: توصیه می‌شود بومی‌های منطقه که برای عبور خودرو تا مواکب و نقطه صفر مرزی کارت تردد ندارند به ورودی مرز‌ها مراجعه نکنند، زیرا در صورت نداشتن مجوز از ورود خودرو‌ها جلوگیری می‌شود و تنها کسانی که مجوز تردد دارند می‌توانند از پارکینگ بزرگ در مسیر مواکب و مسیر منتهی به مرز شلمچه تردد کنند.

سرهنگ منصور جمشیدی، با بیان اینکه در مسیر‌های منتهی به مرز‌های شلمچه و چذابه ترافیک سنگین و روان است، اظهار کرد: با وجود ترافیک سنگین در مسیر‌های منتهی به مرزها، تردد و ترافیک روان است.

وی افزود: توصیه می‌شود بومی‌های منطقه که برای عبور خودرو تا مواکب و نقطه صفر مرزی کارت تردد ندارند به ورودی مرز‌ها مراجعه نکنند، زیرا در صورت نداشتن مجوز از ورود خودرو‌ها جلوگیری می‌شود و تنها کسانی که مجوز تردد دارند می‌توانند از پارکینگ بزرگ در مسیر مواکب و مسیر منتهی به مرز شلمچه تردد کنند.

جمشیدی ادامه داد: مردم بومی منطقه نیز با ما همکاری‌های لازم را داشته باشند تا بتوانیم خدمت‌گذاران خوبی برای زائران باشیم. مراجعه خودرو‌هایی که مجوز تردد ندارند، باعث بالا رفتن حجم ترافیک در مرز‌ها می‌شود.

وی به ورود سامانه بارشی در مناطق مرزی اشاره کرد و گفت: طبق گزارش سازمان هواشناسی، برای مناطق مرزی در شلمچه و چذابه سرما، باد، طوفان و بارش باران پیش‌بینی شده و زائران باید حتما لباس گرم همراه خود داشته باشند، از کودکان خود مراقبت و به توصیه‌های پلیس توجه کنند.

فرمانده پلیس راهور خوزستان تصریح کرد: زائرانی که در حال بازگشت از سفر زیارت اربعین به خاک کشور از مرز شلمچه هستند، در سمت راست خود پایانه اتوبوس‌های مسافربری بین شهری و استانی را مشاهده خواهند کرد و اتوبوس‌ها آماده انتقال زوار به شهر‌ها و استان‌های کشور هستند. همچنین اتوبوس‌هایی برای جابجایی زوار از نقطه صفر مرزی تا محل پارکینگ بزرگ در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه کلیه تمهیدات و امکانات برای بازگشت زائران فراهم واندیشیده شده است، خاطرنشان کرد: طی این ایام تصادفات خسارتی جزئی در مسیر منتهی به مرز شلمچه داشتیم، اما خوشبختانه تصادفاتی که منجر به حوادث ناگواری شود، رخ نداده است.
منبع : خبرگزاری دانشجو
website tracking