۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۱

در مراسم عبادی-سیاسی نماز جمعه سراسر کشور مطرح شدِ؛

ادامه فشار معیشتی بر مردم با وجود کاهش قیمت طلا و ارز / پیاده روی اربعین نماد اتحاد و همبستگی مسلمانان

ادامه فشار معیشتی بر مردم با وجود کاهش قیمت طلا و ارز /  پیاده روی اربعین نماد اتحاد و همبستگی مسلمانان
در خطبه های این هفته نماز جمعه سراسر کشور ائمه جماعات ضمن اشاره به اهمیت راهپیمایی اربعین حسینی در ایجاد وحدت و حفظ انسجام شیعیان بر برگزاری هرچه باشکوهتر این رویداد عظیم تاکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ائمه جماعات سراسر کشور با اشاره به اهمیت پیاده روی اربعین این حرکت بی نظیر را مایه  ایجاد وحدت و حفظ انسجام شیعیان دانسته و تاکید کردند حرکت اربعین، یک نمایش بزرگ و مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان عجل الله است و موجب وحشت رسانه های مزدور جهان شده است.همچنین ائمه جماعات با اشاره به برخود قاطع دستگاه قضایی با اخلال گران و دانه درشت هایی که عامل بی ثباتی اقتصادی شدند بر ادامه این روند در راستای دفاع از منافع ملت ایران تاکید کرده و خواستار اولویت قرار گرفتن مبارزه با مفسدان اقتصادی توسط مسئولین شدند.در ادامه اهم خطبه های نماز جمعه کشور را می خوانید:

 

استان خراسان رضوی

ادامه فشار معیشتی بر مردم با وجود کاهش قیمت طلا و ارز/ کلی‌گویی و ابهام گویی در شان مسئول نظام اسلامی نیست

 

در خطبه های این هفته نماز جمعه استان خراسان رضوی ضرورت هرچه باشکوه برگزار شدند پیاده روی اربعین و مشکلات معیشتی مردم تاکید شد.

 

آیت الله علم الهدی:

آیت‌الله علم‌الهدی از سخنان اخیر جهانگیری انتقاد کرد

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: وجود اجتماعی شیعه به‌عنوان یک جریان توحیدی ناب به‌وسیله امام هشتم(ع) تثبیت شد؛ امام رضا(ع) آغازگر حیات اجتماعی شیعه بود‌ و وجود اجتماعی شیعه را تثبیت کردند و از آن روز جریان شیعه توسعه یافت و امروز این جریان در راهپیمایی 20 میلیونی اربعین تجلی پیدا می‌کند. این راهپیمایی یک دیپلماسی عمومی بی‌نظیر است، در این دیپلماسی خود ملت‌ها ایفای نقش می‌کنند.

امام‌جمعه مشهدمقدس با اشاره به اینکه دیپلماسی عمومی ما در سوریه و یمن برقرار است و مظهر عمومی دیپلماسی شیعه نیز راهپیمایی اربعین است، تصریح کرد: شیعیان در اینجا با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و این دیپلماسی روی کره زمین بی‌نظیر است؛ مسئله تنها دیپلماسی عمومی شیعه نیست و به دیپلماسی عمومی محبان اهل‌بیت‌(ع) رسیده و اهل‌سنت نیز در این راهپیمایی حاضر هستند.

وی تصریح کرد: همه دیپلماسی‌ها متکی به یک جریان هماهنگ وحدت سیاسی و جغرافیایی و یا فرهنگی است، اما دیپلماسی عمومی شیعه در راهپیمایی اربعین، "میلیونی" است و این جمعیت میلیونی دارای دل‌های به‌هم گره‌خورده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی افزود: مهم این است که در این دیپلماسی عمومی رهبری فکری با انقلاب اسلامی است؛ بیزاری از قدرت‌های جهانی و وابستگی به قدرت ضد‌استکباری انقلاب اسلامی ویژگی این راهپیمایی میلیونی اربعین است.

وی خاطرنشان کرد: چرا انقلاب ما توانست این کار را بکند و از همه ملل و کشورها در این راهپیمایی شرکت می‌کند اما زائر آفریقایی و آسیایی و اروپایی نیز دم از انقلاب ایران می‌زند؟ این به‌خاطر وابستگی مردم ما به انقلاب ‌است؛ شما مردم به این انقلاب وابسته‌اید و این سبب شده این عظمت در یک دیپلماسی عمومی جهان تشیع برای رهبری فکری این دیپلماسی ایجاد شود و آن چیزی که مهم است تداوم این وابستگی است.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: مقام معظم رهبری در درس خارج خود فرمودند مسائل نظام باید شفاف باشد و این به‌خاطر دو چیز است؛ یکی اینکه این مهم اعتماد مردم را جلب می‌کند. مردم وقتی ببینند همه راست می‌گویند و از تمام واقعیات کشور سخن گفته می‌شود، اعتماد می‌کنند و وابسته به انقلاب می‌شوند؛ وقتی همه‌چیز شفاف باشد مردم اعتماد می‌کنند.

وی گفت: همه قدرت نظام ما به‌دلیل وابستگی مردم است و این مهم صرفاً با شفافیت ادامه پیدا می‌کند. مشکلات را با مردم مطرح کنید و راستش را بگوئید. بعد از 5 سال یک آقایی از مسئولان بگوید اختیار تغییر منشی هم نداشتم و این روراستی نیست. شما 5 سال است برنامه‌ریز و سیاست‌گذار‌ید و اگر اختیار انتخاب منشی نداشتی چرا ماندی؟ مانع را برای مردم چرا عنوان نکردید؟

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی تصریح کرد: امروز همه‌چیز در کشور موجود است؛ شما طلا و ارز را جلودار سبد مردم قرار دادید. حالا که طلا و ارز در حال بازگشت قیمت است، فشار معیشتی همچنان باقی است؛ روراست با مردم صحبت کنید و بگوئید مشکل چیست؛ مردم نیز با شما همراه هستند.

 

خطیب جمعه کاشمر:

پیاده روی اربعین حسینی، رسانه های مزدور جهان را به وحشت انداخته است

حجت الاسلام سید محمدکاظم طباطبایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان کاشمر اظهار داشت: پیاده روی اربعین یک حرکت بی نظیر است که در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و این برای دشمنان بسیار سخت است.

وی با بیان اینکه قدرت پیروان اهل بیت به خوبی جلوه می کند و حضور محبان اهل بیت به یک حرکت جهانی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: رسانه های مزدور و جیره خور استکبار و غرب از نمایش این اقتدار خودداری می کنند و به وحشت افتاده اند.

خطیب جمعه کاشمر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پیاده روی اربعین، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب برای حرکت اربعین چند شاخصه بیان کرده اند و فرموده اند که مراسم اربعین جزو شعائر الله است و اربعین رمز جاودانه شدن نهضت حسینی است.

وی با تاکید بر اینکه پیاده روی اربعین حسینی در تاریخ جاودانه خواهد بود، اذعان کرد: اهمیت تبلیغ و کار فرهنگی از آموزه های دینی است و باید از این حرکت در جهت تبلیغ دین اسلام استفاده کنیم.

 

خطیب جمعه خلیل آباد:

راهپیمایی اربعین نماد قدرت شیعه و زمینه ساز ظهور است 

 حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد با اشاره به اهمیت زیارت امام حسین (ع)، اظهار داشت: هر فردی که از خانه ای به قصد زیارت امام حسین (ع) خارج شود برای هر قدمش یک حسنه برای او نوشته و گناهی از او محو می شود و خداوند نام او را جزو رستگاران ثبت می کند.

وی با بیان اینکه راهپیمایی عاشقانه رهروان حسینی در اربعین یک حرکت فرهنگی بزرگ و رمز جاودانگی حرکت امام حسین (ع) و نماد وحدت بین مسلمین است، خاطرنشان کرد: برگزاری این مراسم باشکوه خوشایند دشمنان اسلام نبوده و به هر طریقی سعی دارند از انعکاس رسانه ای او خودداری کنند و این نشان از نگرانی آنها است.

خطیب جمعه خلیل آباد با اشاره به قوت ها و فرصت های راهپیمایی اربعین حسینی، تصریح کرد: اربعین و راهپیمایی زائران آن مانند هر پیامد سیاسی دیگر شامل فرصت ها و تهدیدهایی هست و اربعین حسینی به عنوان نماد قدرت شیعه با ابعاد قدرت منطقه ای است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: تقویت همدلی، اخوت اسلامی بین مردم ایران و عراق، فراهم کردن بستر نشر مفاهیم انقلابی و فطری بشری و خنثی کننده طرح های دشمنان در زمینه اسلام هراسی و شیعه هراسی از جمله فرصت های راهپیمایی اربعین حسینی است.

 

خطیب موقت نماز جمعه رشتخوار:

حرکت اربعین، یک نمایش بزرگ و مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان عجل الله است

 حجت الاسلام محمود عمرانی خطیب موقت نماز جمعه شهرستان رشتخوار، ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی بن ابیطالب(ع) شهر رشتخوار با توجه به شروع حرکت بزرگ اربعین حسینی، امام حسین علیه السلام را مظهر بصیرت و استقامت برای مسلمانان عنوان کرد و افزود: باید در مراسم عزاداری از حسین(ع) درس آزادگی و شجاعت بگیریم، حسین علیه السلام با حرکت خود از تمام آزادمردان دنیا خواست تا هیچگاه زیر بار ظلم نروند.

حجت الاسلام عمرانی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با اربعین حسینی، افزود: اربعین پدیده بی نظیر و بی سابقه در این سال های اخیر است، که این حرکت با عشق و ایمان همراه است.

 

امام‌جمعه سرخس:

کلی‌گویی و ابهام گویی در شان مسئول نظام اسلامی نیست/ دستاوردهای انقلاب اسلامی در اربعین به دنیا مخابره می‌شود

 حجت‌الاسلام محمد بختیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین حسینی یک حرکت بزرگ فرهنگی است، اظهار کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی دشمنان اسلام را عصبانی کرده، به همین دلیل نمی‌خواهند این حرکت بازتاب رسانه‌ای داشته باشد، ولی این نور الهی را نمی‌توانند خاموش کنند و این نور سال‌به‌سال بیشتر می‌شود.

 

امام‌جمعه سرخس با بیان اینکه بیش از ۴۰ کشور از همه گروه‌ها و مذاهب در این راهپیمایی بزرگ شرکت می‌کنند، افزود: این راهپیمایی یک «بلای» بزرگ برای دشمنان و بهترین پدیده برای وحدت و بهترین تبلیغ برای دین و فرهنگ ناب اهل‌بیت علیهم‌السلام است.

 

وی با تأکید بر اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی به وسیله اربعین حسینی در حال مخابره به تمام جهان است، عنوان کرد: حرکت اربعین حسینی هر سال در حال گسترش است و پیام تشیع و مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام از این طریق به سرتاسر جهان منتقل می‌شود.

 

حجت‌الاسلام بختیاری تصریح کرد: اربعین حسینی انسان‌های جهان را به کشتی نجات امام حسین علیه‌السلام دعوت می‌کند تا زیر پرچم اهل‌بیت علیهم‌السلام قرار بگیرید و به سعادت دنیا و آخرت برسند.

 

خطیب نماز جمعه سرخس حرکت اربعین حسینی را مقدمه‌ای برای ظهور امام زمان (عج) دانست و خاطرنشان کرد: اربعین حسینی ادامه حیات اسلام را تضمین کرده است و این مسیر به ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) ختم می‌شود.

 

 

امام جمعه تربت حیدریه:

دشمن به دنبال ایجاد نفاق و اختلاف بین امت اسلامی است

 حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه به تشریح مضامین زیارت اربعین پرداخت و افزود: برخی اندیشمندان و علما بودند که دارای علم بودند اما بی بصیرتی بلای جان آنها شده، بطوریکه با وجود علم فراوان آنها را دچار جهل عقلی کرده است.

وی تصریح کرد: امام حسین علیه السلام در صحرای کربلا به شهادت رسید تا مردم راه سعادت و شقاوت را تشخیص دهند و براساس ان با انتخاب راه صحیح و سعادت و کمال دنیا و آخرت خود را تامین کنند.

 امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: حب دنیا و دنیا طلبی محور همه شرارت ها، بدبختی ها و کج روی هاست و دشمن هرکجا منافعش اقتضا کتد در برابر حق و حق طلبان می ایستد.

خطیب جمعه تربت حیدریه گفت: همه این دنیا طلبی شرایطی را فراهم می کند تا دنیای کفر و نفاق در یک جبهه بندی واحد در برابر حق و حق طلبان باایستند، لذا اینجاست که باید امت اسلامی و همه آزادیخواهان جهان ید واحده شوند و در برابر ظلم و استکبار تا پیروزی نهایی مقاومت و مبارزه کنند.

امام حمعه تربت حیدریه گفت: امروز دشمن به دنبال نفاق و اختلاف بین امت اسلامی است تا بتواند از این طریق اهداف خود را بین امت اسلامی  دنبال کند.

 

استان زنجان

مراسم اربعین با آرامش در حال برگزاری است/ راهپیمایی ۱۳ آبان باشکوهتر از سال های گذشته برگزار شود

آیت‌الله شیخ علی خاتمی امروز در خطبه‌های نماز جمعه زنجان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه اربعین حسینی اظهار داشت: زیارت اربعین از بزرگترین عبادات برای این ایام محسوب می شود.

وی با اشاره به کرامت و منزلت این زیارت، خاطرنشان کرد: خداوند اوج خوشبختی را بر امام حسین(ع) اعطا کرده است.

امام جمعه زنجان امام حسین(ع)،فرزندان و نوادگان آن حضرت را مدافع شریعت الهی و پیامبرگرامی اسلام عنوان کرد و گفت: شهید کربلا میراث‌دار همه انبیای الهی محسوب می شود.

خطیب جمعه زنجان بزرگترین بیماری جامعه را در دوران امام حسین (ع) جهل و نادانی مردم عنوان کرد و افزود: امام حسین (ع) با خون خود مردم را از جهالت،نادانی و گمراهی نجات داد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مناسبت‌های هفته آینده ،بیان داشت: عمار یاسر از یاران با وفای پیامبر گرامی اسلام بود و پیامبر بر شهادت ایشان به دست دشمنان به وی بشارت داده بود.

آیت الله خاتمی با اشاره به چهارم آبان به عنوان سالروز اعتراض و افشاگری امام خمینی (ره)به قانون کاپیتولاسیون،افزود: اعتراضات امام موجب شد تا این قانون نگین لغو شود.

وی به ۱۸ ماه صفر سالروز شهادت اویس قرنی اشاره کرد و گفت: این بزرگوار هرگز پیامبر را ندید ولی فرستاده الهی بر ایشان ارادت داشتند.

امام جمعه زنجان با اشاره به هفتم آبان به عنوان آغاز هفته کتاب و کتابخوانی،کتاب را زمینه‌ساز گسترش دانایی و آگاهی در جامعه عنوان کرد.

وی به سالروز شهادت حسین فهمیده بسیجی ۱۳ ساله اشاره کرد و گفت: دشمن قرار بود، با حمایت استکبار جهانی نظام اسلامی را ازپای درآورد که جوانان و نوجوانان با ترک درس در جبهه‌ها حاضر شده و از میهن اسلامی دفاع کردند و هزاران نفر از دانش‌آموزان نیز در این راه به شهادت رسیدند.

آیت‌ الله خاتمی ادامه داد: مقام معظم رهبری به بسیجی بودن  دانش‌آموزان تاکید دارند.

وی با اشاره به شهادت نخستین شهید محراب قاضی طباطبایی ،بیان داشت: وی از علمای بزرگ انقلاب بود که به دست دشمنان به شهادت رسید.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه در طول تاریخ زحمات زیادی برای زنده نگه داشتن راه امام حسین (ع) کشیده شده است، افزود: در حال حاضر ۲۰ تا ۲۲ میلیون نفر با آرامش در زیارت اربعین حضور دارند.

امام جمعه زنجان یادآور شد: مدافعان از گوشه و کنار  کشورهای ایران،افغانستان،لبنان و دیگر کشورها جمع شدند و اجازه ندادند که دشمنان به اهداف شوم خود برسند و ما مدیون خون شهدای مدافع حرم هستیم.

وی گفت: آسایش و امنیت امروز در مرزها و در کربلا و نجف، به همت و رشادت مدافعان حرم محقق شده است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به قرار گرفتن در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی،بیان داشت: دشمن از همه توان و انرژی خود برای مقابله با انقلاب اسلامی استفاده کرده و به هدف نرسیده است.

وی برضرورت حضور پرشور در راهپیمایی 13 آبان تاکید کرد و گفت: راهپیمایی ۱۳ آبان باید، با شکوه‌تر از سالهای گذشته برگزار شود.

 

استان سیستان و بلوچستان

اسرائیل از قدرت ایران می هراسد/ همایش پیاده روی اربعین نماد اتحاد و همبستگی مسلمانان است

آیت الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه زاهدان با اشاره به راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی اظهار کرد: امروز در دل اسلام در بین عاشقان اهل بیت و ابا عبدالله علیهم السلام راهپیمایی و تجمع بزرگ شیعیان اربعین در خاک عراق به وقوع می پیوندد که هیچ کشوری توان مقابله با این تجمع و این اتحاد را ندارد.
وی بیان کرد: این راهپیمایی بخش معنوی بسیار زیادی برای مسلمانان دارد که شروع این تجمع با پاهای مبارک زینب کبری(س) و زین العابدین(ع) تشکیل شد.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: چند سالی است که جنگ نرم در جهان رونق پیدا کرده و در بین کشورهای دنیا رواج پیدا کرده است یکی از جنگ های نرم راهپیمایی هایی است که با تجمع تعدادی از انسانها به وقوع می پیوندد تا به کشورهای دیگر یا به دشمنان خود اتحاد را نشان بدهند.
وی با بیان اینکه قدرت ایران امروز برای تمام دنیا ثابت شده است، افزود: این قدرت نشات گرفته از رهنمودهای امام امت و نصیحت های رهبری معظم انقلاب است، اگر رهبری معظم جامعه نبود ما امروز این قدرت و اقتدار را نداشتیم.
سلیمانی با تاکید بر این مطلب که با حمایت های رهبری معظم انقلاب ما توانستیم در فتنه سال 88 موفق و حماسه 9 دی را بیافرینیم، گفت: اگر روحیه انقلابی وجود داشته باشد ترسی از دشمن وجود ندارد، وقتی از روحیه انقلابی صحبت می شود و مقام معظم رهبری بر این رویکرد تاکید دارند یعنی اینکه مردم نیروهای مسلح، دولت، قوه قضاییه و مجلس قانون گذاری همه باید روحیه انقلابی داشته باشند.
امام جمعه زاهدان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز تنها کشوری است که اسرائیل از آن حساب می‌برد، کشوری که تجربه هشت سال دفاع مقدس را در کارنامه دارد، امروزه ایران با قدرت معادن و نفت و گاز و انرژی‌های خود یکی از قدرت های دنیا به حساب می‌آید.
وی بیان کرد: آمریکا زمانی که این همه انرژی و روحیه انقلابی را می‌بیند با همکاری و پول عربستان دست به جنایت‌های فراوان در منطقه می زند و با تحریم‌های اقتصادی و مذهبی می خواهد اتحاد و روحیه انقلابی این مردم را از بین ببرد.
سلیمانی افزود: اگر ما خدمات نظام را نسبت به قبل از انقلاب مقایسه کنیم باید خدا را شاکر باشیم، همین استان قبل از انقلاب چه بوده و اکنون می بینیم که یکی از استان های استراتژیک این کشور قلمداد می شود.
خطیب نماز جمعه زاهدان خاطر نشان کرد: ما مردم باید از تولیدات داخلی حمایت کنیم و ببینیم چه هزینه‌هایی برای زیرساخت‌های این کشور بعد از انقلاب شده و برای بهتر شدنشان تلاش کنیم و دستمان را از بیگانه جدا کرده و خودمان اقتصاد مقاومتی را بسازیم.

راه اندازی جنگ اقتصادی توسط آمریکا برای ایجاد خدشه به جایگاه ولایت و رهبری
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در جمع نمازگزاران جمعه این شهرستان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در درس خارج از فقه روز دوشنبه ۳۰ مهر ماه، گفت: مسئولان پنهان کاری با مردم نداشته باشند، هیچ موضوعی را از مردم پنهان نکنند.

وی با اشاره به اینکه برخی ها می گویند که در شفافیت باید از غربی ها الگو گرفت، افزود: در  شفافیت  باید به گفته ها و آموزه های پیامبر اکرم (ص) رجوع کرد و شفافیت در اعمال را باید از امام علی (ع) آموخت. امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد: هیچ مسئولی حق ندارد با چهره و رفتار خشن با مردم برخورد کند، آن مسئولی خیر دنیا و آخرت نصیبش می شود که با دلسوزی و مهربانی با مردم رفتار کند. بامری اضافه کرد: هیچ مسئولی حق ندارد با مردم جمهوری اسلامی ایران که برای احیای دین اسلام چهل ساعت رنج و سختی را تحمل کرده اند، با خشونت رفتار کند باید به گونه ای رفتار کنند که دل مردم قرص شود و برای آن مسئول دعای عاقبت به خیری کنند. وی به مسئولین توصیه کرد تا از بدخویی و بدخلقی با مردم پرهیز کنند، و مسیر اخلاق، تواضع و فروتنی با مردم را در پیش گیرند. امام جمعه شهرستان سراوان خاطر نشان کرد:اگر تعامل و خوش رفتاری و ارتباط با مردم توسط مسئولین بیشتر شود، زمینه پاسخگویی مسئولین، مشارکت مردم در امورات سیاسی و اجتماعی، اعتماد به نظام اسلامی بیشتر ‌و از فساد جلوگیری می شود.  بامری با اشاره به قرار گرفتن در آستانه اربعین حسینی گفت: پیاده روی اربعین دارای جبلان خاصی است که دلدادگان و شیفتگان امام حسین (ع) شور و شعف خاصی را در این مسیر ایجاد کرده اند. وی تصریح کرد:  در این برهه از زمان که دشمنان تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا میان ملل اسلامی اختلاف ایجاد کند، اما خداوند متعال چنان جاذبه ای را ایجاد کرده است که از سراسر عالم با عشق و علاقه خاصی رهسپار سرزمین کربلا می شوند. امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه دیپلماسی فرهنگ نظام شیعه نورانیت عظیمی در عالم ایجاد کرده است، افزود: مقدمه پیاده روی عظیم اربعین را انقلاب اسلامی بنا کرد که یک حرکت بزرگ فرهنگی است. حجت الاسلام و المسلمین بامری با توجه به اینکه رمز جاودانگی نهضت حسینی پیاده روی اربعین است، اضافه کرد: پیاده روی اربعین نماد وحدت مسلمین جهان است که چهل کشور شیعه و سنی در کنار هم برای زیارت مرقد مطهر امام حسین (ع) در این مراسم شرکت می کنند. وی یاد آور شد: پیاده روی عظیم اربعین تو دهنی محکمی به دشمنان و بهترین پدیده برای حرکت به سمت تولد نوین اسلامی است. امام جمعه شهرستان سراوان پیاده روی اربعین را نمایشگاهی از مجموعه ارزش های الهی دانست و گفت: علیرغم تحرکات دشمن برای ایجاد تفرقه، میان ایران و عراق و چهل کشور دیگر ارتباط بسیار خوبی برقرار است بامری تصریح کرد: آمریکا از صدر انقلاب دسیسه هایی را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انجام داده است که با توکل به خدا مقابله قدرتمندانه انجام داده ایم که از این طریق رسوایی هایی برای آمریکا ایجاد شده است. وی خاطر نشان کرد: چهل سال مقابله قدرتمندانه را مقابل قدرت های جهان داشته این که انتظار می رود توطئه های امروز دشمن که با راه اندازی جنگ اقتصادی ایجاد شده است، را درک کنیم چرا که از این طریق قصد دارد به جایگاه ولایت و رهبری که پایه و ستون این نظام است، خدشه وارد کند.

 

معاهده FATF بوی کاپیتولاسیون می دهد
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی در نماز جمعه امروز چابهار اظهار کرد: در سالروز تصویب قانون کاپیتولاسیون در مجلس شورای اسلامی قرار داریم که امام راحل با آن مخالفت کرد، محمد رضا پهلوی ذلت را به حدی رسانده بود که در مقابل دشمن مانند موش آب کشیده رفتار می کرد و در برابر مردمش مانند سلطنت طلب ها بود در این قانون اگر آشپز آمریکایی هر تجاوزی در کشور انجام می داد هیچ کس در داخل کشور نمی‌توانست او را محاکمه کند.
​وی با اشاره به ننگین بودن معاهده FATF افزود: امام نسبت به قانون کاپیتولاسیون اعتراض کردند که باعث شد به ترکیه تبعید شوند، این ایستادگی در راه خدا در امر به معروف و نهی از منکر بالاتر از درک کردن لیله القدر کنار حجرالاسود است که متاسفانه از قانون FATF هم همان بوی کاپیتولاسیون می آید.

امام جمعه چابهار ادامه داد: دولت می گوید اگر این قانون را تصویب کنیم بهانه را از آمریکا می گیریم، مگر نمی دانید آمریکا هر جایی که توانسته بر ضد ما عمل کرده و اگر توانایی داشت هر نوع سواستفاده را از کشور ما می کردند در این لایحه سردار سلیمانی و سپاه را تروریست می خوانند و این معاهده ذلت بار جزو اعمال شبهه ناک محسوب می شود و امیدواریم این قانون در شورای نگهبان تصویب نشود تا ملت زیر بار این ذلت نروند. وی اربعین را عاملی بزرگ برای اتحاد مسلمانان جهان دانست و تاکید کرد: اربعین نشانه ایمان است می بینیم که شیعه و سنی در هر کجای عالم با هر رنگ و نژاد به سمت کربلا می روند تا در روز اربعین بگویند السلام علیک یا اباعبدالله الحسین علیه السلام، و طبق فرموده مقام معظم رهبری در جمع خانواده های مدافع حرم اگر این اربعین با عظمت برگزار می شود بخاطر فداکاری شهدای مدافع حرم می باشد که بیش از ۲۵ میلیون جمعیت در این آیین بزرگ شرکت می کنند.
وی نابودی داعش را یکی از بزرگترین عوامل برگزاری امروز اربعین دانست و خاطرنشان کرد: داعشی ها به جایی رسیده بودند که برد خمپاره ۶۰ آنها به کربلا می رسید و اگر این مدافعان نبودند حرامیان آل سعود، وهابیون و داعشی های ملحد کربلا را مورد هجوم قرار می دادند.


اربعین بزرگترین اجتماع ۳۰ میلیونی بشر است
حجت الاسلام لشکری در خطبه های نماز جمعه زابل گفت : شهیدان دفاع مقدس حماسه آفرینان تاریخ انقلاب اسلامی هستند.
وی افزود: شهدایی که فرزندان این ملت بزرگ بودند و از جان خود گذشتتد تا امروز ایران به سربلندی برسد.
امام جمعه موقت زابل تصریح کرد: طبق آمار اعلام شده ۷۱ درصدشهدا مجرد و جوان بوده اند،به طور کلی سن متوسط شهدای دفاع مقدس ۲۲ سال اعلام شده است.
وی گفت : با آمار بدست آمده می توانیم بگوییم که جنگ توسط جوانان اداره شد و به پیروزی رسید،امروز هم ما برای رهایی از مشکلات پیش رو به جوانان احتیاج داریم زیرا این کشور متعلق به جوانان است.
لشکری ضمن اشاره به بزرگداشت شیخ مفید خاطرنشان کرد: شیخ مفید عالم بزرگ و برجسته ای بود که برای حفظ ارزشهای اسلام تلاش بی شماری نشان داد.
وی بیان داشت : وجود شیخ مفید برای مکتب اهل بیت (ع) بسیار ارزشمند بود لذا در همین رابطه شخص امام زمان (عج) به او لقب شیخ مفید را دادند.
خطیب جمعه زابل تصریح کرد: حجت الاسلام حسن مدرس دیگر عالم بزرگ دینی بود که توانست از اسلام و روحانیت با دست خالی در مقابل رضا خان قلدر دفاع کند.
وی ادامه داد: اربعین بزرگترین اجتماع بشر است که ۳۰ میلیون انسان بدون دعوتنامه به زیارت سالار شهیدان می روند.
وی بیان کرد: در روایات آمده است اگر یک فرد بتواند میزان واقعی اجر و پاداش زیارت حرم سیدالشهدا را درک کند آنقدر به زیارت میرود تا در این راه جان خود را از دست بدهد.

 

استان هرمزگان

راهپیمایی اربعین حرکتی عظیم در راستای آزادی خواهی/ شفاف سازی از شاخصه های حکمران اسلامی است

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه تلاش دشمنان در حذف و سانسور حماسه بزرگ اربعین بی نتیجه است، اظهار کردند: راهپیمایی اربعین حرکتی عظیم در راستای آزادی خواهی و مبارزه با ظلم و ستم یزیدیان زمان است.

راهپیمایی اربعین حرکتی عظیم در راستای آزادی خواهی است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در خطبه های نمازجمعه این هفته بندرعباس با بیان اینکه راه امام حسین (ع) و یاران شهیدش، برای همیشه در تاریخ زنده خواهد ماند، گفت:راهپیمایی اربعین حرکتی عظیم در راستای آزادی خواهی و مبارزه با ظلم و ستم یزیدیان زمان است.

نعیم آبادی افزود:راهپیمایی اربعین نشانه همبستگی مسلمانان و دیگر آزادیخواهان است که خشم آمریکا را برانگیخته است.

خطیب جمعه بندرعباس با اشاره به نقش منفی، استکباری و زورگویانه انگلیس در چند قرن اخیر گفت: این کشور شیطان پیر تاریخ است و جنایت های انگلیس هیچگاه از حافظه مردم ستم دیده پاک نخواهد شد.

وی با شاره به اقدامات بنگاه سخن پراکنی بی بی سی به عنوان زبان شیطان و دشمن جمهوری اسلامی و دیگر آزادیخواهان جهان تصریح کرد: رویکرد رسانه ها و شبکه های بیگانه در برابر مسائل ایران برگرفته از سیاست های خبیثانه حاکمان این کشورهاست که به عنوان مزدوران انگلیس و آمریکا در جهت منافع استکبار فعالیت می کنند.

 

تلاش دشمنان در حذف و سانسور حماسه بزرگ اربعین بی نتیجه است

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به حماسه بزرگ اربعین حسینی گفت: اربعین رمز جاودانگی نهضت حسینی است، حماسه ای که با حضور میلیونی عاشقان اهل بیت(ع) از بیش از چهل کشور جهان در حال برگزاری است و بزرگترین رویداد فرهنگی جهان محسوب می شود.

میرزایی، با اشاره به سانسور این رخ داد جهانی توسط رسانه های وابسته به استکبار، اظهار کرد: تلاش دشمنان در حذف و سانسور حماسه بزرگ اربعین بی نتیجه و افکار عمومی عالم به این مراسم پرشور، نگاه و توجه خواهد کرد.

وی، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در درس خارج فقه این هفته که فرمودند، در منطق علوی اگر کسی به خاطر مسئولیتش دارای احترام شد نباید اخلاق و رفتار خود را با مردم تغییر دهد، تصریح کرد: مسئولان نظام اسلامی بدانند شکر نعمت مسئولیتشان توجه و خدمت روز افزون به مردم است.

امام جمعه پارسیان، یکی از نتایج تعامل شفاف مسئولان با مردم را زمینه پاسخ گویی و مشارکت مردم در امور سیاسی و اجتماعی و افزایش اعتماد عمومی مردم به نظام اسلامی دانست.

خطیب نماز جمعه پارسیان، از تایید حکم اعدام دو تن از مفسدان اقتصادی دانه درشت و رضایت مردم، گفت: برخود قاطع دستگاه قضایی با اخلال گران و دانه درشت هایی که عامل بی ثباتی اقتصادی شدند و شبهاتی که در خصوص فساد این قوه از طرف دشمنان داخل و خارجی مطرح می شد را از بین می برد.

میرزایی، با اشاره به فرارسیدن سیزده آبان و روز استکبار ستیزی گفت: این که دشمن با همه توان وارد میدان شده و با اعراب و اسرائیل و منافقان و تروریست ها ائتلاف کرده، نشان از استیصال و ضعف دشمن است.

وی ادامه داد: البته مسئولان هم باید همیشه در موضع قدرت باشد و نباید حالت ترس و انفعال به خود نشان دهد.

امام جمعه پارسیان با توجه به ضعف و سستی برخی از افراد داخلی، تاکید کرد: روز سیزده آبان مانند همیشه این مردم هستند که هیمنه آمریکا را فرو خواهند ریخت و ضعف و انفعالی که برخی در داخل کشور ایجاد کرده اند را جبران می کنند.

رئیس ستاد امر به معروف شهرستان با اشاره به ۸ آبان ماه سالروز شهادت محمد حسین فهمیده و روز بسیج دانش آموزی گفت: قطعا نوجوانان بسیجی امروز پرچم داران عرصه های آینده نظام اسلامی هستند.

حجت الاسلام میرزایی، از شورای ترافیک در خصوص اصلاح برخی از چراغ های راهنمایی و رانندگی و موانع سرعت درخواست پیگیری را کرد.

وی، ناهماهنگی برخی از فروشگاههای عرضه سبد کالا برای اقشار محروم و سرگردانی آنان انتقاد و بر اصلاح و نظارت قیمت ها تاکید داشت.

امام جمعه شهرستان، موضوع ادامه و تکمیل پروژه گاز رسانی و اصلاح خرابی ها و نظارت دقیق را از مسئولان زیر ربط خواستار شد.

وی، از اقدام و پیگیری دستگاه قضایی در استقرار اداره تعزیرات حکومتی تا پایان سال، قدردانی کرد.

خطیب نماز جمعه پارسیان سالروز شهادت اولین شهید محراب آیت الله قاضی طباطبایی را گرامی داشت و تاکید کرد:شهید قاضی طباطبایی طلایه دار شهدای محراب شد.

راهپیمایی عظیم اربعین رمز جاودانگی نهضت حسینی است

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه با توصیه به رعایت تقوی الهی در تمام شئون زندگی، تقوی را برترین توشه آخرت برشمرد و اظهار کرد: در دنیا بهترین سرمایه و نجات بخش انسان مومن تقوی الهی است.

وی با تسلیت اربعین حسینی به تمامی مسلمانان جهان از حرکت کاروان های عاشقان و دلدادگان اهل بیت به سوی حرم اباعبدالله الحسین از جزیره کیش خبرداد و افزود: آخرین کاروان شب گذشته با بدرقه جمعی از مسئولان و مردم به سوی حرم حسینی حرکت کرد.

خطیب جمعه رویداد بزرگ پیاده روی اربعین حسینی به سوی کربلا از 40 کشور جهان را یک حرکت عظیم فرهنگی جهانی دانست و افزود: این راهپیمایی با شکوه یک حرکت تاثیرگذار در جهان اسلام است که به فرموده رهبر معظم انقلاب محصول زحمات شهدای مدافع حرم است.

وی با تاکید براینکه اگر شهدای مدافع حرم نبودند امروز شاهد چنین رویداد بزرگی در جهان اسلام نبودیم تاکید کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین یکی از شعائر الهی است که اثرات عظیم فرهنگی آن هر سال در تمام جهان انتشار می یابد.

امام جمعه کیش تاکید کرد: راهپیمایی اربعین رمز جاوادنگی نهضت حسینی است و نماد وحدت مسلمین جهان که تاثیر شگرفی در رساند پیام قیام اباعبدالله  به تمام جهان را دارداز این روست که دشمنان اسلام سعی کرده اند به هر طریقی از انعکاس رسانه ای آن خودداری کنند.

وی ادامه داد: جذابیت های و شکوه این حرکت عظیم اسلامی به حدی است که افکار عمومی از آن استقبال می کندو همین استقبال موجب شده است که رسانه های وابسته به استکبار دست به سانسور و بایکوت خبری آن بگیرند اما رسانه های جهان اسلام این حرکت عظیم را به تصویر کشیده و برای تمام جهانیان گزارش و منعکس می کنند و جهان از این تصاویر زیبا و گزارش های خبری متنعم خواهد شد.

حسن زاده به فرمایشات رهبری در درس خارج فقه هفته گذشته اشاره کرد و افزود: ایشان با اشاره به نامه امیرالمومنین خطاب به مسئولان و فرماندهان نظامی، این نامه را دستورالعملی برای همه مسئولان دانسته و سخنان حکیمانه بیان کردند.

وی به بخشی از این سخنان اشاره کرد و افزود: ایشان به شفاف سازی میان مسئولان و مردم اشاره کردند که تعامل و شفاف سازی از شاخصه های حکمران اسلامی است و حاکم اسلامی نباید چیزی را از مردم پنهان کند.

خطیب جمعه کیش مهربانی مسئولان با مردم را از دیگر نکاتی عنوان کرد که رهبر معظم انقلاب برآن تاکید دارند و ادامه داد: حاکم اسلامی باید با مردم مهربان باشد و با یک امضاء حکومتی نباید اخلاق و رفتارش با مردم متفاوت شود و دور خود حصاری بکشد که گویا مردم را نمی بیند.

وی با بیان اینکه ما مسئولان مردمی و خوبی داریم تاکید کرد: مسئولان حکومت اسلامی باید در میان مردم باشند به درد و دل مردم گوش فراداده و با آنان نشست و برخاست کرده و مهربان باشند.

امام جمعه با تبریک هفته کتاب، کتاب را محصول تجربه های بشری، خلاقیت های ذهنی و آموخته های طولانی مدت انسان برشمرد و افزود: کتاب باید وارد خانواده شود و والدین با ایجاد یک کتابخانه کوچک در خانه آنان را به خواندن کتاب ترغیب و تشویق کنند.

وی به آفت های کتاب اشاره کرد و افزود: هر کتابی ارزش خواندن ندارد و نوشته های ناسالم بسیار خطرناک هستندو باید از آنان دوری کرد و چه خوب بود که مانند دیگر کالاها کتاب نیزمهر استانداردهای داشت تا افراد با چشم بازتر کتاب را انتخاب می کردند.

حسن زاده با تسلیت شهادت آیت الله قاضی طباطبایی نخستین شهید محراب، شهادت حسین فهمیده نوجوان بسیجی را به همه دانش آموزان تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: شهید فهمیده نوجوان بسیجی بود که با وجود سن کم از ویژگی های بارزی چون ولایت پذیری برخوردار بود.

اطاعت پذیری از ولایت فقیه عامل عزتمندی در دنیاست

حجت الاسلام رضا مهدوی امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان با اشاره تصویب قرارداد ننگین کاپیتولاسیون در زمان حاکمان ضعیف و بزدل کشور اظهار کرد: کاپیتولاسیون یعنی نفوذ بیگانگان در یک کشور،دخالت در مصالح کشور، غارت سرمایه ها و توهین به عزت، شرافت و شخصیت کشور و به تعبیر امام راحل سند بردگی ملت بود.

امام جمعه موقت رودان با اشاره به اینکه در آن زمان امام بزرگوار در مقابل این قرارداد ننگین ایستادند و ملت را آگاه کردند افزود: اگر چه بعد از سخنرانی امام خمینی(ره) در رابطه با قرارداد ننگین کاپیتولاسیون در سال ۴۲ ایشان را تبعید کردند اما نتیجه آن شد که درخت تنومند انقلاب اسلامی رشد کند.

مهدوی با بیان اینکه قرآن کریم اجازه تسلط بیگانگان بر مسلمانان را نمی دهد ادامه داد: مسلمانان باید خودشان بر مملکت اسلامی تسلط داشته باشند و ریشه نفوذ بیگانگان در امورشان را قطع کنند و این پیام قرآن کریم است.

خطیب جمعه موقت رودان تصریح کرد: چهل سال است که تابع تصمیم گیری های ولایت فقیه هستیم و الحمدالله در این مدت و در سایه این اطاعت پذیری در دنیا عزتمند شدیم.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی امروز کشور گفت: دشمن در صدد است با ایجاد جنگ روانی و تبلیغات سوء از آب گل آلود ماهی بگیرد و از این مشکلات اقتصادی بوجود آمده در کشور، آینده انقلاب اسلامی را پیش ملت ایران، سیاه و ناکارآمد جلوه دهد.

مهدوی با بیان اینکه طرز تفکر غلط که انقلاب دین نتوانسته کاری کند در ملت مسلمان و دیندار ایران اسلامی راه ندارد افزود: کسی نمی تواند از اقتصاد فشل امروز کشور دفاع کند اما مگر ما پیرو آن امام حسین(ع) نیستیم که برای حفظ و اعتلای اسلام حاضر شد بدن مطهرش قطعه قطعه شود تا اسلام بماند،مگر ما پیرو حضرت زینبی نیستیم که نماز شبش را از شدت گرسنگی نشسته خواند.

وی با اشاره با اینکه دولت براساس قانون اساسی برای حفظ امنیت و استقلال اقتصادی این مردم سوگند یاد کرده است خاطرنشان کرد: ما دوتا راه بیشتر نداریم یا باید طرفدار این اندیشه غلط باشیم که برای بهبود وضع اقتصادیمان به آغوش غرب برویم و یا اینکه بهترین روش را انتخاب کنیم و به ملت خودمان برای عبور از این مشکلات متکی باشیم و این راه چهل ساله را برنگردیم.

 

استان همدان

اربعین نماد وحدت و شکوه مسلمانان ومحبان اهل بیت است/مسئولین مبارزه با مفسدان اقتصادی را اولویت خود قرار دهند

درخطبه های نمازعبادی سیاسی جمعه این هفته استان همدان؛ ضمن دعوت همگان به تقوای الهی، و با اشاره به سالروز اعتراض امام خمینی(ره) به کاپیتولاسیون بیان کرد: این قانون یکی از ننگین ترین قوانینی بود که در زمان شاه خائن به ایران تحمیل شد و می توان گفتFATF همان کاپیتولاسیون امروز است.

امام جمعه شهرستان ملایر:
حجت الاسلام و المسلمین محمد باقر برقراری در خطبه های  عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه ملایر وحدت را مهمترین هدف برگزاری حماسه با شکوه اربعین دانست و اظهار داشت: حماسه 20 میلیونی اربعین با حضور زائران شیعه و عراقی ها در کنگره عظیم پیاده روی عظمت اسلام را به رخ جهانیان می رساند.
وی افزود: این راهپیمایی بزرگ در راستای  وحدت و اتحاد جامعه اسلامی و خنثی کردن رسانه های غول پیکر جهان کفر علیه اسلام است.
امام جمعه ملایر گفت: در حماسه عظیم راهپیمایی اربعین اگر مسلمانان کنار یکدیگر پیاده روی کرده و با فرهنگ و رفتار و سبک زندگی یکدیگر آشنا شوند، هیچ گاه دچار تفرقه نمی شوند.
وی افزود: باید مسلمان با هم وحدت و هم دلی داشته باشند چرا که دشمن کارهای زیادی برای تفرقه بین مسلمانان انجام می دهد و نمونه آن جنگ همیشگی در منطقه است و هدف آن جلوگیری از وحدت مسلمانان تلاش است، چرا که می داند اگر این منطقه زیر اسلام ناب جمع شوند قدرت اسلام مافوق همه قدرت ها است و توانایی مقابله با آن را ندارد.
حجت الاسلام برقراری تاکید کرد: ما برای آینده اسلام و عظمت مسلمانان با عزت نیازمند وحدت و همدلی هستیم و راهپیمایی عظیم اربعین یکی از راه های رسیدن به این هدف است.
وی یکی دیگر از اهداف این حماسه عظیم را  انتظار است عنوان کرد و گفت: ما باید این پرچم سرخ حسینی را باید به دست انقلاب سبز امام زمان(عج)  دهیم.
امام جمعا ملایر تاکید کرد: این راهپیمایی امام حسین(ع) در دنیا بی نظیر است و هر سال باید با شکوهتر از قبل برگزار شود.
وی بزرگترین دیپلماسی جهان اسلام و شیعه را راهپیمایی با عظمت اربعین دانست و بیان کرد: باید هر چه بیشتر به راهپیمایی اربعین بها دهیم.
وی با اشاره به سالروز اعتراض امام خمینی(ره) به کاپیتولاسیون بیان کرد: این قانون یکی از ننگین ترین قوانینی بود که در زمان شاه خائن به ایران تحمیل شد و می توان گفتFATF همان کاپیتولاسیون امروز است.
وی با اشاره به عواقب FATF بیان کرد: مگر خود آمریکایی ها و هم پیمانانش شفافیتی در باره کمک های خود به داعش و النصره و داشته اند که توقع شفاف سازی حساب های جمهوری اسلامی را دارند.
حجت الاسلام برقراری گفت: نماینده هایی که به دنبال این شفاف سازی در FATF هستند اگر به شفاف سازی علاقمندند حقوق و درامدهای و نحوه بودجه های کشور خود را شفاف سازی کنند.
وی تاکید کرد: مسئولین مردم را محرم بدانند و دشمنان را محرم ندانند چرا که دشمن همان دشمن است و از سال 43 با کاپیتولاسیون رفته و امروز با FATF و 2030 برگشته است.
وی با اشاره به سالروز اشغال کامل خرمشهر بیان کرد امروز کرد: عرقی آمده بودند که در ایران بمانند اما امروز ایران اسلامی با قدرت در منطقه برتر است و حتی خود دشمنان نیز به آن اعتراف کرده اند.
امام جمعه ملایر با اشاره به وشکیل دولت جدید عراق بیان کرد: دولت جدید عراق تفکر مقاومت و تفکر اصیل اسلام ناب را دارد و تمام تلاش آمریکا برای جلوگیری از تشکیل این دولت بود که موفق نشد.
وی افزود: آمریکایی ها امروز در منطقه ضعیف شده است و حتی از مریدان خودش هم حرف شنوی ندارد.
حجت السلام برقراری عنوان کرد: وضعیت آمریکا همانند زمان فروپاشی شوروی است، فقط بوق های بزرگ رسانه ای دارد و دوران فرو نشستن قدرت پوشالی آمریکا فرا رسیده است.
وی با اشاره به حکم دو نفر از مفسدین اقتصادی بیان کرد: قوه قضاییه با سرعت به پرونده این دو مفسد اقتصادی رسیدگی کرد و امید است شاهد اعدام این مفسدین در ملا عام باشیم و اکنون زمان آن است که به پرونده دیگر مفسدین رسیدگی شود و با قاطعیت با آنان نیز برخورد شود.
امام جمعه شهرستان بهار:

امام جمعه شهر بهار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهار با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران گفت: دشمنان کشور اسلامی ما علی الخصوص امریکایی ها در تلاش هستند که نگذارد ما جشن چهل سالگی انقلاب را برپاداریم و به هر طریقی سعی می کنند که به کشور ما ضربه بزنند.

حجت الاسلام حاتم نیا در بخش دیگر صحبت های خود به جنگ اقصادی در کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون کشور ما در شرایط بد اقتصادی قرار دارد و مسئولین ما باید مبارزه با مفسدان اقتصادی را اولویت خود قرار دهند.

امام جمعه شهر بهار با تسلیت ایام اربعین ، حضور بیست میلیونی مسلمانان و شیعیان در پیاده روی اربعین را یک فرصت مناسب برای تشیع عنوان کرد و گفت: این بهترین فرصت برای تقویت دیپلماسی فرهنگی و نشر فرهنگ تشیع در جهان و زمینه ساز حکومت امام زمان (عج) می باشد.
امام جمعه شهرستان رزن:

امام جمعه رزن با اشاره به عوامل ایجاد فاجعه کربلا گفت:سکوت خواص و نخبگان و علما یکی از دلایل اصلی ایجاد این فاجعه بوده است.

مولازاده با بیان اینکه امام خمینی با ایستادگی در برابر لایحه خفت بار کاپیتولاسیون ایستاد اضافه نمود:این لایحه عزت مردم ایران را لگد مال کرده بود.

وی ادامه داد:کتاب و کتابخوانی بابد تبدیل به یک امر رایج بین مردم شود.

وی  افزود:البته متاسفانه فرهنگ و ارشاد مرکز اجازه چاپ برخی کتب نه چندان سالم را داده است که خواندنش مناسب نیست.وی اضافه نمود:البته کتابهای مفید فراوانی در جامعه موجود است که باید خوانده شود.

شهادت حسین فهمیده نمادی از روح شور انگیز انقلاب است.مولازاده با اشاره به تجمع میلیونی انسانها در اربعین حسینی گفت:ببینید حسین چه با مردم کرده است که اینچنین مردم بعد از قرنها عاشقانه دور او حلقه زده اند؟

وی افزود:در چنین ایامی خاندان حسین بر سر مزار او برمیگردند.

امام جمعه شهرستان نهاوند:
اربعین نماد وحدت و شکوه مسلمانان ومحبان اهل بیت است
حجت الاسلام والمسلمین مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: همایش عظیم و میلیونی اربعین حسینی نمادی از وحدت جهان اسلام است که دشمنان اسلام از این وحدت وحشت دارند.
وی اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند این همایش عظیم از اتفاقات تاریخی و با اهمیت است که چندین میلیون نفر از کشورمان و سراسر جهان در کربلا حضور می یابند و ارادت خود را به اهل بیت نشان می دهند.
امام جمعه نهاوند افزود: دشمنان با همه کارشکنی سعی درکمرنگ جلوه دادن این همایش میلیونی دارند و نقشه های شومی در سر داشتند ولی وحدت و دوستی و دو ملت ایران و عراق این نقشه را خنثی کرده است.
وی عنوان کرد: این همایش عظیم و میلیونی نشان دهنده وحدت جهان اسلام است و باید در ترویج این کار بزرگ همت کنیم.
مغیثی گفت: این ارامش امروز ما و اینکه به راحتی میتوانیم در همایش اربعین حسینی شرکت کنیم مدیون شهدای عزیز مدافع حرم هستیم و باید همواره به یاد این عزیزان باشیم.

استان اردبیل

پیاده روی اربعین حسینی مانور  وحدت و  نمایش قدرت امت اسلامی است

آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نمازجمعه امروز اردبیل با اشاره به اجتماع عظیم اربعین اظهارکرد: امام حسین(ع) ثروت و برکت عظیمی برای عالم اسلام است.

وی افزود: اجتماع عظیم اربعین مانور وحدت، اتحاد و نمایش قدرت مسلمان‌ها و همچنین تصویر هویت اصلی امت اسلامی و جوانان ما است؛ تمام اقوام، نژاد‌ها و رنگ‌ها را امام حسین(ع) یک‌جا جمع کرده است.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: آمریکا می‌خواهد ظرفیت تعدد قومی ایران را در مسیر منافع نامشروع خود قرار دهد و با تحریکات قومی، کشور را به طرف از هم گسیختگی و منازعات قومی و انحیار ببرد ولی امام حسین(ع) همه سرمایه‌گذاری آنها را پنبه کرده است و بی‌جا نیست که کانال‌های نژادی فحش، ناسزا و استهزاء به امام حسین، به محرم و به عزاداران نثار می‌کنند.

عاملی هویت جوانان را در عاشورا، محرم و اربعین دانست و بیان داشت: عشق به امام حسین(ع) مثل شیرازه کتاب، اوراق قومی ایران را محکم به هم مرتبط ساخته و واحد مجموعی درست کرده است.

وی ادامه داد: درگذشته برنامه این بود که ترکیه بزرگ و ایران، هر دو تجزیه شود. این برنامه در ترکیه اتفاق افتاد و دولت عثمانی از هم پاشید ولی ایران عزیز ما به برکت امام حسین و ولاء اهل بیت سرپا ایستاده و تا آخر راست قامت خواهد ایستاد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، خاطرنشان کرد: آمریکا اگر می‌خواهد میزان انسجام اقوام ایران را بسنجد به اربعین نگاه کند و بلکه رفته رفته شعارهای جهانی امام حسین، اهل سنت را نیز به خود جذب کرده است و راهپیمایی اربعین به مظهر وحدت شیعه و سنی تبدیل شده است.

خطیب جمعه اردبیل اظهار داشت: امام حسین به حق، نقطه اشتراک اهل سنت و شیعه است، امتیاز بزرگ راهپیمایی اربعین این است که رفته رفته به راهپیمایی اعتراض جهانی بر علیه استکبار جهانی تبدیل شده و لذا از بیش از چهل کشور در این راهپیمایی شرکت می‌کنند و موضوع رو به تزاید است به همین جهت غربی‌ها شدیدا اخبار این راهپیمایی را سانسور می‌کنند.

وی افزود: رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق می‌گوید رسانه‌های اروپا و آمریکا را با هزینه دولت عراق جهت انعکاس حماسه اربعین به عراق دعوت کردیم ولی هیچکدام نپذیرفتند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به ماجرای قتل جمال خاشقچی گفت: موضع‌گیری‌های جزئی ترامپ بر علیه عربستان که اخیرا صورت گرفت نه به خاطر دفاع از عدالت، دفاع از مظلوم، دفاع از حقوق بشر و دفاع از آزادی بیان بلکه به خاطر انتخابات دو هفته آینده آمریکاست.

امام جمعه اردبیل،بیان کرد: آمریکا یک سال تمام با ترکیه در کشمکش بود تا یک جاسوس آمریکایی را که در قامت کشیش به ترکیه رفته بود آزاد کند و در نهایت با تمام فشارهائی که به دولت ترکیه وارد کرد موفق به انجام این کار شد اما در مرگ خاشقچی خود را کنار کشید، با اینکه هردو، شهروند آمریکایی بودند اما او مسیحی بود و این مسلمان و با پیگیری آزادی کشیش، دلار از دست آمریکا نمی‌رفت ولی با پیگیری قضیه خاشقچی دلارهای سعودی از دست آمریکا می‌رود. یعنی دلار، قبله ترامپ است.

عاملی در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار داشت: مرگ خاشقچی با اینکه یک فاجعه بزرگ انسانی است اما برکات مهمی هم داشت؛ اولا ماهیت ناپاک آل سعود را برملا و حیثیت آنها را با خاک یکسان کرد. انگار الان کل دنیا بر علیه آنها برخاسته است.

وی ادامه داد: ثانیا ماهیت ناپاک وهابیت را برملا ساخت؛ جای بسیار تأسف است که هفته گذشته سدیس امام جمعه مسجد الحرام در دفاع از بن سلمان و جنایت او سنگ تمام گذاشت.

استان آذربایجان غربی   ذلالت و رسوایی سرانجام دشمنان ایران اسلامی است/برنامه جریان رسانه ای دشمن، تصویر سازی غلط از ایران است   آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سراسر شهرستانها و بخشهای آذربایجان غربی برگزار و ائمه جمعه مطالبی را درباره مباحث روز مطرح کردند که به شرح ذیل است:

ذلالت و رسوایی سرانجام دشمنان ایران اسلامی است

آیت الله سید علی اکبر قریشی ظهر امروز در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه، اظهار داشت: ایستادگی در مقابل دشمنان جزو اوامر الهی است و وعده پیروزی از سوی خداوند متعال در همه حال در مورد مسلمانان صدق می‌کند.

وی، خاطر نشان کرد: ایران اسلامی و ملت اسلامی به قرآن کریم و خداوند متعال چنگ می‌زند و این موضوع سبب رسوایی، ذلالت و محکوم کردن دولت‌هایی است که علیه کشورمان توطئه می‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه ارومیه، گفت: موضوعی که در این میان اهمیت دارد حفظ همدلی و وحدت بین یکدیگر است تا به راحتی بتوانیم در مقابل دشمنان و توطئه‌های آنان بایستیم و دستورهای الهی را در جامعه پیاده کنیم.

وی، تصریح کرد: زمانی که امام خمینی (ره) پا در میدان گذاشت مردم هنگام با ایشان پیش می‌رفتند و توانستند شایستگی‌های خود را اثبات کنند و این موضوع سبب امدادهای غیبی شد تا ملت پیروز نهایی باشند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به پیاده روی اربعین حسینی افزود: اجتماع بیش از ۲۵ تا ۳۰ میلیون نفر در کربلای معلی از زمان حضرت آدم (ع) تاکنون بی‌سابقه بوده و نمی‌توان نظیر آن را جز در دستگاه‌های امام حسین (ع) مشاهده کرد.

وی، تأکید کرد: دشمنان در همه حال به دنبال از بین بردن و تضعیف این واقعه عظیم هستند و کارهای بسیاری تاکنون انجام داده‌اند و انجام خواهند داد ولی این اقدامات به جایی نمی‌رسد.

برنامه جریان رسانه ای دشمن، تصویر سازی غلط از ایران است/باید تفکر بسیجی و انقلابی را ترویج کرد نه اینکه شهید فهیمده ها را از کتب درسی خذف کرد

حجت الاسلام عادل گل حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته میاندوآب با اشاره به جریان رسانه ای دشمنان، اظهار کرد: تلاش جریان رسانه ای دشمن این است که جای حق و باطل را عوض کرده و به مقابله با جمهوری اسلامی بپردازد.

امام جمعه موقت میاندوآب با بیان اینکه دشمن به دنبال تصویرسازی غلط و دروغین از نظام است، افزود: دشمنان می خواهند با تصویر سازی دروغین افکار عمومی داخلی وخارجی را فریب دهند.

وی با اشاره به توانایی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی، گفت:  اکنون از چنان قدرتی در زمینه های مختلف مثلا قدرت موشکی برخورداریم که دشمن را در نقطه و محل حرکتش زمین گیر می کنیم و آنها را هدف قرار می دهیم.

گل حسینی با بیان اینکه ما نیاز به بمب اتم نداریم بلکه جوانان و نیروهای انقلابی، بمب اتم ما هستند، تصریح کرد: قدرت ایران را در پیروزی حزب الله و انصارالله یمن مشاهده می کنیم که با کمترین هزینه کنترل آبراههای مهم و حیاتی در منطقه را به دست گرفته ایم.

خطیب موقت نماز جمعه میاندوآب با اشاره به اینکه دشمن به دنبال تسلیم ما است، اظهار کرد: دشمن به دنبال تثبیت گزاره تسلیم در مقابل آمریکا به دنبال تنها راه حل مشکلات می باشند و متاسفانه عده ای که منابع اطلاعاتی و کسب اخبار آنها بی بی سی و حرف دشمن است، این تفکر را دارند.

امام جمعه موقت میاندوآب تصریح کرد: اگر آنها روزی کاپیتولاسیون تصویب کرده و وعده دادند، امروز نیز می گویند اگر FATF تصویب شود، فلان می کنیم و بهمان می کنیم  که این نیز همان برنامه استکبار است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها مسئولان و مردم را از نگاه به غرب و شیطان برحذر داشته اند، افزود: باید با کشورهای که مسیر رشد و جهش علمی دارند یعنی کشورهای آسیایی و عمدتا باید طرف شرق باشد ارتباط داشت و این را در نظر داشته باشیم که ما کشوری هستیم که هیهات من الذله گفتیم و بدانیم که نگاه به سمت غرب و اروپا و مانند اینها جز معطلی و دردسر و منت کشیدن و کوچک شدن ثمری ندارد.

گل حسینی با اشاره به تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه به عنوان اتاق جنگ اقتصادی ایران، اظهار کرد: مقام معظم رهبری از ابتدای امسال در جهت مقابله با نقشه و طراحی های دشمنان، دستور تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی سه قوه به عنوان اتاق جنگ اقتصادی را صادر فرمودند.

امام جمعه موقت میاندوآب با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در چهار ماه گذشته دو جلسه مهم با محوریت جنگ اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم با دولتمردان برگزار کرده اند، گفت: باید با تشکیل اتاق جنگ اقتصادی و با برنامه ریزی صحیح و بدون ترس از دشمن، از این گردنه و شرایط خطیر عبور کنیم و ان شالله نیز همان خواهد بود..

وی با بیان اینکه باید با ایمان قوی در مقابل مشکلات وسختی ها بایستیم، افزود: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی با ایمان راسخ در حالی که با دستان خالی در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادند و به پیروزی رسیدیم.

گل حسینی با تاکید بر ایستادگی در مقابل دشمنان، تصریح کرد: باید شجاعانه و با ایمان راسخ و با توکل بر خدا در مقابل دشمنان بایستیم و ایمان داشته باشیم که با مقاومت می توان دشمن را شکست داد و عقب راند.

امام جمعه موقت میاندوآب با اشاره به قتل روزنامه نگار عربستانی، اظهار کرد: قتل خاشقجی روزنامه نگار عربستانی رسوایی بزرگ سیاسی برای آل سعود بود و آل سعود را در دنیا رسوا ساخت.

وی با اشاره به سالروز تصویب لایحه کاپیتولاسیون، تصریح کرد: مخالفت آشکار امام خمینی (ره) با کاپیتولاسیون، ماهیت رژیم پهلوی، امریکا و طرح های این کشور را برای از بین بردن استقلال ایران، بیش از پیش روشن ساخت.

گل حسینی با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی، کشور را قربانی کرده و هرگوشه ای را به کسی بخشیدند، افزود: قبل از انقلاب مردم از لحاظ اقتصادی در فقر و فلاکت بودند ولی متاسفانه عده ای خائن با نشان دادن چند نقطه معدود به دنبال روتوش کردن چهره فقر و بدبختی مردم در دوران قبل از انقلاب هستند در حالی که مردم در فقر و بدبختی بودند.

امام جمعه موقت میاندوآب با اشاره به سالروز شهادت محمد حسین فهمیده و روز نوجوان و بسیج دانش آموزی، اظهار کرد: باید روحیه بسیجی و روحیه شهید فهمیده ها در جامعه حاکم شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش و معلمان انقلابی و بسیجی باید محمد حسین فهمیده ها را تربیت کنند، تصریح کرد: نباید به دنبال حذف تفکر فهیمده ها بود و شهید فهیمده ها را از کتب درسی خذف کرد چرا که این حرکت قهقرایی است و نباید در مقابل آن ساکت بود.

گل حسینی هم چنین به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: دشمن به دنبال بایکوت خبری این حرکت و حماسه عظیم مردمی است ولذا باید روز به روز به این حرکت اهمیت داد.

امام جمعه موقت میاندوآب با بیان اینکه دولت ایران وعراق می توانند تمهیداتی را برای برپایی بهتر این راهپیمایی عظیم بیاندیشند، افزود: دولت ها باید در راستای کاهش هزینه زائران حرکت کرده و در این راستا می توانند ویزا و پاسپورت را با اقدامات تمهیداتی حذف کنند.

مسئولین اجرایی کشور پاسخگوی وضعیت سوءمدیریتی باشند

حجت الاسلام حسین فصیح نیا در خطبه‌های نماز جمعه امروز شاهین دژ ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوی الهی گفت:حُب دنیا برای مؤمن مایه سرافکندگی است و مؤمن را از محسنات و حرکت صحیح در راه راست باز میدارد.

وی فرا رسیدن سالروز شهادت سید محمد علی قضایی طباطبایی را تسلیت گفت و به رشادت ها و فداکاری های آن روحانی شجاع در اوان انقلاب اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت:آیت الله طباطبایی نماینده تام الاختیار امام ره بود و در دهم آبان 1358 روز عید سعید قربان در هنگام ایراد خطبه گفت مرا تهدید به مرگ میکنند ،من از مرگ نمی هراسم و همین شجاعت وی را دشمنان انقلاب تاب نیاوردند و عصر همان روز به وی را به شهادت رساندند.

خطیب نماز جمعه شاهین دژ به مناسبت عظیم جهان اسلام ، روز اربعین و زیارت اربعین حضرت سید الشهدا اشاره داشت و افزود:کلمه اربعین مختص امام حسین (ع) است و این مهم ریشه ای دینی دارد،اما عده ای که به اصطلاح خود را روشنفکر می نامند در فضای مجازی میگویند تا چرا چند سال قبل این موضوع مطرح نبود،که این افراد ضمن از دست دادن عقاید اسلامی خود دشمن را در رسیدن به امسال شیطانی خود که ضربه رساندن بر پیکره اسلام و مسلمان است را همرهی میکنند.
وی تصریح کرد:در روایات مختلفی بر پیاده روی زیارت امام حسین (ع)سفارش شده است،امام صادق(ع) می فرماید که هرکس از خانه خود خارج و پیاده به زیارت امام حسین برود به تعداد قدمهایش گناهانشان شسته می شود و به محض رسیدن جز بندگان صالح خداوند است.
حجت الاسلام فصیح نیا گفت : حرکت عظیم اربعین حسینی علاوه از روایات آثاری نیز دارد که اولین آن جز شعائر الهی است دوم تجلی وحدت اسلامی است چراکه تمامی مذاهب بسوی جذبه ای که از سوی امام حسین(ع) ساطع میشود در حرکتند.
امام جمعه شاهین دژ افزود : حرکت عظیم اربعین حسینی نمادقدرت سیاسی امت اسلام و جهان اسلام است،بایست بدنبال این باشیم که دشمنان از این حرکت خوف دارند چون هیچ مصداق دیگری را نمیتوانند ایجاد و یا معرفی کنند که چنین جذبه ای داشته باشد تا بیست میلیون جمعیت را در یک زمان خاص دعوت کرده و همچون سیلی خروشان به سمت کربلا سرازیر شود.
وی اتحاد خاص مردم ایران با ملت عراق را از دیگر آثار حرکت عظیم اربعین دانست و ابراز داشت: دشمن از همین اتحاد میترسد و این یکی شدن و اتحاد را مایه شکست خود میبیند بر همین اساس درصدد ایجاد دوگانگی در راستای این موضوع در افکار جامعه جهانی است.
خطیبی نماز جمعه شاهین دژ
زمینه سازی ظهور امام زمان و وحدت جامعه مسلمانان را از دیگر آثار حرکت عظیم اربعین خواند و گفت : مسلمانان با مذاهب مختلف در کنار هم در حرکتند و یک مسیر را می پیمایند و این یعنی ایجاد آمادگی برای ظهور منجی عالم بشریت ، پس روشنفکران غرب گرا بدانند که جز خسران و تباهی و ریختن آبروی خود در منظر پروردگار هیچ نصیبشان نمیشود.

فصیح نیا گفت:مسئولی که پشت تریبون حرف میزند و میگود توانایی جابجایی منشی خود را هم ندارم و اشتباهی فاحش را مرتکب شده است ،همان شخص در انتخابات خود را بالاتر از رئیس جمهور نشان میداد و وعده های بزرگی را به ملت میداد اما کاری با حرف نداریم بایست جوابگوی سوء مدیریت و تورم امروزه کشور و وضعیت بد اقتصادی باشد.

تقابل ۴۰ ساله آمریکا با انقلاب اسلامى نتیجه‌اى جز شکست براى این کشور نداشته است

 حجت‌الاسلام‌و المسلمین سید رضی موسوی شکوری ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: مستندات نظامى نشان مى‌دهد که آمریکا در کلیه لشکرکشى‌هاى خود از حمله طبس تا تجاوز به عراق، افغانستان، لبنان، غزه، سومالى و سایر متحمل شکست شده و هم‌اکنون نیز ناگزیر است نتایج 6 سال حضور خود در سوریه، راه‌اندازی داعش و حمایت از تروریسم را با اعتراف به شکست بپذیرد.

وی افزود: رفتار دولتمردان آمریکا در سیاست خارجى این کشور نشان می‌‌دهد هرگاه کشورى در مقابل تهدیدات کاخ سفید عقب‌نشینی نکرده و این دولت آمریکا بوده است که با عقب‌نشینی تن به شکست داده و این رفتار در دولت ترامپ نیز بارها در مقابل جمهورى اسلامى، روسیه، کره شمالى و سایر مشاهده‌ شده است.

امام‌جمعه خوی تصریح کرد: تقابل ۴۰ ساله آمریکا با انقلاب اسلامى ملت ایران نتیجه‌اى جز شکست و ناکامى براى این کشور در برنداشته است و جمهورى اسلامى ایران ۲۲ بهمن امسال، چهلمین سالگرد پیروزى انقلاب اسلامى را جشن مى‌گیرد و در نهایت آمریکا یکی از منفورترین دولت‌های جهان به شمار رفته و دیگر قادر به اجرای سیاست‌های خارجی خود در هیچ‌یک از نقطه جهان نیست.

حجت‌الاسلام موسوی شکوری در ادامه با اشاره به 20 صفر روز اربعین و روز زیارتی اباعبدالله الحسین(ع) بیان کرد: در طول تاریخ در حاکمیت نوع خلفا و حاکمان جور زیارت امام حسین(ع) با تهدیدات و خطرات جدی مواجه بوده و در عین‌ حال محبان و پیروان اهل‌بیت هیچ‌وقت از زیارت آن حضرت غفلت نکرده‌اند و در عصر حاکمیت امویان در اطراف کربلا پاسگاه‌هایی ایجاد کردند تا از سیل خروشان زائران جلوگیری کرده اما به نتیجه نرسیدند.

وی افزود: در عصر حاکمیت بنی‌عباس چندین بار به تخریب حرم امام اقدام کردند و بارها زائران را شکنجه کردند و کشتند اما به نتیجه نرسیدند و خودشان نابود شدند و در سال 1216 قمری وهابیان کوردل به کربلا حمله کردند و حدود هزار نفر از زائران و شیعیان را اطراف حرم آن حضرت و حضرت ابوالفضل(ع) قتل‌عام کردند.

امام‌جمعه خوی تصریح کرد: دوران حاکمیت حزب بعث به‌طور کلی زیارت کربلا را قدغن کرده و مردم به‌صورت قاچاق و از راه‌های فرعی به زیارت کربلا می‌رفتند و در اربعین سال 1397ق مردم با نیروهای بعثی درگیر شدند و تعداد زیادی به شهادت رسیدند که به اربعین خونین نام گرفت و دوران حاکمیت تکفیریان داعش بر بخشی از عراق مدام زائران عتبات به‌ویژه سامرا و کربلا را تهدید می‌کردند که آمار زائران به 20 میلیون نفر رسید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی شکوری در پایان خطبه دوم با اشاره به حماسه بزرگ و بین‌المللی روز اربعین اظهار داشت: در عین‌ حال که همیشه زائرین اباعبدالله الحسین و شهدای کربلا در طول تاریخ مورد تهدید قرار می‌گرفتند اما هیچ‌وقت زیارت کربلا را فراموش نکردند حتی در این راه مورد آزار و اذیت شکنجه و به شهادت رسیدند.

وی گفت: خدا را شاکریم که امروز به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و شکست‌های زنجیره‌ای استکبار جهانی در منطقه در همایش اربعین حسینی متجاوز از 20 میلیون نفر از ملیت‌های مختلف سطح جهان حضور پیدا می‌کنند که بزرگ‌ترین همایش بین‌المللی است.

ایستادگی ملت ایران در برابر ظلم درس بزرگی به جهانیان است

ماموستا عباس احمدی امروز در خطبه های نماز جمعه بوکان با اشاره به تلاش غرب به ویژه آمریکا برای ایجاد توطئه‌های جدید در منطقه و داخل کشور اظهار داشت: ملت ایران در طی 40 سال اخیر به حاکمان کشورهای اسلامی و غیراسلامی به خوبی ثابت کرده اند که هرگز در برابر ظالم تسلیم نخواهند شد و با ایستادگی و مقاومت، اهداف انقلاب اسلامی ایران را که همان مبارزه با ظالم‌‌ و حمایت از مظلومان جهان است را  به پیش خواهند برد.

وی افزود: مسلمانان در طول تاریخ با اتحاد، موفق به عبور از بحران‌های سخت شده‌اند، مسئله مهمی که در دوران کنونی نیز نیاز به آن کاملا مشهود بوده و لازم است که رهبران دینی و سیاسی جهان اسلام با پیروی صحیح از دستورات قرآن و اصول دینی در این مسیر گام بردارند.

امام جمعه بوکان با اشاره به قتل و کشتار امریکایی‌ها در منطقه گفت: قتل یک انسان در دین اسلام به عنوان منفورترین اعمال نکوهیده در نزد پروردگار است.

وی تصریح کرد: قتل و کشتار اقدامی که آمریکایی‌ها و جیره‌خوارانشان چند سالی است در منطقه خاورمیانه از انجام آن ابایی ندارند، این اقدامات علیه انسانیت و در مسیر تامین منافع مالی آمریکایی‌ها است.

 

استان قزوین

نمایندگان به جای حل مشکلات مردم دنبال انتصاب نیروهای خود هستند

 آیین های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم در مصلی های نماز جمعه در سراسر استان برگزار شد. 


حجت الاسلام علی قابل در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین در مسجدالنبی اظهارداشت: خدا همواره بر اعمال ما ناظر و شاهد است لذا باید مراقب رفتارهای خود باشیم و از مسیر اسلامی خارج نشویم. 

وی اضافه کرد: خدا اجازه نمی دهد در عدالت حتی علیه متخلفان و کسی که به اعدام محکوم شده با بی عدالتی رفتار و یا به وی توهین کنیم، شخصیت انسانها باید رعایت شود و اسلام ناب حتی با دشمنش با کرامت برخورد می کند و به جایگاه انسانی افراد در همه شرایط احترام قائل است. 

قابل در خطبه دوم نماز با گرامیدلشت اربعین حسینی گفت:امام حسین(ع) از ارکان دین و پناهگاه مومنین و امام همه اهل تقواست، هم هدایت شده وهم هدایتگر است و تجسم تقوی در وجود حسین(ع) است. 

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: حسین(ع) ریسمان محکم الهی و فرزندانش حجت الهی هستند و مطالعه تاریخ نشان می دهد که راه حق و عدالت همیشه پایدار است. 

خطیب جمعه قزوین تصریح کرد: اربعین در پیش است و این رویداد بزرگ دینی درس تاریخی است تا ببینیم امروز هیچ نشانی از بنی امیه نیست اما پویایی راه حسین(ع) دلیل حقانیت راه سالار شهیدان است که هرگز فراموش نخواهد شد.

وی گفت: در طول تاریخ ۱۲ بار قبر مبارک حسین(ع) را خراب کردند تا کسی به زیارتش نرود اما امروز می بینیم میلیونها نفر از سراسر جهان با پای پیاده این راه را می روند تا عشق و ارادت خود را به سالار شهیدان نشان دهند و زیارت اربعین از نشانه های مومنان است. 

حجت الاسلام قابل یادآورشد: امروز شیعه هویت پیدا کرده و با شرکت گسترده در مراسم اربعین بار دیگر عشق و ارادت و دلبستگی خود را به سالار شهیدان نشان می دهد. 

مسئولان در توزیع ارز زیارتی ضعیف عمل کردند 
وی اضافه کرد: انمقلاب موجب حفظ وحدت همه مسلمین شده است و استکبار با همه نقشه هایی که کشید و داعش را راه انداختند تا تفکر شیعی و علوی را مخدوش کنند اما شکست خوردند. 

امام جمعه موقت قزوین اظهارداشت: کاروان اربعین درس حریت و ازادگی و وحدت می دهد و هیچ دولتی نمی تواند این حرکت را ساماندهی کند و امروز خود حسین با جوشش ملت این حرکت بزرگ اسلامی را هدایت می کند. 

حجت الاسلام قابل با انتقاد از برخی مسئولان در توزیع ارز زائران گفت: آقایانی که براحتی برای سفرهای غیرضروری و تفریحی بسادگی ارز توزیع می کردند اما امروز در این حرکت دینی و زیارتی ضعیف عمل کردند و مردم را در گرفتن ارز سرگردان کردند که جای انتقاد دارد. 

قصه ننگین کاپیتالاسیون را تکرار نکنیم 
خطیب جمعه قزوین در ادامه با اشاره به سالروز لغو قانون ننگین کاپیتولاسیون توسط امام اظهارداشت: امام قصه ننگین کاپیتالیسون را افشا کرد و فرمود باید مردم، حوزه های علمیه بپا خیزند که در برابر این روشنگری رژیم ستم شاهی امام را دستگیر و تبعید کرد اما با بیداری مردم این خیانت خنثی شد. 

وی افزود:متاسفانه تاریخ داردتکرار می شود وامروز هم نمایندگان قوانینی مانند FATF را تصویب می کنند که عزت کشور را زیر سوال می برد. 

قابل اظهارداشت: این همه چانه زنی برای برجام کردید به کجا رسیدید که دوباره به دشمن اعتماد دارید؟ متاسفانه نمایندگان مجلس با این حرکت و موضع گیری، پرونده بدی برای خود درست کردند و ما حق داریم بگوییم از این عمل نمایندگان بیزاریم. 

نمایندگان دنبال مهره چینی برای خود هستند 
حجت الاسلام قابل در ادامه با انتقاد از بی توجهی نمایندگان به حل مشکلات مردم گفت: این همه مشکل در کشور داریم و مردم با افزایش قیمت، ارز و سکه و قاچاق، حقوق نجومی و گرانی روبرو هستند و کسی به فکر آنها نیست اما تا یک چیزی از آن سوی آبها گفته می شود فورا عکس العمل نشان می دهند. 

وی اضافه کرد: از حرکت قوه قضاییه در صدور احکام قاطع برای مفسدین اقتصادی تشکر می کنیم اما انتطار داریم یک کم فعالتر برخورد کتند چرا مسئولان این بازار رها را کنترل نمی کنند و چند نرخی بودن اجناس در بازار نشان می دهد کسی کار نمی کند. 

قابل اظهار داشت: چرا هر نقطه شهر اجناس قیمت های متفاوت دارد، مردم نجیب هستند اما برخی سوء استفاده می کنند و کسی نیست با آنها برخورد کند. 

از نمایندگان نا امید شده ایم/ به فکر خودشان هستند 
خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: ما که از نمانیدگان مجلسی ناامید هستیم زیرا همه آنها دنبال انتصاب های بستگان و دوستان و مهره های خود هستند و برای انتخابات آینده مهره چینی می کنند. 

وی اضافه کرد: از نمایندگان باید پرسید چرا در این شرایط بد اقتصادی نه به دولت و نه مسئولان تدکز نمی دهند، آقایان و خانم های مجلسی به فکر مردم باشید، یک وزیر ۵ سال آمد و مشکل ایجاد کرد، کارها را قفل کرد حالا استعفا داده و کسی وی را بازخواست نمی کند. 

قابل اظهارداشت: باید جلوی عزل و نصب های فامیلی را بگیریم و دستهای خائن را قطع کنیم تا اوضاع بسامان شود. 

امام جمعه موقت قزوین بیان کرد: رهبری خطاب به مسئولان فرمودند فقط مسایل امنیتی را از مردم پنهان کنید و بقیه را بگویید لذا نمایندگان مجلس باید شفافیت را سرلوحه کار خود قرار دهند و چیزی را از مردم پهان نکنند. 

قتل خاشقچی سند رسوایی آمریکا و آل سعود 
خطیب جمعه قزوین در ادامه خطبه های نماز به قتل جمال خاشقچی هم اشاره کرد و با محکوم کردن این فاجعه گفت: قتل خاشقچی نشان داد حقوق بشر آمریکایی یعنی چه؟ رئیس جمهور آمریکا می گوید ما نباید فروش تسلیحات را برای یک قتل لغو کنیم اما برای یک جاسوس که در ایران خودکشی کرده بود چقدر داد و فریاد زدند و از حقوق بشر دم زدند. 

وی بیان کرد: قتل خاشقچی موجب رسوایی آمریکا و آل سعود شد و بدون شک اسلام آمریکایی قتل خاشقچی را طراحی کرده است. 

قابل اضافه کرد: جنایتکاران آل سعود در شبی که در سال ۶۶ حاجیان را کشتند در مساجد سعودی سوره اصحاب الفیل را خواندند و گفتند که ایرانیها می خواستند حجرالاسود را بدزدند وبه ایران و قم ببرند و با این حرکات بچه گانه روی جنایت خود سرپوش گذاشتند اما امروز خداوند آنها را رسوا کرده است. 

وی گفت: ناخنگیر حجاج ایرانی را گرفتند و گفتند سلاح داشتند اما سه سال است مردم یمن را قتل عام کرده اند و کسی فریاد نمی زند و این اسلام آمریکایی را محکوم نمی کند. 

خطیب جمعه قزوین بااشاره به مناسبتهای روز درخصوص شهادت قاضی طباطبایی در سال ۵۸ توسط گروهک فرقان مطالبی بیان کرد و اظهار داشت: گروهک فرقان با ترور شهید مطهری، سپهبد قرنی جنایات خود را ادامه داد. 

وی در خصوص سالگرد هتک حرمت حرمین عسگریین توسط آمریکاییها و بعثی ها که ۵۰ زایر شهید شدند نیز مطالبی بیان کرد.

 

استان کردستان

انقلاب ما برای رسیدن به این جایگاه سرمایه‌های زیادی را داده است

ماموستا عبدالرحمان خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سنندج، اظهار کرد: وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرده است، کاری می‌کنند تا ایران در بحث صادرات نفت به صفر برسد و تمام شریان‌های اقتصادی ملت ایران بسته می‌شود.

 


امام جمعه سنندج تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب، باید ستاد مقابله با تحریم‌های دشمنان با جدیت فعال شود و وزارت خارجه نیز با جدیت تمام تلاش در این زمینه وارد شود.


وی اذعان کرد: مردم انقلابی جمهوری اسلامی ایران اینار نیز با توکل بر خدا و اتحاد و همدلی مسوولان و یکپارچگی در برابر آمریکا پیروز خواهیم شد.


خدایی اضافه کرد: واردات کالاهای خارجی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود موجب ایجاد اشتغال برای بیگانگان و افزایش نرخ بیکاری در کشور می‌شود.


وی تاکید کرد: باید برای فرهنگ‌سازی استفاده از تولیدات داخلی اقدامات جدی انجام شود چرا که حرکت به سمت خریداری کالاهای تولید داخل موجب رونق اقتصاد کشور خواهد شد و این نیاز جدی به حامی دارد.


امام جمعه سنندج در ادامه با گرامیداشت 13 آبان، گفت: 13 آبان یادآور ایثار و شجاعت ملت ایران در برابر دشمنان انقلاب است که باید همواره زنده نگه‌داشته شود.


به گفته وی، انقلاب ما برای رسیدن به این جایگاه سرمایه‌های زیادی را داده است که خون پاک شهدای زیادی همچون شهید فهمیده در راه حراست و حفظ این نظام تقدیم شده است.

 

راهپیمایی اربعین حسینی یک حرکت عظیم تاریخی است/دشمنان ما ناقضان واقعی حقوق بشر هستند

 


حجت الاسلام عبدالصمد دانش امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با اشاره به راهپیمایی عظیم عزاداران حسینی در مراسم اربعین اظهار داشت: این شور و علاقه در جهان بی نظیر است و همانند آن را در هیچ کجا نخواهیم یافت.


وی افزود: عاشقان امام حسین (ع) با پای پیاده از اقصی نقاط جهان خود را به مرقد مطهر ایشان می رسانند و در عزاداری اربعین حسینی حضور می یابند.


امام جمعه موقت قروه خاطر نشان کرد: این عشق و علاقه نشان دهنده پویایی و زنده بودن فرهنگ عاشورا و فرهنگ حسینی (ع) است.


دانش بیان داشت: امروز دشمنان ما به دنبال از بین بردن فرهنگ عاشورا هستند در حالی که این فرهنگ روز به روز در جهان گسترش می یابد.


وی تصریح کرد: حضور میلیون ها نفر عاشق و دلداده مکتب امام حسین (ع) در راهپیمایی اربعین حسینی دلیلی بر این مدعا است که فرهنگ عاشورا در جهان گسترش یافته است


وی در بخش دیگری از سخنان خود به جنایات عربستان سعودی و آمریکایی ها اشاره نمود و گفت: مستکبرین جهان یک روزنامه نگار و خبرنگار منتقد را به بدترین نحو ممکن از بین می برند و کسی در این خصوص در جامعه جهانی اقدامی نمی کند.


به گفته وی این در حالی است که دشمنان ما ایران را ناقض حقوق بشر می دانند در حالی که خود هیچوقت حقوق بشر را رعایت نکرده اند.


حجت الاسلام دانش همچنین با اشاره به روز دانش آموز بیان داشت: دانش آموزان باید با برنامه ریزی مناسب والدین و آموزش و پرورش مسیر رشد و تعالی را در پیش بگیرند و حرکت به سوی موفقیت برای سربلندی ایران اسلامی داشته باشند.

 

پیاده رویی اربعین حرکت عشق و ایمان است 

 

 

حجت الاسلام علی مرادی ظهر امروز در خطبه های این هفته شهرستان بیجار، راهپیمایی اربعین ‌را ‌فرصتی مغتنم برای همگرایی جهان اسلام خواندند و خاطر نشان کردند:پیاده‌روی اربعین، حرکت عشق و ایمان است .

 


وی با بیان اینکه استکبارستیزی در پیام اربعین نهفته است و این پیاده روی عظیم مردم، از ایران و کشورهای اسلامی و حتی اروپا و آمریکا حرکتی پرمعناست و شرکت کنندگان باید آن را مغتنم بشمارند، تاکید کردند: این صحنه، نمایش الگوها و ارزش های اسلام واقعی است.

 

 

خطیب جمعه بیجار با تاکید بر اینکه اربعین حسینی بزرگ‌ترین گردهمایی عالم و نماد عزت اسلامی است ، اظهار داشتند: سیدالشهداء دیگر تنها به شیعیان اختصاص ندارد بلکه به عالم بشریت تعلق دارند و حتی آن‌هایی که اسلام را نمی‌شناسند تحت تأثیر شخصیت امام حسین(ع) هستند که از مرزهای دینی و اعتقادی عبور کرده است.

 


به گفته مرادی :اجتماع ۲۵ میلیونی همایش پیاده رویی اربعین خاری در چشم دشمنان انقلاب و اسلام است.

 


امام جمعه بیجار در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت نابسامان اقتصادی در کشور و نارضایتی مردم خطاب به مسئولان گفت :مردم در طول چهل سال عمر نظام دین خود را به انقلاب ادا کرده اند و الان نوبت شماست که با مدیریت جهادی و انقلابی از شرمندگی مردم بیرون بیایید. 

 

 

وی تصریح کرد: آمریکا و سلطنت طلب ها خواب سلطه بر ایران را باید به گور ببرند .

 

حکم شرعی ایجاب می کند که در شرایط سخت تحریم مردم با صبر و تحمل خود نقشه دشمنان را خنثی کنند

 

 ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه بانه در خطبه های نماز جمعه ی این شهرستان به چهار حکم شرعی که در شرایط کنونی دشمنان انقلاب و مردم بر ملت بزرگ ایران و نظام اسلامی تحمیل کرده اند پرداخت و گفت : در زمان پیامبر اکرم(ص) خداون احکامی را بنا به شرایط تضعیف یا تشدید میکرد و در حال حاضر هم بنا به شرایط اقتصادی حاکم بر ما لازم است به تشریح این احکام بپردازم.

 


حکم اول در شرایط کنونی و با وجود گرانی و شرایط خاص حال حاضر وظیفه مردم صبر و تحمل و مقاومت در برابر این هجمه دشمن است و این یک حکم شرعی است و مردم همه موظف به اجرای آن هستند و همه باید بدانند که در برابر هر سختی آسانی است و همه ما منتظر رحمت خداوند متعال هستیم .

 


حکم دوم در رابطه با اخلاص مردم نسبت به هم است یعنی مسلمانان باید نسبت به همدیگر اخوت و نیت خوب داشته باشند و وقتی میبینند مسلمان دیگری در شرایط بد اقتصادی قرار دارد وظیفه دینی بقیه است تا به وی کمک کنند برای نمونه وظیفه یک کسبه در  بازار اینست که جنس را ارزان و به قیمت روز بدست مردم برساند و از احتکار بپرهیزد ولی اگر کسی این کار رو نکرد قطعا پیمان خود را با خدا و پیامبرش شکسته است .

 


حکم سوم در رابطه با تجارت و فروختن اجناسی است که همسایگان ما قصد خرید آن را دارند در حالی که ما با کمبود و یا احتیاج داخلی آن مواجه هستیم وظیفه انسانی و حکم شرعی ایجاب میکند که این کالاها را به همسایگانمان خصوصا کشور عراق که نزدیکترین همسایه ماست  نفروشیم .

 

حکم چهارم هم در رابطه با دولت و مسئولین است که در این شرایط سخت مردم را تنها نگذارند و نظاره گر سختی مردم و فقر و نداری ملت ایران نباشند و به عرصه بیایند و برای کاهش سختی های خود همه امکانات را بسیج کنند تا نقشه دشمن که همانا ناامیدی مردم از مسئولین است را خنثی سازند .


 

ماموستا حیدری افزود : وظیفه همه ماست با یکدلی و همکاری بیشتر از قبل این امنیت بدست آماده را حفظ و در تقویت آن نهایت تلاش خود را به کار بسته تا به فضل الهی از این برهه اقتصادی هم به سلامت عبور کنیم.

استان مرکزی

پیاده‌روی اربعین اوج همدلی ملت‌های ایران و عراق است/با متخلفین شهرداری اراک برخورد شود

 

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اراک گفت: امام حسین (ع) خونش را درراه عظمت اسلام داد تا مسلمانان و آزادی خواهان عالم را بیدار کند و راه روشن دین و ایمان را به بشریت نشان دهد.

دری نجف آبای با تأکید بر تکرار تاریخ عنوان کرد: از زمان پیغمبر اکرم (ص) تا به امروز دیده‌شده است که بسیاری از فرقه‌ها هرروز از گوشه‌ای سر درمی‌آورند و در کنار اسم‌های وارداتی تفکر مردم را نشانه می‌روند اما مردم باید هوشیار باشند و برای نجات دست به دامان علمای آگاه زمان بشوند.

پیاده‌روی اربعین اوج همدلی ملت‌های ایران و عراق است

وی با اشاره به انتقاد برخی نسبت به سفر اربعین اظهار کرد: سالیانه ده‌ها میلیون نفر به سفرهای خارجی پرهزینه مشغول هستند و اعتراضی صورت نمی‌گیرد اما اگر در بازه‌ای از سال عده‌ای به سفر کم‌هزینه و پرفایده کربلا بپردازند موردانتقاد قرار می‌گیرند.

امام‌جمعه اراک پیاده‌روی اربعین را تجمع بزرگ شیعه در جهان امروز نامید و اظهار کرد: این نعمت به برکت انقلاب اسلامی، مجاهدان راه خدا و آزادی عراق برقرارشده است و امید که همه در این سرمایه‌گذاری معنوی فعال باشند.

وی بابیان اینکه پیاده‌روی اربعین باید عمق معنوی داشته باشد تشریح کرد: باید در این حرکت بزرگ برادری و همدلی بین مردم ایران و عراق و مسلمانان به نمایش درآید و همه باهم با تکیه‌بر همدلی و برادری در مقابل آمریکا و اسراییل و منافقین بایستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تشکیل نزدیک به ۵۰ موکب توسط مردم استان را از برکات انقلاب اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه دفتر کنسولی عراق در اراک برای اولین سال برقرار شد، طبق آمار اعلامی ۶۰ هزار ویزا در این بازه زمانی صادرشده  که ازاین‌جهت از مسئولین مربوطه تقدیر می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه باید قدر مناسبت‌های آبان ماه را بدانیم افزود: درست است که برخی از مشکلات اقتصادی در جامعه امروز وجود دارد اما همه باید قدر کشور را بدانیم و باقدرت از کیان نظام و اسلام دفاع کنیم.

با متخلفین شهرداری اراک برخورد شود

دری نجف‌آبادی در بخشی از صحبت‌های خود به فعالیت‌های شهرداری اراک پرداخت و ضمن تشکر از زحمات شهردار تصریح کرد: زحمات بسیاری در شهرداری اراک کشیده شده است و باید زحمات افراد زحمت‌کش و اهل خدمت را دید و از طرفی باکسانی هم که کار غلطی را انجام داده‌اند برخورد کرد.

وی به پروژه پل‌سازی خیابان هپکو اشاره کرد و افزود: در خیابان هپکو کار بزرگی در حال شکل‌گیری است که متشکل از ۶ پل است و برای محقق شدن این مهم زحمات بسیاری کشیده شده است که باید گفت برخی از کارها ماندگار خواهد بود.

اجرای طرح پزشک خانواده حل‌کننده مشکلات حوزه سلامت

امام‌جمعه اراک با تأکید بر اینکه توجه به‌سلامت جامعه توجه به امنیت اجتماعی و خانواده است گفت: لازم است که خادمین سلامت به در حد ضرورت بودن هزینه‌ها، کیفیت خدمات سلامت و محرومین توجه ویژه داشته باشند.

وی با ابراز تأسف از اجرایی نشدن طرح پزشک خانواده اذعان داشت: می‌توان با خدمات طبقه‌بندی‌شده، پزشک خانواده و اجرای طرح ارجاع بسیاری از مشکلات حوزه سلامت را پوشش داد.

ماجرای خاشقچی آبروی نظام آل سعود را برد

دری نجف‌آبادی با اشاره به ماجرای قتل روزنامه‌نگار عربستانی در دفتر کنسولی عربستان در ترکیه اظهار کرد: این مسئله‌ی تلخ آبروی نظام زورگو و قبیله‌ای آل سعود و حامیانش را برد.

وی بابیان اینکه امروز ۱۴ میلیون یمنی زیر آتش جنگ سعودی‌ها در حال سوختن هستند عنوان کرد: امروز سعودی‌ها با پشتوانه دلارهای نفتی و با حمایت رژیم صهیونیستی و آمریکا این جنایات را انجام می‌دهند و دنیا می‌داند که انجام این جنایات فقط با حمایت آمریکا ممکن است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با تأکید بر اینکه دست سعودی‌ها به خون حجاج بیت‌الله الحرام، مردم یمن و سوریه و بحرین آلوده است ادامه داد: سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای مدعی لیبرال دموکراسی باید در مقابل این وحشی‌گری بایستند.

دری نجف‌آبادی ماجرای قتل خاشقچی را یک نصرت الهی برای پی بردن دنیا به رذالت آل سعود دانست و خاطرنشان کرد: امید است که مردم عربستان و مردم آزادی‌خواه عالم با این حکومت زورگو برخورد کنند.

درحال بروزرسانی...

 

 

 

منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking