۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶

مدیرکل بنیاد حفظ آثار استان قزوین اعلام کرد:

کمبود اعتبارات علت اصلی ناتمام ماندن یادمان شهدای گمنام خوزنین/مسئولان پشتیبانی کنند

کمبود اعتبارات علت اصلی ناتمام ماندن یادمان شهدای گمنام خوزنین/مسئولان پشتیبانی کنند
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین گفت: کمبود اعتبارات موجب کندی در اجرای پروژه یادمان شهدای گمنام روستای خوزنین شده است که تقاضا داریم مسئولان عنایت ویژه به آن داشته باشند تا زمان برگزاری کنگره شهدا به بهره‌برداری برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ مهدی طاهرخانی در گفت‌وگو با  صبح قزوین با اشاره به ساخت یادمان برای شهدای گمنام استان اظهار کرد: آرامش و امنیتی که امروز در کشور حاکم است را مدیون خون شهدا هستیم بنابراین بر همه ماست که یاد و خاطره این انسان‌های بزرگ و آزاده را همواره زنده نگه‌داریم. 


وی با بیان اینکه ساخت یادمان برای شهدای گمنام حداقل کاری است که می‌توانیم برای این عزیزان انجام دهیم، افزود: افتخار داریم که در 12 نقطه از استان شدای گمنام تشییع و تدفین شده‌اند و وظیفه مسئولان استان است ک برای ساخت یادمان این شهدا اقدام کنند. 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین اضافه کرد: برخی از این یادمان‌ها تکمیل شده و برخی دیگر هنوز کامل ساخته نشده است بلکه در مرحله طراحی و یا عملیات عمرانی قرار دارد. 

طاهرخانی ادامه داد: هم اکنون طراحی یادمان شهدای گمنام شهرهای شریفیه و مهرگان به اتمام رسیده و پروژه در مرحله عملیات اجرایی قرار دارد. 

وی عنوان کرد: عملیات عمرانی یادمان شهدای گمنام تعدادی از شهرها مانند معلم‌کلایه و آبگرم نیز به تازگی آغاز شده و برخی از شهرها مثل ضیاءآباد و دانسفهان در مرحله طراحی قرار دارد. 

این مسئول با اشاره به وضعیت یادمان شهدای گمنام روستای خوزنین از توابع شهرستان بوئین‌زهرا تصریح کرد: 3 شهید گمنام حدود 10 سال است که در روستای خوزنین تشییع و تدفین شده‌اند که متأسفان یادمان این شهدا هنوز تکمیل نشده است. 

تلاش کنیم یادمان شهدای خوزنین برای کنگره آماده شود 
طاهرخانی گفت: مسئولان استان برای تکمیل یادمان این شهدای عزیز کمک‌هایی کرد‌ه‌اند اما به علت کمبود اعتبارات این یادمان هنوز تکمیل نشده است. 

وی بیان کرد: با توجه به طولانی شدن ساخت یادمان شهدای گمنام روستای خوزنین نیاز است که مسئولان استانی به ویژه استانداری قزوین و فرمانداری بوئین‌زهرا مساعدت بیشتری داشته باشند تا بتوانیم در زمان برگزاری کنگره 3هزار شهید استان این یادمان را تکمیل کرده و به بهره‌برداری برسانیم. 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین اظهار کرد: تکمیل و بهره‌برداری از یادمان شدای گمنام موجب می‌شود که فضای معنوی و فرهنگی ارزش‌‎های ما برای استفاده جوانان این منطقه آماده شود. 

این مسئول یادآور شد: کمبود اعتبار باعث کندی اجرای پروژه یادمان شهدای گمنام روستای خوزنین از توابع شهرستان بوئین‌زهرا شده است و با توجه به اینک این اعتبار باید از سوی مسئولان استانی و شهرستانی تأمین شود، تقاضا داریم مسئولان امر نسبت به این مهم عنایت ویژه داشته باشند. 

منبع : دانا
website tracking