۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳

خیالِ خامِ معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا

خیالِ خامِ معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا
در ادامه رویکرد خصمانه واشنگتن درقبال تهران، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا ابراز امیدواری کرد که تحریم‌های این کشور علیه ایران موجب کاهش چشمگیر صادرات نفت جمهوری اسلامی شود.
به گزارش افکارنیوز،

سیگال مندلکر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی که به اراضی اشغالی سفر کرده است در گفت‌وگو با نشریه گلوبز در پاسخ به سوالی درباره سیاست اعلامی این کشور برای به صفر رساندن خرید نفت از ایران و اینکه آیا تحریم‌های واشنگتن تغییراتی در ایران ایجاد کرده است، مدعی شد که این تحریم‌ها در طول چند ماه گذشته تغییری بزرگ به وجود آورده و به ارز ایران آسیب زده است.

وی گفت که انتظار می‌رود تحریم‌های نفتی نیز موجب کاهش چشمگیر صادرات نفت ایران شود.

مندلکر همچنین در پاسخ به سوالی درباره تحریم جدید آمریکا علیه نیروهای بسیج ایران و افراد و شرکت‌های وابسته به آن، به تکرار ادعاهای بی‌اساس واشنگتن پرداخت و گفت که این سازمان پیش از این نیز تحت تحریم‌های حقوق بشری آمریکا قرار گرفته است.

معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در ادامه گزافه گویی‌های خود با تکرار این ادعای واهی که بسیج ایران، کودکان را به خدمت می‌گیرد و از آنها برای جنگ استفاده می‌کند، گفت: این اولین باری است که ما این نیروها را تحت قانون تروریسم تحریم می‌کنیم و پیش از این زیربنای مالی گسترده آن تحریم نشده بود.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا نیز این روزها در یک سفر منطقه‌ای به اراضی اشغالی سفر و با مقامات صهیونیستی دیدار کرده است. وی هدف از این سفر را تبادل نظر برای اعمال تحریم ها علیه ایران دانست تا هرگز این کشور نتواند به سلاح هسته‌ای دسترسی پیدا کند.

وی پس از دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در یک کنفرانس خبری مشترک تصریح کرد که گفت‌وگوهایش با رهبران شش کشور خاور میانه بر اعمال تحریم‌ها علیه ایران متمرکز خواهد بود.

منوچین افزود: پیام من در این هفته تبادل نظر درباره اجرای تحریم‌ها است که از اوایل نوامبر اعمال می‌شوند. تحریم‌ها بخش مهمی از خروج ما از توافق هسته‌ای با ایران که در ۲۰۱۵ در وین حاصل شد، است و هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم ایران هرگز نتواند سلاح هسته‌ای تولید کند. نه الان، نه در ده سال، هرگز. این هدف اصلی من در این سفر است.

وی همچنین در توئیتی نوشت: امروز برای تبادل نظر در باره همکاری بین آمریکا و اسرائیل در مقابله با تروریسم، اعمال تحریم‌ها علیه ایران و توسعه اقتصادی اسرائیل با نخست وزیر نتانیاهو ملاقات کردم.

بنیامین نتانیاهو نیز با تکرار ادعاهای نخ‌نمای خودگفت که تحریم‌ها موثرترین راه برای مهار رژ ایران است.

وی با دیگر از تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج از برجام استقبال و آن را اقدامی شجاعانه و جسورانه توصیف کرد و گفت: تمرکز ما در تبادل نظرهایمان، همان‌گونه که قبلا تاکید کردیم، بر تشدید فشار است. تشدید فشار علیه تهران. بگذارید تاکید کنم که همان گونه که در سال‌های اخیر دیده‌ایم، این فشار تنها راه برای جلوگیری از پیشبرد برنامه هسته‌ای در ایران است.

نتانیاهو همچنین در یک پیام توئیتری به زبان فارسی مدعی شد که ایران از برجام برای تشدید خشونت خود استفاده کرد. به همین دلیل ما از تصمیم شجاعانه پرزیدنت ترامپ برای خروج از این توافق استقبال کردیم.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در توئیت دیگری باز هم مدعی تلاش ایران برای ایجاد پایگاه نظامی در سوریه و تقویت جایگاه خود در این کشور شد.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایران همواره تاکید کرده‌اند جمهوری اسلامی هرگز به نبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نبوده است و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز در تمامی گزارشات خود از زمان اجرای برجام تائید کرده است که ایران به تعهداتش در این توافق به‌طور کامل عمل می‌کند.

اما آمریکا تحت رهبری رژیم صهیونیستی با تکرار این ادعای بی‌اساس تلاش می‌کند تا توجیهی برای سیاست‌های خصمانه خود درقبال ایران و تلاش‌هایش برای فشار اقتصادی بر تهران ارائه کند تا در نهایت بتواند به اهداف مداخله‌جویانه خود برای تسلط بر خاورمیانه دست یابد.

 

کلیدواژه ها :صهیونیستی نخست وزیر
منبع : افکار نیوز

پربازدیدترین امروز

website tracking