۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۵

سرپرست وزارت راه و معادله چند مجهولی "سفیران دوراندیش آفتاب"

سرپرست وزارت راه و معادله چند مجهولی "سفیران دوراندیش آفتاب"
در حالی عباس آخوندی وزیر مستعفی راه و شهرسازی از امروز خانه‌نشین شده که وزارتخانه تحت مدیریت وی تاکنون هیچ پاسخی به دلایل تاسیس شرکت "سفیران دوراندیشان آفتاب" به مدیرعاملی محمد ملاحسینی در ساختمان دادمان نداده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، یکشنبه هفته گذشته مطلبی با عنوان شرکت "سفیران دوراندیش آفتاب" در ساختمان دادمان چه می کند؟ در خبرگزاری تسنیم منتشر شد. بر این اساس آگهی شرکت مذکور  در تیرماه سال 94 از سوی روزنامه رسمی به مدیرعاملی و ریاست هیئت مدیره محمد ملاحسینی در ساختمان دادمان به شرح زیر منتشر شد؛

«بر اساس آگهی روزنامه رسمی مورخ 1394/4/22  «تاسیس شرکت تعاونی سفیران دوراندیش آفتاب در تاریخ 30/03/1394 به شماره ثبت 474241 به شناسه ملی 14005020428 ثبت و امضا ذیل دفاتر تکمیل گردیده که خلاصه آن به شرح زیر جهت اطلاع عمومی آگهی می گردد.

موضوع شرکت: طراحی وب سایت و امور مربوط به رایانه و فضای مجازی بقیه طبق ماده 3 اساسنامه مدت شرکت: از تاریخ ثبت به مدت نامحدود مرکز اصلی شرکت: تهران میدان آرژانتین بلوار آفریقا اراضی عباس آباد ساختمان شهید دادمان کد پستی 15197113111 سرمایه شرکت: مبلغ 21000000 ریال منقسم به 21 سهم 1000000 ریالی که تعداد 21 سهم آن با نام و 0 سهم آن بی نام می باشد که مبلغ 7000000 ریال توسط موسسین طی گواهی .... نزد بانک توسعه تعاون شعبه مستقل مرکزی پرداخت گردیده است.

اولین مدیران شرکت: آقای محمد ملاحسینی به شماره ملی 0052369374 به سمت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، آقای رضا خنکدار طارسی به شماره ملی 2160716472 به سمت نایب رئیس هیئت مدیره، آقای محسن احمدی به شماره ملی 2590405634 به سمت عضو اصلی و منشی هیئت مدیره، خانم المیرا صابر نعیمی به شماره ملی 2595964781 به سمت عضو هیئت مدیره (عضو علی البدل)، خانم مریم الکائی بهجت آباد به شماره ملی 4839438021 به سمت عضو هیئت مدیره (عضو علی البدل) انتخاب گردیدند. ...»

انتظار می‌رفت وزیر مستعفی راه و شهرسازی و مجموعه تحت مدیریت وی، در خصوص دلایل تاسیس این شرکت شفاف‌سازی لازم را انجام می‌داد. این‌که منابع مالی این شرکت چگونه و از چه طریقی تامین می‌شود و چه ارتباطی بین شرکت  "سفیران دوراندیش آفتاب" با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی دارد؟

یکی از ترجیع‌بندی‌های همیشگی وزیر سابق راه و شهرسازی دسترسی آزاد مردم به اطلاعات و شفاف سازی بوده، شعاری که نه آخوندی و نه اطرافیانش در عمل هیچ اعتقادی به آن نداشتند. به نظر می‌رسد وزارت راه و شهرسازی تمایلی به شفاف سازی در رابطه با "سفیران دوراندیشان آفتاب" به مدیرعاملی محمد ملاحسینی ندارد.

ظهر دیروز عباس آخوندی نامه استعفای خود را در سایت تلگرامی‌اش منتشر کرد،‌ او امروز خانه‌نشین شده بدون آن‌که توضیحی در رابطه با شرکت مذکور ارائه کرده باشد. انتظار می‌رود سرپرست کنونی وزارت راه و شهرسازی که احتمالا گزینه نهایی برای وزارت است، دستور لازم را برای شفاف‌سازی مورد نظر رسانه‌ها در خصوص شرکت "سفیران دوراندیشان آفتاب" صادر کند.

شرکت "سفیران دوراندیش آفتاب" در ساختمان دادمان چه می کند؟مشاور وزیر مستعفی: آخوندی با دولت مشکل داشتواکنش کدخدایی به اظهارات آخوندی؛ استعفا نشان داد چه کسی به ترکستان می‌روداختلاف آخوندی با‌ رئیس‌جمهور از کجا شروع شد؟آخوندی استعفا داد + متن نامه به رئیس جمهورهجمه آخوندی به مجمع تشخیص مصلحت نظام

کلیدواژه ها :دادمان
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking