۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۹

استاندار سیستان و بلوچستان:

ورزشکاران منادی صلح و آرامش برای جامعه هستند

ورزشکاران منادی صلح و آرامش برای جامعه هستند
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ورزشکاران باید منادی صلح و آرامش برای جامعه و در عین حال مرجع مهر و عطوفت بی بدیل برای اطرافیان خود باشند.

به گزارش خبرگزاری برنا ، بمناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بهمراه جامعه ورزش استان با سید دانیال محبی استاندار دیدار و گفتگو کردند.

سید دانیال محبی در این نشست صمیمانه، ضمن تبریک هفته تربیت بدنی، اظهارداشت: فعالیت‌های ورزشی علاوه بر درمان و کنترل بیماری های ناشی از کم تحرکی در ایجاد نشاط بین افراد جامعه به ویژه در شرایط کنونی که سلامت افراد جامعه تحت تاثیر زندگی ماشینی و مسائل اجتماعی قرار گرفته و روحیه نشاط و شادابی و میزان تفریحات سالم نیز کاهش یافته، اثرات مفیدی دارد.
 وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم نسل آینده از سلامتی جسم و روح برخوردار باشد، حتما باید تحرک و نشاط کوکان و جوانان را از محیط خانواده در جامعه نهادینه کنیم.
 استاندار سیستان و بلوچستان بر افزایش تعداد همایش های پیاده روی خانوادگی در استان تاکید کرد و افزود: بستر پیاده روی خانوادگی نسبتا در استان وجود دارد لذا برنامه ریزی برای افزایش تعداد همایش های پیاده روی خانوادگی به مناسبت های مختلف ضرورت دارد.
وی افزود: افزایش کمیت و ارتقاء کیفیت این گونه برنامه ها علاوه بر سلامت جسمی و روحی افراد، سلامت اجتماعی را نیز به ارمغان می آورد.
 سید دانیال محبی گفت: انسان موجودی اجتماعی است و ورزش همگانی و دسته جمعی در راستای کاستن غم و غصه ناشی از مسائل اجتماعی و به دست آوردن سلامت افراد جامعه تأثیر مستقیم و مثبت دارد.
وی گفت: از ورزشکاران انتظار می‌رود؛ به عنوان سفیران فرهنگی مسائل مربوط به سلامتی و ورزش را در میان افراد خانواده و اطرافیانشان ترویج نمایند.
 استاندار تصریح کرد: فدراسیون های ورزشی استان بایستی علاوه بر ورزش جسمانی روح بزرگی نیز داشته باشند و با این روح بزرگ و قوی به مردم خدمت رسانی کنند.
 محبی در ادامه ورزشکاران را به تقویت اخلاق نیک و خوش رفتاری توصیه کرد و گفت: همان گونه که پیامبر بزرگ اسلام(ص) برای مکارم اخلاق برگزیده شدند؛ ورزشکاران نیز باید رازداری و پوشاندن عیوب بندگان  را از خداوند، مهربانی و ایثار را از پیامبر و صبر و شکیبایی را از ائمه اطهار بیاموزند و در میان افراد خانواده و جامعه تسری و گسترش دهند.
گفتنی است؛ در پایان این نشست ،یک بسته ورزشی توسط ورزشکاران استان به استاندار سیستان و بلوچستان اهدا شد.

 

منبع : برنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking