۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۵

در بین ۳۷ تیم از دانشگاه‌های کشور؛

دانشگاه شیراز مقام اول عملیات حرارتی غیر آهنی را کسب کرد

دانشگاه شیراز مقام اول عملیات حرارتی غیر آهنی را کسب کرد
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به همت انجمن علمی مهندسی مواد دانشگاه شیراز، پانزدهمین دوره مسابقات سراسری عملیات حرارتی در این دانشگاه برگزار شد. این دوره از مسابقات در دو مرحله آهنی و غیرآهنی انجام شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به همت انجمن علمی مهندسی مواد دانشگاه شیراز، پانزدهمین دوره مسابقات سراسری عملیات حرارتی در این دانشگاه برگزار شد.
این دوره از مسابقات در دو مرحله آهنی و غیرآهنی انجام شد.   ۳۷ تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور در این رویداد شرکت کرده و بر روی قطعات فولادی و تیتانیومی عملیات حرارتی را انجام داده و آزمایش‌های کشش، سختی و ضربه در آزمایشگاه‌های بخش مهندسی مواد دانشگاه شیراز در طول مسابقه انجام شد.   مسابقات سراسری عملیات حرارتی، یکی از مسابقاتی است که هر ساله با حضور دانشجویان رشته مهندسی مواد و متالورژی کل کشور، در یکی از دانشگاه‌های کشور زیر نظر سازمان علمی دانشجویی مهندسی مواد برگزار می‌شود.
گفتنی است،  تیم داوری متخصص و حرفه ای  متشکل از ابراهیمی، زبرجد و جانقربان از دانشگاه شیراز، دهقانی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، خرسند از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، طرقی نژاد از دانشگاه صنعتی اصفهان، اکبری از دانشگاه سهند تبریز، سجادی از دانشگاه فردوسی مشهد، ریحانیان از دانشگاه شهید چمران اهواز و مهندس Eric Andrews از شرکت آیوسک بر روند انجام آزمایشها، گزارشکار و مصاحبه با تیم‌های شرکت کننده نظارت مستقیم داشتند.     تیم دانشگاه صنعتی اصفهان، تیم دانشگاه شیراز به ترتیب مقام اول و دوم و تیم‌های دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه علم و صنعت ایران به مقام سوم مشترک در بخش آهنی نایل آمدند.  
همچنین در بخش غیرآهنی تیم دانشگاه شیراز مقام اول، تیم دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی مقام دوم و تیم دانشگاه شاهرود مقام سوم را کسب کردند.
جهت پویایی بیشتر مسابقه، مسابقه‌ علمی دیگری در کنار مسابقه اصلی تحت عنوان Scisence در طول رویداد، برگزار شد.   این مسابقه بین ۲۸ تیم برگزار شد که درنهایت ۴ تیم به مرحله‌ی فینال صعود کرده و مرحله فینال در دو بخش سوالات هوش و علمی برگزار شد و درنهایت تیم دانشگاه صنعتی اصفهان به مقام اول نایل آمد.

لازم به ذکر است، اولین دوره مسابقات در دانشگاه فردوسی مشهد در شهریور ماه ۱۳۸۳ برگزار و در ادامه دوره‌های بعد به ترتیب در دانشگاه‌های شیراز، صنعتی شریف (دو دوره)، صنعتی اصفهان، مرکز آزاد آموزش علمی و کاربردی فولادین ذوب آمل (فذا)، دانشگاه صنعتی تبریز، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه زنجان و دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.
منبع : خبرگزاری دانشجو
website tracking