۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۷

سرلشکر جعفری در سمنان: دشمن به قدرت دفاعی و امنیتی بی‌نظیر ایران اقرار می‌کند

سرلشکر جعفری در سمنان: دشمن به قدرت دفاعی و امنیتی بی‌نظیر ایران اقرار می‌کند
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه دشمن به قدرت دفاعی و امنیتی بی‌نظیر جمهوری اسلامی ایران اقرار می‌کند، مدیریت جهادی را نیز ضروری امروز کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری امروز در آئین تکریم و معارفه فرمانده سپاه قائم‌‌آل‌محمد(عج) استان سمنان در حسینیه شهدای گمنام ساختمان ستادی سپاه این استان اظهار داشت: رمز پیروزی و بقای انقلاب اسلامی در معانی و محتوایی است که از این انقلاب داریم و این محتوا از مکتب تشیع و از متن اصلی قرآن‌کریم برگرفته شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه محور انقلاب اسلامی مبارزه با ظلم، ایستادگی در برابر نظام سلطه و ادامه راه امام حسین(ع) و همه ائمه معصومین(ع) است، خاطرنشان کرد: سختی‌ها و مصائبی که به حضرت فاطمه‌زهرا(س) و یا مظلومیت امام علی(ع) و همه آن‌ها، مرتبط با موضوع حاکمیت دین و ولایت بود. حضرت زهرا(س) در همین راه(ولایت) به شهادت رسیدند و امام حسین(ع) در راه ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و یاری دین خدا رفتند و به شهادت رسیدند و این همان کاری است که جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ما در حال انجام آن است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه جوهره اصلی انقلاب اسلامی ادامه راه ائمه‌معصومین(ع) یعنی یاری دین خداست، افزود: قله این حرکت در یاری‌کردن دین خدا گذشت و فداکاری و از جان گذشتن، جهاد در راه خدا، تسلیم نشدن در برابر دشمن و دفاع از حق است که همه اینها در رابطه با موضوع حاکمیت دینی انجام می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) درباره حاکمیت دین مبین اسلام مبنی بر اینکه همه ائمه‌معصومین(ع) در راه مبارزه برای حاکمیت دین و برای امامت بر امت اسلامی و حاکمیت اسلام به شهادت رسیدند، گفت: این همان کاری است که انقلاب اسلامی آن را انجام داده و جمهوری اسلامی ایران در حال انجام آن است و همان راهی است که مردم با ایمان، اعتقاد و بصیرت در حال طی‌کردن آن هستند و هیچ تفاوتی با آن راه ‌نمی‌کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: انقلاب اسلامی 40 سال پرقدرت و با عظمت و با شکوه سرپای خود ایستاده و روی همان اصول و شعارهای اولیه و در همان مسیر مستقیمی که امام خمینی(ره) به عنوان بنیان‌گذار این نظام و انقلاب آن را ترسیم کردند در حال حرکت است.

وی با اشاره به تعابیر مقام معظم رهبری درباره اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی ما در ابتدای آن نهالی بود و امروز به درختی تنومند با ریشه بسیار مستحکم تبدیل شده که هیچ حادثه و اقدامی نمی‌تواند آن را متزلزل کند. علت آن این است که سرنوشت این نظام و انقلاب به باورهای عمیق ما گره خورده و این راه نظام و انقلاب تا زمانی که به همین صورت فعلی ادامه داشته باشد خدشه‌ناپذیر است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه تحمل سختی فلسفه وجودی ما شیعیان است، گفت: وقتی که سختی‌های امروز جامعه را با سختی‌هایی که مسلمانان صدر اسلام متحمل آن شده‌اند، مقایسه می‌کنیم خواهیم دید که این سختی‌ها با هم قابل مقایسه نیست. اگر این سختی‌های ناشی از تحریم‌ها، فشارها و مشکلات اقتصادی که می‌بینیم را با یک دید دیگر نگاه کنیم؛ در آن خودکفایی، استقلال، قطع‌شدن دست بیگانگان و تمام‌شدن وابستگی‌های اقتصاد کشور به دیگران و نفت در آن وجود دارد و باید به مشکلات با این نگاه بنگریم.

‌فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه اگر از سختی‌های موقتی و گذرای فعلی و تحریم‌های موجود بگذریم؛ پس از آن همه آن‌ها پیروزی، موفقیت و توفیق است، گفت: در ابعاد سیاسی، منطقه‌ای و در رابطه با توسعه دین اسلام و معرفی آن و انتشار نور خداوند بر روی زمین و اتفاق‌هایی که در حال رخ دادن است، همواره توفیق و موفقیت را می‌بینیم.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: امروز با همه دشمنی‌هایی که دشمنان علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران در حال انجام‌دادن هستند و با وجود کاستی‌ها، ضعف‌ها، سستی‌ها و انحرافاتی که وجود دارد، شاهد یک عنایت الهی نسبت به این مردم هستیم و این به خاطر همان ایستادگی و مقاومت اعتقادی و معنوی مردم در این راه الهی است.

 

وی ادامه داد: هر روز که از انقلاب اسلامی ما می‌گذرد؛ اهمیت خون شهیدان، احترام به شهدا و دلدادگی اقشار مختلف مردم به شهدای والامقام انقلاب اسلامی، همه جامعه را در بر می‌گیرد و در مقاطعی که غرق در مسائل و مشکلات می‌شویم؛ غافله شهدا می‌آیند و جامعه ما را نجات می‌دهند.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: در مقاطعی مانند محرم و ایام فاطمیه یا مناسبت‌های دیگری که طراحی الهی برای جامعه ماست؛ به یاد مصائب اهل‌بیت(ع) می‌افتیم که اگر ما برای امام حسین(ع) و ائمه‌اطهار(ع) عزاداری می‌کنیم فلسفه استقامت، پایداری در راه خدا و مبارزه با ظلم پشت آن نهفته است.

 

در این آئین از زحمات «سردار حسن حسن‌زاده» فرمانده سابق سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان تقدیر و «سرهنگ حمید دامغانی» به عنوان فرمانده جدید سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان معرفی شد.‌

معاون هماهنگ‌کننده سپاه سید‌الشهداء(ع) تهران و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شاهرود برخی از مسئولیت‌های پیشین «سرهنگ حمید دامغانی» است. سردار حسن حسن‌زاده نیز در چند روز اخیر به‌سمت فرمانده سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران منصوب شده است.

 

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking