۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵

تبادل اطلاعات میان وزارت فرهنگ و اطلاعات درباره واردات کاغذ

تبادل اطلاعات میان وزارت فرهنگ و اطلاعات درباره واردات کاغذ
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، گفت‌: اطلاعات مربوط به واردات کاغذ در شش ماهه اول سال میان وزارت اطلاعات و فرهنگ تبادل می‌شود.

به‌ گزارش ‌ایسنا، سید عباس صالحی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره جلسات وزارت فرهنگ و وزارت ارشاد در خصوص واردات کاغذ، خاطر نشان کرد: کار گروه کاغذ شامل وزارتخانه‌های فرهنگ، صنعت، بانک مرکزی ، گمرک، صنوف مرتبط به مطبوعات و حراست وزارت اطلاعات می‌شود که این جلسات برگزار می‌شود.

وی ادامه‌ داد: در شش ماهه اول سال مشخص است که چه افرادی و چه مقدار کاغذ وارد کشور کرده‌اند. این اطلاعات میان وزارت فرهنگ و وزارت اطلاعات تبادل می‌شود تا ما برای تامین کاغذ اطمینان خاطر پیدا کنیم. اگر احیانا کاغذ درست یا به اندازه توزیع نشده است و یا قیمت آن مناسب نبوده است، ما نسبت به ثبت سفارش کاغذ در آینده بازنگری خواهیم کرد.  وزارت اطلاعات و فرهنگ ، اطلاعات مربوط به واردات کاغذ در شش ماهه اول سال را تبادل می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در مورد اقدامات این وزارتخانه برای حل مشکلات مطبوعات، بیان‌ کرد: شرایط جدید اقتصادی در ماه‌های اخیر موجب ایجاد مشکلاتی در رسانه‌ها مخصوصا رسانه‌های کاغذی شده است. ما درحوزه بیمه بیکاری ، یارانه و بیمه خبرنگاران در حال تلاش هستیم. آیین‌نامه‌ بیمه بیکاری  تهیه شده است و پس از تایید سازمان برنامه و بودجه به دولت فرستاده می‌شود.

صالحی با اشاره به این که یارانه مطبوعات راه حلی نیست  ولی مسکن است، تصریح کرد: برای تامین یارانه مطبوعات با سازمان برنامه و بودجه صحبت کرده‌ایم و این بحث در دولت مطرح است. دوستان هم به ما این قول را داده‌اند که مبلغ خوبی برای یارانه مطبوعات اختصاص دهند چون در شش ماهه اول سال یارانه مطبوعات اصلا خوب نبود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان با اشاره به این که نوبخت هم دستورات خوبی در این زمینه  داده‌اند، خاطر نشان کرد: امیدواریم که تخصیص یارانه در شش ماهه دوم سال جبران کننده شش ماهه اول سال باشد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :وزارت ارشاد
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking