۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳

وابستگی به بودجه دولتی مهمترین معضل دانشگاهها‌ است

وابستگی به بودجه دولتی مهمترین معضل دانشگاهها‌ است
گروه اجتماعی- وزیر علوم تحقیقات و فناوری مهمترین مشکل دانشگاه‌های دولتی در کشور را وابستگی به بودجه‌های دولتی عنوان کرد .

وابستگی به بودجه دولتی مهمترین معضل دانشگاهها‌ است

به گزارش ایکنا از سمنان، دکترمنصور غلامی، وزیرعلوم تحقیقات و فناوری امروز 24 مهر در مراسم آغاز سال تحصیلی ;I در دانشگاه دولتی گرمسار برگزار شد از وابستگی به اعتبارات دولتی به عنوان مهمترین معضل دانشگاه‌های دولتی نام برد و گفت: بودجه دانشگاه‌ها بودجه ویژه‌ و مشخصی است که نه می‌توان از آن کاست و نه می‌توان از بودجه دیگر بخش‌ها به آن افزود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه گرمسار از جوان‌ترین دانشگاه‌های دولتی است اما توسعه خوبی در این سال‌ها داشته یاداور شد: در این راستا بر اساس تجربه  رشد و روحیه و انگیزه در دانشگاه‌های در حال توسعه بیشتر از دانشگاه‌های بزرگ است که دانشگاه گرمسار از دانشگاهها‌ی در حال توسعه بوده و توفیقات زیادی داشته است  که نماینده گرمسار و آرادان نیز یکی از نمایندگان فعال در این بخش است که جای تقدیر دارد.

غلامی با بیان اینکه تمرکز این وزارتخانه بر کیفیت آموزش عالی است ادامه داد: در همین راستا یک ستاد مرکزی در وزارت علوم تشکیل شده و بحث کیفیت آموزشی دانشگاه‌ها را به صورت جدی و پیگیر مورد نظارت و ارزیابی قرار می‌دهد.

وی با ابراز رضایت از کیفیت آموزشی در دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه‌های بزرگ غیردولتی گفت: ارائه خدمت به دانشجویان این دانشگاه‌ها نیازمند آموزش کیفی است و لذا هدفگذاری‌های وزارتخانه نیز در همین راستا برنامه‌ریزی شده است.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به برنامه‌ریزی دانشگاه گرمسار برای ارتقا مجوز اصولی این دانشگاه به مجوز قطعی متذکر شد: برای تحقق این مهم باید شرایط مشخصی فراهم شود و سپس این شرایط مورد بررسی ستاد نظارت و ارزیابی وزارتخانه قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking