۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۴

استقرار بیمارستان‌های ویژه عملیات‌های بیوتروریستی در مسیر زائران اربعین

استقرار بیمارستان‌های ویژه عملیات‌های بیوتروریستی در مسیر زائران اربعین
رئیس اورژانس کشور از استقرار بیمارستان‌های ویژه عملیات‌های تروریستی و بیوتروریستی در محدوده مرزهای غربی و مسیر تردد زائرین اربعین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر کولیوند  در جمع‌ خبرنگاران، تدابیر اورژانس کشور در آستانه اربعین را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه از مرزهای شرقی که زائرین پاکستانی و افغانستانی وارد کشور می‌شود کار اورژانس آغاز می‌شود اظهار کرد: هرکدام از هموطنان که در مسیر کربلا قرار می‌گیرند تا مرزهای غربی زیر پوشش اورژانس کشور هستند و در مسیرهای منتهی به مرزها تقریبا هر 40 کیلومتر یک استقرار فوریت‌های پزشکی را داریم.

وی با تاکید بر اینکه در مرزها بیمارستان‌های ثابت افزایش ظرفیت‌ داده شده و بیمارستان‌های سیار نیز مستقر شده‌اند تصریح کرد: بیمارستان‌های سیار تمام امکانات لازم برای امدادرسانی را دارا هستند.

رئیس اورژانس کشور از استقرار بیمارستان‌های ویژه عملیات‌های تروریستی و بیوتروریستی در محدوده مرزها خبر داد و افزود: تعداد زیادی آمبولانس، موتور آمبولانس و اتوبوس آمبولانس در مرزها مستقر هستند و تیم‌های بهداشتی نیز در مرزها کنترل ویژه بر وضعیت بهداشت عمومی دارند.

وی با اشاره به تفاهم با طرف عراقی برای همکاری نیروهای ایرانی و عراقی برای تامین بهداشت و سلامت زائرین اربعین حسینی خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا تمام موکب‌ها و خادمان زائرین امور بهداشتی را رعایت کنند.

دکتر کولیوند حضور متخصصین و فوق‌تخصص‌ها در بیمارستان‌های محدوده مرز را مورد تاکید قرار داد و گفت: تا تمام زائرین از عراق بازنگردند در مرزها حضور داشته و خدمات به مردم خواهیم داشت.

وی از اختصاص تعدادی آمبولانس جدید به سیستم اورژانس قم خبر داد و افزود: قم علی رغم اینکه از امکانات خوب فوریت‌های پزشکی از جمله پایگاه امداد هوایی برخوردار است اما باید بیش از پیش نسبت به تجهیز این استان توجه کرد.

 

کلیدواژه ها :عملیات رئیس تروریست ها
منبع : برنا

پربازدیدترین امروز

website tracking