۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۸

تعجب مسئولان "چین" از تاسیس کمیته امداد توسط امام در اول انقلاب

تعجب مسئولان "چین" از تاسیس کمیته امداد توسط امام در اول انقلاب
یک پیشکسوت جهاد سازندگی گفت: در جریان سفر به چین در اول انقلاب، مسئولان آن کشور متعجب بودند که چرا امام خمینی (ره) در همان اوایل انقلاب کمیته امداد را تاسیس کردند ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ جلیل بشارتی در بیست و پنجمین نشست شنبه‌های انقلاب با موضوع «روستاها، عشایر و جهاد سازندگی» اظهار کرد: امام خمینی(ره) همواره بیشترین توجه را به مستضعفین داشتند و نخستین نهادی که در انقلاب اسلامی تاسیس شد کمیته امداد امام خمینی(ره) بود.

وی اضافه کرد: امروز انقلاب در چهل سالگی خود مانند یک انسان چهل ساله بالغ و عاقل شده که در جایگاه متعالی قرار گرفته است.

بشارتی تصریح کرد: اکنون انقلاب اسلامی در چهل سالگی خود به یک پختگی کاملی رسیده است و در طول این چهل سال، دشمنان از هر طریقی خواستند ضربه‌ای به انقلاب و نظام وارد کنند که هیچ‌گاه نتوانستند موفق شوند.

وی با اشاره به توطئه دشمنان انقلاب اسلامی تصریح کرد: امام سجاد(ع) می‌فرمایند «خدا را شکر که دشمنان اسلام را از احمق‌ها آفریده است».

بشارتی خاطرنشان کرد: نیمی از سال، با لطف خداوند به خوبی گذشته است و دشمنان نتوانستند هیچ غلطی انجام بدهند و در نیمه ی دوم سال هم نمی‌توانند غلطی را انجام دهند و ملت بزرگ ایران به لطف الهی جشن چهل سالگی خود را خواهند گرفت.

مسئول اسبق دفتر مناطق محروم کشور تاکید کرد: یکی از برنامه‌های مهم انقلاب اسلامی، عدالت اجتماعی است که هدف آن برابر کردن سطح روستاها با شهرها است.

وی با بیان اینکه عدالت از اسلام و مذهب تشیع نشأت گرفته شده است، گفت: عدالت توانست به انقلاب تحرک ویژه اعطا کند و این تحرک توانست به بازسازی مناطق محروم ختم شود.

این پیشکسوت عرصه جهاد سازندگی با اشاره به حضور 100  هزار بسیجی در ورزشگاه آزادی متذکر شد: این حضور نشان از وحدت کلمه دارد که در اوایل انقلاب اسلامی امام (ره) فرمودند ملت ایران باید اتکا و وحدت کلمه داشته باشند که اکنون هم می‌توان این مهم را مشاهده کرد.

وی با ذکر خاطره‌ای از سفر خود به چین خاطرنشان کرد: در جریان این سفر، مسئولان آن کشور متعجب بودند که چرا امام خمینی (ره) در همان اوایل انقلاب کمیته امداد را تاسیس کردند و معتقد بودند که سخت‌ترین کار برای دولتها تامین اجتماعی مردم است و این امر را نشان می‌دهد که امام به این امر توجه بیشتری داشتند و اکنون به یک الگو برای کشورهای جهان تبدیل شده است.

بشارتی گفت: انقلاب اسلامی یک جنگ سخت را با سربلندی پشت سر گذاشته است و جنگهای دیگر مانند جنگ نرم و جنگ اقتصادی را نیز با حضور ملت به خوبی پشت سر خواهد گذاشت و در آن پیروز خواهد شد.

مسئول اسبق دفتر مناطق محروم کشور با اشاره به اوایل انقلاب و حضور داوطلبانه مردم برای بازسازی مناطق محروم گفت: در آن دوران مردم به‌صورت خودجوش و داوطلبانه عازم مناطق محروم شدند و حتی از بودجه شخصی نیز برای این مناطق هزینه می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: امام (ره) معتقد بودند که جهاد سازندگی یکی از مهم‌ترین رویش‌های انقلاب اسلامی است که همین عقیده را رهبرمعظم انقلاب دارند و می‌فرمایند حرکتهای جهادی یکی از حرکتهای عظیم جهاد سازندگی است.

بشارتی ادامه داد: در اوایل انقلاب، سپاه و جهاد سازندگی مانند دو بال انقلاب اسلامی بودند که وظیفه سپاه تامین امنیت و آمادگی نیروهای نظامی و وظیفه جهاد نیز سازندگی کشور بود.

وی با اشاره به سازندگیهای جهاد بعد از انقلاب گفت: بعد از انقلاب یک و نیم میلیون مسکن ساخته شد و حدود سه میلیون مسکن روستایی مقاوم سازی و حدود 4 میلیون مسکن در روستاها بازسازی شده است که این رقم در قبل از انقلاب صفر بوده است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking