۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰

ضرر سپاهان از رابطه کی‌روش و قلعه‌نویی!

ضرر سپاهان از رابطه کی‌روش و قلعه‌نویی!
قلعه‌نویی ادعا می‌کند کی‌روش سر لجبازی با او بازیکنی از تیم‌هایش را به تیم ملی دعوت نمی‌کند.

به گزارش مشرق، در جدیدترین لیست تیم ملی هم خبری از بازیکنان سپاهان نیست. تیمی که با صدرجدول فقط یک امتیاز فاصله دارد، همچنان نماینده‌ای در اردوهای کی‌روش ندارد. این اولین باری نیست که این اتفاق می‌افتد و فصل قبل هم در حالی که ذوب‌آهن تمام مدت فصل جزو مدعی‌های قهرمانی بود، کی‌روش بازیکن زیادی از تیم قلعه‌نویی دعوت نمی‌کرد. اتفاقی که صدای اعتراض پرافتخارترین سرمربی لیگ برتر را در آورده است و قلعه‌نویی را به این باور رسانده که کی‌روش بخاطر اختلاف با او، ستاره‌ تیم‌هایش را به تیم ملی دعوت نمی‌کند.

مورد مشکوک

شاید مهم‌ترین عاملی که باعث شد برای قلعه‌نویی این تصور به وجود بیاید کی‌روش از تیم او بازیکنی به تیم ملی دعوت نمی‌کند به ماجرای سعید آقایی، عزت‌الله پورقاز و اکبر ایمانی مربوط شود. ایمانی فصل گذشته در نیم‌فصل اول که بازیکن پدیده بود، مورد توجه کی‌روش قرار داشت و به اردوها دعوت می‌شد. ولی از نیم‌فصل دوم که راهی ذوب‌آهن شد و قلعه‌نویی او را برای یک هفته به ساختمان ریکاوری پک نفرستاد، دیگر رنگ پیراهن تیم ملی را ندید. سعید آقایی هم دیگر بازیکن ثابت اردوهای کی‌روش بود. ولی با بازگشت قلعه‌نویی به سپاهان، آقایی هم دیگر به تیم ملی دعوت نشد. البته آقایی قبل از حضور قلعه‌نویی در سپاهان، از لیست نهایی تیم ملی برای جام‌جهانی هم خط خورده بود. عزت‌الله پورقاز هم بهترین مدافع این فصل سپاهان است که حتما قلعه‌نویی انتظار دعوت از او را هم داشت. پورقاز در این فصل علاوه بر نمایش خوب در دفاع، ۲ گل زده و یک پاس گل هم داده است. آمارهایی که می‌توانست کی‌روش را راضی به بازگشت او کند، ولی سرمربی تیم ملی مانند همه اردوهای یک سال اخیر، تصمیمی برای بازگشت پورقاز نگرفته است. 

قبل و بعد از قلعه‌نویی

مرتضی تبریزی، ساسان انصاری، پیام نیازمند و محمد ایرانپوریان ستاره‌های چند فصل اخیر تیم‌های قلعه‌نویی بودند که کی‌روش برخلاف قلعه‌نویی اعتقادی به آن‌ها نداشت. به نظر هم نمی‌رسد که پای لج و لجبازی در کار بوده باشد. چرا که به عنوان نمونه ایرانپوریان در سال‌هایی که قلعه‌نویی مربی‌اش نبود هم با وجود نمایش کم‌نقص در لیگ برتر، جایی در لیست تیم ملی نداشت و فقط یک بار به اردو دعوت شد. یا پیام نیازمند که فصل گذشته جزو بهترین‌های لیگ بود هم هیچ وقت نتوانست نظر کی‌روش را جلب کند چه برسد به این فصل که فقط سه کلین‌شیت در ۸ مسابقه سپاهان داشت و طبق آمار متریکا از هشت دروازه‌بان لیگ برتر درصد مهار کمتری ثبت کرده است. مرتضی تبریزی و ساسان انصاری هم برای آخرین بار در تاریخ نهم آبان ماه سال قبل به اردوی تیم ملی دعوت شدند و حتی وقتی که شاگرد قلعه‌نویی نبودند هم کی‌روش ترجیح می‌داد مهاجمان دیگری را به تیم ملی دعوت کند. مظاهری هم مانند زمانی که شاگرد قلعه‌نویی بود همچنان به تیم ملی دعوت می‌شود و بجز لیست نهایی جام جهانی، چه در زمان قلعه‌نویی و چه بعد از او همچنان مورد توجه کی‌روش قرار دارد.

کلیدواژه ها :لیگ
منبع : مشرق

اخبار مرتبط

website tracking