۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۸

خودروهای آتش‌نشانی در گرگان باید نوسازی شود

خودروهای آتش‌نشانی در گرگان باید نوسازی شود
فرسودگی خودروهای آتش‌نشانی و لزوم نوسازی این ناوگان و همچنین تشکیل پلیس ساختمان برای حفظ اراضی شهر گرگان، مهم‌ترین موضوعاتی بود که در نود و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، امشب نود و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان برگزار شد و در این جلسه نوسازی خودروهای آتش‌نشانی و تشکیل پلیس ساختمان از سوی برخی اعضا مورد تأکید قرار گرفت.

فائزه عبداللهی، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به فرسودگی تجهیزات و ماشین‌آلات آتش‌نشانی و خدمات گرگان اظهارداشت: جدیدترین ماشین‌آلات آتش‌نشانی برای سال 90 بوده و بخشی نیازمند نوسازی است. این موضوع با جان و ایمنی مردم سر و کار دارد و با بیشتر به آن توجه کرد.

وی افزود: اینکه 13 میلیارد تومان برای خرید اتوبوس هزینه شد، کار خوبی بود و لازم است که چند میلیاردی هم برای ناوگان آتش‌نشانی هزینه کنیم.

عبداللهی با تأکید بر تشکیل پلیس ساختمان برای حفاظت از اراضی گرگان گفت: باید برای پلیس ساختمان کاری کرد، برخی معابرعمومی شهر را تصرف می کنند، حتی کار به جایی رسیده است که 40، 50 نفری جمع می‌شوند و زمین شهرداری را دیوار می‌کشند. کار خوبی را شهرداری مشهد انجام داده و می‌توان از آن تجربه استفاده کرد.

مهران کاظم‌نژاد، یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی بیان داشت: سال گذشته شهرداری گرگان یک میلیارد ریال برای مکانیزه کردن و ارتقا خدمات به شهروندان برای راه‌اندازی سامانه پیامکی تخلفات اختصاص داد.

وی افزود: شهرداری باید با رویکرد سرمایه‌گذاری و گردشگری در استان و گرگان به سمت درآمد پایدار حرکت کند. ما از نظر جذب منابع مشکل داریم و صدور پروانه ساختمانی و ساخت و ساز مانند گذشته جاذبه اقتصادی را ندارد و در بافت فرسوده هم شهرداری، پروانه ساختمان رایگان می‌دهد.

کاظم‌نژاد به توسعه زیرساخت‌های گردشکری با حمایت از بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: تسریع در پروژه‌های گردشگری از جمله تله کابین و شهربازی، ایجاد و پراکنش مناطق گردشگری در سطح شهر برای کاهش بار ترافیکی محور ناهارخوران و تسریع در اجرای پروژه‌های بافت تاریخی گرگان از دیگر موضوعاتی است که شهرداری گرگان باید بیش از پیش به آن توجه داشته باشد.

استفاده از ظرفیت بافت در توسعه گردشگری، برگزاری جشنواره‌های مختلف، برجسته کردن نمادهای ملی مانند جشن پرچم، پیگیری اخذ منابع از سوی فرمانداری و استانداری برای کمربندی گرگان، ساماندهی گره‌های ترافیکی سطح شهر مانند تقاطع ناهارخوران و پارک جنگلی النگدره و انبارجهاد، تسریع در ایجاد پارک مسافر در ورودی گرگان و غیره موضوعاتی بود که این عضو شورای شهر در نطق پیش از دستور خود به آنها اشاره و تأکید کرد.

ناصر گرزین، یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان اظهارداشت: شهر گرگان ویژگی‌های خاصی دارد، باید به منظر شهری و خدمات شهری بیشتر بپردازیم. در دوره چهارم هم مسائلی درباره منظر شهری مطرح شده بود، با اینکه در شهرهای بزرگ کارهای زیباسازی متناسب با آثار شهدا می‌بینیم اما در گرگان به‌رغم آغاز کارهای زیباسازی، کار چندانی در حوزه ایثار و شهادت صورت نگرفت.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking