۱۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱

اجتماع دشمن شکن بسیجیان در سراسر کشور

اجتماع دشمن شکن بسیجیان در سراسر کشور
اجتماع اقتدار عاشورائیان سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) امروز با حضور بسیجیان در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش مشرق ، اجتماع اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) امروز 12 مهرماه با حضور بسیجیان در سراسر کشور برگزار شد.

رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول الله (ص) با حضور پرشور ‌بسیجیان در سراسر کشور ‌با شعار "مرگ بر امریکا" و "مرگ بر اسرائیل" آمادگی خود را برای دفاع از ایران اسلامی اعلام کردند و ‌آمده بودند تا بار دیگر با آرمان‌های امام راحل (ره ) و شهدا تجدیدپیمان کنند.

امروز با حضور گردان‌های بسیج‌، اقتدار حضور به نمایش گذاشته شد تا دشمنان بدانند ایران اسلامی با پشتوانه حکومت اسلامی و ملتی بسیجی و مقتدر پایدار است و دسیسه های شومشان راه به جایی نخواهد برد. امروز از هر قشری آمده بودند، پیر، جوان‌، دختر، پسر، دانشجو و دانش آموز ،بازاری و کارمند تا با ولایت پیمان ببندند.

گزارش خبرنگاران از سراسر کشور حکایت از حضور پرشور و اقتدارآفرین بسیجیان در رزمابش محمدرسوالله(ص) دارد که از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد:

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان اردبیل| اتحاد ملت ایران تعالی‌بخش انقلاب و نظام است

مرحله دوم رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان محمد رسول الله(ص) همزمان با سراسر کشور در اردبیل آغاز شد و بسیجیان عظمت و اقتدار خود را به همگان به نمایش گذاشتند.

هم‌اکنون نوای "هیهات من الذله" در سالن رضازاده طنین‌انداز شد و ملت ایران بار دیگر عشق به رهبری و اهل بیت(ع) را به منصه ظهور گذاشتند و شور و نشاط در بین جوانان سرشار از حماسه و عشق و علاقه به نظام و ولایت است.

بسیجیان با سر دادن نوای یا حسین(ع) عشق و ارادت خود را به اباعبدالله الحسین(ع) نشان دادند و به اثبات رساندند که با استقامت و پایدار ملی راه و هدف شهدای والامقام را تا ابد ادامه خواهند داد.

غرور و غیرت ملی بین فرزندان و بسیجیان مشهود است و بار دیگر عظمت و اقتدار کنونی کشورمان به منصه ظهور گذاشته شده تا دشمن جایگاه خود را یادآور شود و بداند که ملت ایران تا پای جان از نهضت حسینی و خون شهدای والامقام که خط قرمز ملت ایران است دفاع می‌کند.

سالن رضازاده اردبیل مملو از دلدادگانی است که به عشق رهبر و خاک ایران اسلامی گردهم آمده‌اند تا پوزه استکبار زمان و آمریکا را به خاک بمالند و با نوای یا حسین(ع) پا در عرصه گذاشته‌اند و هیچ گاه و در هیچ برهه سخت زمانی رهبر را تنها نگذاشته‌اند و نخواهند گذاشت.

بسیجیان آمده‌اند تا نمادی از اقتدار و عظمت کشورمان را همچون قطره‌ای از دریا به دنیا نشان دهند و به دشمنان ثابت کنند که اسلام هیچ گاه تنها نخواهد ماند و راهی که امام حسین(ع) پیموده است هدف شهدا، بسیجیان و ملت ایران خواهد بود و ملت ایران یاریگر مظلومان و احیا کننده نهضت و مکتب حسینی خواهد بود.

اتحاد ملت ایران تعالی‌بخش انقلاب و نظام است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در این رزمایش اظهار داشت: تمامی همبستگی و اتحاد ما در مقابل چشمان دنیا فقط دو پیام می‌تواند داشته باشد که اگر روزی جنگ باشد دشمنان بدانند که ما فرزندان عاشوراییم و اگر تحریم باشد ما فرزندان رمضان هستیم.

حجت‌الاسلام نجات فیاضی با اشاره به اینکه پیام این رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج اتحاد و همبستگی بسیجیان است، افزود: اتحاد ملت ما در واقع قوای قلبی نظام می‌باشد و ملت همیشه حاضر در صحنه ما امروزه اقتدار نظام را به رخ دشمنان خود می‌کشند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل تصریح کرد: هویت ملی انقلاب ما در سایه جوانان و فعالیت آنان در عرصه‌های مختلف رقم می‌خورد که امروزه ما شاهد هستیم که کشورهای بسیاری اگر چه بهترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات را دارند اما زیریوغ استبداد هستند.

فیاضی گفت: 4 دهه عظمت و بزرگی انقلاب در واقع بر اساس 4 ارزش پایدار رقم خورده است که یکی از این ارزشها باور و اعتقاد مردم، حضور مردم در صحنه و همچنین ولایت فقیه می‌باشد.

وی اظهار کرد: بسیج ما در واقع عنصر حیاتی انقلاب است و اجزای این عنصر ارزمند نیز جوانان ما هستند و امروزه دشمن از همین عناصر و اجزا به شدت واهمه دارد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: امروزه بسیج ما در واقع اقتدار و عظمت خود را به نمایش گذاشتند تا بدین گونه ادامه‌دهنده راه عاشورا و شهدای انقلاب باشند.

جنگ تحمیلی فرهنگی از سوی دشمن هیچگاه بدون پاسخ  نمی‌ماند

حجت‌الاسلام رضا باوقار در رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان استان اردبیل که همزمان با سراسر کشور از ساعات اولیه صبح امروز در نقاط مختلف استان آغاز شده است، با اشاره به حضور گسترده جوانان در این رزمایش و نمایش اقتدار ملی اظهار داشت: واهمه امروزه دشمنان اسلام از این تجمع‌هاست و ما باید به فکر تقویت این حضور و این همبستگی باشیم تا بدین ترتیب دشمنان اسلام را از عرصه به در کنیم.

وی با بیان اینکه نظام و انقلاب ما شرف و شعف ما است، تصریح کرد: ما به خود می‌بالیم که امروزه انقلاب ما شهره جهانیان است و در هر کجای این زمین پهناور وقتی نامی از اتحاد برده می‌شود نام کشور ما نیز در آن جاست.

امام جمعه مشگین‌شهر گفت: امروزه شور، عشق،‌ شرف و اقتدار ما به آرمان‌های انقلاب است آرمان‌هایی که رهبر و امام ما همواره بر آنها تاکید داشتند و امروز ما وارث این آرمان و اهداف هستیم.

باوقار تصریح کرد: امروزه اگر نام ایران زبانزد دشمنان قسم‌خورده است باید بدانیم که همه اینها تنها در سایه پیروی از ولایت فقیه و همچنین اتحاد و غیرت سربازان بی‌واهمه و غیور این سرزمین رقم خورده است.

وی با تاکید بر اینکه جنگ تحمیلی فرهنگی از سوی دشمن هیچگاه بدون پاسخ نمانده و نخواهد ماند، گفت: دشمن همواره در طول چهار دهه گذشته با انقلاب ما و نظام ما دشمن بوده است و در حالی که اتحاد ملت هم روز به روز رو به افزایش گذشته است این بر بیم و واهمه دشمن می‌افزاید.

امام جمعه مشگین‌شهر افزود: درس گرفتن از عاشورا، درس گرفتن از غیرت و آزادگی امام حسین(ع) نمی‌تواند نتیجه‌ای به غیر از اتحاد و همبستگی کنونی ملت و جوانان ایران زمین داشته باشد چرا که جوانان ما همواره عاشورایی بوده‌اند و عاشورایی می‌مانند.

خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان با حرکت زینبی‌وار بانوان محقق می‌شود

مریم حامدی  در جریان رزمایش محمد رسول الله(ص) 2 در اردبیل اظهار داشت: حضرت زینب(س) الگوی همه بانوان است و بانوان آمده‌اند تا بگویند همانند حضرت زینب(س) در حفظ اسلام به میدان آمده‌ و هیچ گاه این نظام را تنها نخواهند گذاشت و بسیجی‌وار با عشق و ارادت وارد عرصه شده‌اند.

وی با اشاره به این که حضور بانوان بسیجی در رزمایش اقتدار عاشورایی نماد قدرت و عظمت ملت ایران است بیان کرد: بانوان نیز همانند آقایان با حضور پرشکوه و منسجم خود نشان دادند که پشت نظام مقدس اسلامی ایستاده‌اند و سیلی محکمی بر دهان یاوه‌گویانی که حجاب را محدودیت می‌دانند خواهند زد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل بیان کرد: ما انقلاب اسلامی را با یاری مادرانی به دست آورده‌ایم که فرزندانی بابصیرت و ولایتمدار و انقلابی تربیت کرده اند که این مسئله نمایانگر نقش پررنگ بانوان در عرصه‌های مختلف زمانی است که سبب شکست نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان شده است.

حامدی بیان کرد: در عرصه‌ای که هجمه‌های فرهنگی و جنگ روانی سختی را پیش رو داریم بانوان نیز به نوبه خود در راستای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان گام برداشته و برای دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی زینبی وار حرکت کنند که این مسئله بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

وی تصریح کرد: تجدید میثاق با آرمان‌های عاشورایی یکی از محوریترین اهداف برگزاری این رزمایش است که خوشبختانه حضور پرشور بانوان ثابت کرد که بانوان تا چه اندازه در تعیین سرنوشت مملکت اسلامی نقش دارند.

دشمن اگر ملت ایران را می‌شناخت جرات لاف زدن نمی‌یافت

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل نیز در این رزمایش اظهار داشت: دشمنان قسم‌خورده انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران اگر اقتدار، غیرت و آزادگی ملت ایران را می‌شناختند هیچگاه جرات نمی‌یافتند تا در مورد این کشور عظیم لاف بزنند.

سردار جلیل بابازاده گفت: سرزمین ما سرزمین لاله‌های خونین است و اگر امروز دشمن ما را از جنگ و تحریم می‌ترساند باید بداند که ملت ما همان ملتی است که هشت سال بدون ترس و وقفه در مقابل هجمه‌ها و توپ و تانک دشمن مردانه ایستادند.

وی افزود: امروز در مقابل جنگ روانی دشمن نایستیم دشمن با ناجوانمردی همبستگی ما را نشانه خواهد رفت و باید به خوبی بدانیم که امروز حراست و نگهبانی از انقلاب وظیفه ما بسیجیان و ملت مقتدر است.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با اشاره به پیام رزمایش اقتدار عاشورایی نمایش اقتدار و یکپارچگی ملت ایران در مقابل چشمان دشمن است، تصریح کرد: برابری و برادری از زمان جنگ تحمیلی در میان ملت ما تقویت شده است و ما باید همواره با اخلاص و بصیرت در مقابل هجمه‌های دشمنان مردانه ایستادگی و استواری کرده و از نظام خود صیانت کنیم.

بابازاده با اشاره به درس گرفتن از شجاعت و ایستادگی امام حسین(ع) گفت: بسیجیان ما اگر امروزه همچون امام حسین(ع) در برابر دشمنان قد علم کرده‌اند باید دانست که همه این عزیزان با درس‌گیری از نهضت عاشورا و کربلا همواره نگهبان و حافظ انقلاب و ولایت خواهند بود.

وی اظهار کرد: امروز بسیجیان استان اردبیل همچون بسیجیان و سربازان جوان سراسر کشور اقتدار و غیرت ملت ایران را به نمایش گذاشتند تا به تمامی دنیا نشان دهند که بسیجی هیچگاه واهمه از لاف زدن‌های دشمنان ندارند.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان کهگیلویه و بویراحمد| دکترین ما دکترین عزت، حکمت و اقتدار است

رزمایش بزرگ 20 هزار نفری عاشورائیان سپاهیان محمد رسول الله کهگیلویه و بویراحمد دقایقی پیش در محل صبحگاه سپاه فتح با حضور مقتدرانه گردان‌های عاشورا، کوثر، امام حسین(ع)، الزهرا و اقشار مختلف بسیج با هدف نمایش اقتدار و صلابت بسیج آغاز شد.

صبح امروز بسیجیان شهرستان‌های 8 گانه استان در قالب کاروان‌های مشخص به صورت ستون خودرویی به مرکز استان اعزام شده و همچنین بسیجیان در یاسوج در 12 نقطه به صورت ستون پیاده با شعارهای حماسی به محل برگزاری این تجمع بزرگ حرکت کردند.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در آیین باشکوه رزمایش عاشواریی سپاهیان محمد رسول الله(ص)در یاسوج گفت: برگزاری این رزمایش و نمایش عاشورایی هشداری به بدخواهان انقلاب اسلامی بوده تا همچنان شاهد قدرت و صلابت ایران اسلامی باشند.

سردار یدالله بوعلی افزود: رزمایش بزرگ عاشورائیان سپاهیان محمد رسول الله امید آفرین برای دوستان انقلاب، بیم آفرین برای دشمنان، شورآفرین برای جوانان ، وحدت آفرین برای آحاد ملت و اعلام آمادگی برای کمک به دولت است.

وی با اشاره به اعزام 152 گروه جهادی به مناطق محروم با هدف رفع مشکلات عنوان کرد: رزمایش و همایش 20 هزار نفری سپاهیان محمدرسول الله استان حماسه ساز بوده و آمده اند تا اعلام کنند در طلوع خورشید حجاز در رکاب امیر کشور عشق در پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردها و همچنین در مقابل تهدیدها و تحریم های دشمنان ایستاده اند.

بوعلی افزود: نظام سلطه باید بداند تاکنون هرآنچه توانسته برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی بکار گرفته و به جایی نرسید و آخرین توطئه آنان نیز جنگ تمام عیار اقتصادی بوده که نشانه های فروپاشی این ترفند آغاز شده است.

امروز دور هم جمع شده‌ایم تا عهدی نو با انقلاب، دین و آرمان‌ها ببندیم

آیت‌الله سید شرف الدین ملک حسینی در جمع 20 هزار نفری عاشورائیان سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: امروز دور هم جمع شده‌ایم تا عهدی نو با انقلاب، دین و آرمان‌ها ببندیم.

وی با تاکید بر اینکه خداوند حق را در تمامی عرصه ها نصرت و یاری می دهد، عنوان کرد: این رزمایش و همایش غرور آفرین اقتدار دلیرمردان و شیرزنانی را نشان می دهد که 40 سال مقاومت کرده تا از انقلاب، مذهب و میهمن حراست کنند.

ملک حسینی با بیان اینکه ویژگی های عاشورایی در ملت ایران تبلور یافته است، ابراز کرد: عاشورای امام حسین(ع) بر پایه توحید بوده و امام و یارانش بر مدار نگرش توحیدی حرکت کردند.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری افزود: دومین ویژگی عاشورائیان بصیر، زمان شناسی، دشمن شناسی، وظیفه شناسی بوده و یاران امام در روز عاشورا هدف می شناختن و موانع مسیر را می دانستند و دشمن را شناخته بودند و خوب می دانستند در نزد یزد سنت ها مرده و بدعت ها زنده است.

ملک حسینی با تاکید بر اینکه عاشورا بر مدار مقاومت شکل گرفت، بیان کرد: عاشورای ایران اسلامی در دوران انقلاب، در 8 سال دفاع مقدس و دفاع از حرم بر مدار مقاومت عاشورا شکل گرفته است.

وی ادامه داد: ملت ها راهی جز مقاومت و ایستادگی ندارند زیرا در غیر این صورت محکوم به ذلت و فروپاشی هستند و اگر مرزها و عزت خود را با مقاومت حفظ نکنیم به نوعی مردان ذلت هستیم.

ملک حسینی با اشاره به اینکه عاشورائیان برای مرگ آماده بودند، بیان کرد: ملت ایران در 40 سال اخیر در برابر دشمن ایستاده و دز مصاف اخیر یعنی جنگ اقتصادی آماده اند تا دماغ دشمن را به خاک مالیده و پشتش را به خاک بسایند زیرا معتقدند ملتی عزت را از خدا بخواهد پیروز است.

دکترین ما دکترین عزت، حکمت و اقتدار است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این رزمایش اظهار داشت: ملت، تاریخ و تمدن بزرگ ما در طول هزاره‌های گذشته نشان داده که ما هیچگاه به هیچ ملت و قومی تجاوز نکرده و از فرهنگ، تمدن و مردم بزرگی برخوردار هستیم اما هرکس که طمع کند و در مقابل این ملت بایستد با پاسخ کوبنده ما روبرو خواهد شد همانطور که سپاه و بسیج ما پاسخ کوبنده‌ای به جنایتکاران حادثه تروریستی اهواز دادند.

علی‌محمد احمدی با بیان اینکه دکترین ما دکترین عزت، حکمت و اقتدار است و ما هم دیپلماسی و هم قدرت بازدارندگی را ادامه می‌دهیم، افزود: دیپلماسی را ادامه می‌دهیم تا در برجام و دیوان لاهه نشان دهیم که مردمی که پیرو مکتب اهل بیت هستند اهل منطق بوده و به حقوق دیگران احترام گذاشته و عهدشکنی نمی‌کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: قدرت بازدارندگی را ادامه می‌دهیم تا اگر کج فهم و جنایتکاری دست از پا خطا کرد با موشک‌هایمان در هر جای دنیا جواب او را بدهیم.

احمدی با بیان اینکه اقتدار عاشورایی در راستای دیپلماسی و قدرت بازدارندگی است، عنوان کرد: اقتدار عاشورایی یعنی با تهدید و فشار درونی تسلیم نمی‌شویم همانطور که در دوران دفاع مقدس در مقابل تهدید بیرونی تسلیم نشدیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز دولت، مجلس، قوه قضاییه و آحاد ملت ما در این جنگ جدید در کنار هم خواهند بود، گفت: نه با برخورد احساسی و تهدید  بلکه با تدبیر و عقلانیت و کمک ملت و فضل خدا در جنگ اقتصادی هم پیروز می‌شویم. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: در داخل یک دشمن درونی با رویکرد طمع و حرص ما تهدید می‌کند به این صورت که در بازار در فکر جمع کردن طلا و ارز هستند اما تجربه نشان داده که باید مثل روزهای جنگ در کنار امت بایستیم.

احمدی گفت: قوه قضاییه و دولت بنا گذاشته هر کسی به هر نحوی چه در حوزه امنیتی و چه اقتصادی بخواهد در مقابل ملت بایستد همه حافظان این ملت در مقابل او خواهند ایستاد.

وی بیان کرد: دولت برخاسته از ملت با کمک همه قوای نظامی دست در دست هم با عقلانیت و تفکر و برنامه‌ریزی تلاش می‌کنیم که مشکلات شما ملت بزرگ را برطرف کنیم.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان گیلان| تجمع باشکوه بسیجیان اقتدار ملت ایران را به رخ جهانیان کشید

تجمع بزرگ 20 هزار نفری اقتدار عاشورایی بسیجیان گیلان با حضور جمعی از بسیجیان، مسئولان و فرماندهان نظامی استان گیلان در ورزشگاه شهید عضدی رشت برگزار شد.

در این تجمع که با حضور آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در گیلان، سردار عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس گیلان و سالاری استاندار گیلان برگزار شد، سخنرانی مقام معظم رهبری به صورت زنده برای حاضران پخش شد.

امروز دشمنان انقلاب اسلامی به‌ویژه کشورهای آمریکا و اسرائیل در تلاش هستند تا با ایجاد یاس و ناامیدی و همچنین ایجاد تفرقه، وحدت ملت ایران را از بین ببرند اما برگزاری چنین تجمع با شکوهی اقتدار ملت ایران را به رخ جهانیان می‌کشد.

دشمنان انقلاب اسلامی ایران برای ضربه زدن به نظام اسلامی به دروغ‌هایی مانند تورقوزآباد متوسل می‌شوند اما بسیجیان و آحاد ملت ایران با حضور در این تجمع رعب و وحشت را در دل مردم ایجاد کردند.

مقام معظم رهبری امروز در سخنرانی خود در ورزشگاه آزادی تاکید کردند که دشمن در تلاش است تا راه حل مشکلات کشور را پناه بردن به غرب معرفی کند اما جوانان بسیجی نشان دادند که آماده هستند تا خودشان بدون وابستگی به غرب ایران اسلامی را آباد کنند.

ایشان فرمودند: امروز تهدیدها و عربده‌کشی‌های دشمنان نه تنها ملت ایران را نگران و هراسان نمی‌کند بلکه سبب می‌شود تا اتحاد آن‌ها برای مقابله با دشمنان و همچنین از بین بردن موانع بیشتر شود.

مسئول بازرسی قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در این تجمع ضمن تجلیل از حضور بانوان محجبه و بسیجی گیلانی در این تجمع ابراز داشت: جنگ ما در طول هشت سال دفاع مقدس برای حفظ موجودیت جمهوری اسلامی بود.

سردار محمدجعفر اسدی با اعلام اینکه دشمنان انقلاب اسلامی هیچ غلطی نتوانستند بکنند خاطرنشان کرد: امروز دشمنان در تلاش هستند تا از پیشرفت جمهوری اسلامی جلوگیری کنند.

آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان نیز در این تجمع ضمن تجلیل از حضور پرشور بسیجیان استان گیلان خاطرنشان کرد: شما بسیجیان سربازان امام زمان(عج) هستید.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این تجمع اظهار داشت: رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان حضرت محمد رسول(ص) در حالی اجرا شد که دشمنان تلاش می‌کنند تا با فشارهای اقتصادی به انقلاب اسلامی ضربه بزنند.

سردار محمد عبدالله‌پور با اعلام اینکه رزمایش سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص) در سه مرحله انجام شد اعلام کرد: اجرای خدمات عمرانی، بهداشتی، آموزشی و نظامی بخشی از فعالیت بسیجیان ایران اسلامی بود.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان خراسان جنوبی| حضور میلیونی بسیجیان درس تازه‌ای به دشمنان داد

رزمایش اقتدار عاشورائیان سپاهیان حضرت محمد رسول‌الله(ص) 2 با حضور 20 هزار بسیجی از سراسر خراسان جنوبی در استادیوم آزادی بیرجند برگزار شد.

در این رزمایش 150 گردان از گردان‌های امنیتی امام علی (ع)، بیت المقدس، عاشورا ، کوثر و الزهرای بسیج و گردان امام حسین (ع) مردم پایه حضور دارند.

تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب، امید بخشی به مردم و مأیوس کردن دشمن، نمایش اقتدار و تقویت روحیه بسیجیان و ارتقای وحدت و همدلی نیروهای بسیج و مسئولان از اهداف برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله( 2 ) است.

تغییر روند محاسبات دشمن، نشان‌دادن اقتدار بسیج، ایجاد شور و نشاط در بین بسیجیان و امیدآفرینی در سطح جامعه از دیگر اهداف برگزاری تجمع 20 هزار نفری بسیجیان در بیرجند است.

مسئولان و اقشار مختلف بسیج از جمله بسیج کارمندان، هنرمندان، پزشکان، اساتید، مداحان، اصناف، مهندسین، بسیج رسانه و سایر اقشار در این رزمایش حضور دارند.

دشمن در مقطع شکست قرار گرفته است

آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در رزمایش اقتدار عاشوراییان که با حضور 20 هزار بسیجی همراه بود با اشاره به سلطه استعمار در سالیان اخیر اظهار داشت: اروپا به عنوان  استعمارگر و  سلطه جهانی در سالیان گذشته برنامه‌هایی صورت داده که براساس آن قاره‌های مختلف دنیا را با انواع فجایع در جهت نفوذش تجزیه کرده و در برخی موفق در برخی مایوس مانده است.

وی افزود: نخستین قدمی که اروپا موفق بوده سلطه بر آمریکا است آنچه مطرح است اینکه اروپاییان تجاوزگرانی هستند که با افسانه‌هایی که ساختند نفوذی که کردند از جمعیت بومی 800 میلیونی مردم بومی آمریکا را قتل عام کرده و بر روی استخوان‌های مظلومان آمریکایی‌ها  ایالت متحده را ساختند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی گفت: انگلیس  برنامه‌هایی در جهت استعماری در کار شوم خود پیدا کردند و  در خاورمیانه حضور یافته  و براساس طرحی که ریختند فلسطین را اشغال کرده تا قدم به قدم خاورمیانه بزرگ را  آن گونه که می‌خواهند تجزیه را رقم زنند.

عبادی با بیان اینکه مردم فلسطین با مقاومت‌های 70 ساله خود جلوی نقشه‌های استعمارگران را گرفتند افزود: مردم فلسطین با خونشان جلوی استعمارگران اروپایی را گرفتند و در حال حاضر  هم دربدترین شرایط مردانه ایستادگی می‌کنند. 
وی بیان داشت: اصل و طرح‌های استعمارگران  تسلط خاورمیانه است زیرا  آنها در آفریقا هم این  برنامه‌های استعمارگری را پیاده کردند به گونه‌ای که  در آفریقا هم با هسته‌های استقامتی و مقاومت مردم روبه‌رو شدند اما در شبه قار هند تسلط و  خون مردم ضعیف هندوستان را مکیدند.

عبادی با بیان اینکه  گاندی با دست خالی اما با اراده قوی در برابر استعمارگران ایستاد افزود: گاندی مسلمان نبود اما هندو بود و مقاومت را از کربلا آموخت و شبه قاره هند را از زیر استعمار اروپا درآورد.

امام جمعه بیرجند گفت: حضور ننگین استعمار در ایران بدترین فجایع را رقم زد زیرا حضور انگلیس در ایران  سبب ایجاد قحطیها شد و  از 20 میلیون جمعیت آن زمان معادل 10 میلیون جمعیت ایران از قحطی مردند و این استعمارگران توسعه مواد مخدر نفوذ فرهنگی، ایجاد اختلاف، زیرسازی مذهب‌سازی، در قالب‌های مختلف از دین و زبان مختلف اختلاف بینداز حکومت کن را داشته اما سرانجام  به مانع برخورد کردند زیرا قیام  امام خمینی(ره) مانع سلطه‌گری آنها بود.

عبادی افزود: امروز نه تنها در ایران بلکه در منطقه  تفکر بسیجی در کشورهای منطقه دشمنان را ناکام گذاشته و بیش از هر چیز تعهد در برابر آرمان‌های انقلاب و اینکه جوامع به وحدتی برسند که جان مال ناموس را با تمام قدرت حفظکنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان جنوبی عنوان کرد: امروز دشمن در مقطع شکست قرار گرفته زیرا  انوع طرح‌هایش شکست خورده  و این حضور میلیونی بسیجیان در سطح ایران درس تازه‌ای به دشمن می‌دهد که حواسش را جمع کنند زیرا در  برابر چه ملتی قرار گرفته و آنها در راه آرمان‌های دینی مقاومت و دشمن را ناامید می‌کنند.

اجتماع 20 هزار نفری بسیجیان خراسان جنوبی دشمنان را ناامید کرد

سردار علی قاسمی در رزمایش اقتدار عاشورائیان در استان خراسان جنوبی که با حضور 20 هزار بسیجی در بیرجند برگزار شد اظهار داشت: امروز به ندای رهبر لبیک گفتیم و در اجتماع عاشورائیان بسیجی حضور یافتیم. 

وی افزود: آمریکا امروز برای ما  برنامه دارد و مانند زمان جنگ نقشه می‌ریزد تا ملت ایران و جهان اسلام را بترساند غافل از اینکه ملت ایران پای آرمان‌های خود محکم و استوار ایستاده و از جنگ رسانه‌ای دشمن نمی‌ترسد. 

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با اشاره به سخنان رهبری انقلاب درباره اهداف این نمایش رزمی گفت: محور دفاع از انقلاب اسلامی همین آحاد میلیونی بسیج است که جزئی از توده میلیونی مردم است و باید سازمان‌دهی شود.

قاسمی افزود: پیام این اجتماع این است که ما آمده‌ایم که بگوییم پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌ایم و تا آخر بسیجی عاشورایی خواهیم ماند و پیام دوم این رزمایش ایجاد آرامش و امنیت پایدار در سایه توانمندی اقتدار گردان‌های امام علی، عاشورا، بیت المقدس و کوثر است تا دشمنان را مایوس کنیم  و پیام  ما به ملت‌ها این است که  ما آماده‌ایم و پا در رکاب ملت‌ها حامی انقلابیون مسلمان در سراسر جهان هستیم. 

وی بیان کرد: رزمایش گردان‌های بیت المقدس در سراسر استان، خدمت‌رسانی بیش از 330 گروه جهادی در مناطق محروم، میزخدمت مدیران بسیجی ادارات، کمک به دانش آموزان محروم و حضور همه اقشار بسیج در این رزمایش از برنامه‌های رزمایش اقتدار عاشورائیان است.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: امروز  تجمع و نمایش قدرت ما برای این است که دشمن بداند این ملت پای عهد خود ایستاده و بسیج اقشار، روحانیت، اساتید، دانش آموزان، اصناف و همه اقشاربسیجی و 150 گردان در اینجا گردهم آمده تا نقشه‌های دشمن را نقش برآب کنند.

قاسمی گفت: رزمایش امروز و انسجام بسیجیان دشمن را از حرکت شومش باز می‌دارد و اعلام می‌کنیم در خط امام و رهبر از ارزش‌های انقلاب حفاظت می‌کنیم. 

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان زنجان| دست هر متجاوزی که بخواهد به سمت کشور دراز کند را قطع می‌کنیم

در آخرین مرحله از رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی اجتماع بزرگ بسیجیان زنجان در مصلی خاتم الانبیای(ص) زنجان گردهم آمده‌اند تا اقتدار مردمی نظام اسلامی را به نمایش بگذارند.

در مراحل قبلی این رزمایش که بسیجیان در قالب اردوهای جهادی به یاری نیازمندان استان زنجان شتافتند.

سردار جهانبخش کرمی امروز در رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول الله(ص) اظهار داشت: حضور پرشور شما بسیجیان در این رزمایش نشان از لبیک گفتن شما به امام خامنه‌ای است.

وی با ادای احترام به مقام والای شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفت: دشمن هیچ‌گاه نخواهد توانست ملت ایران را ناامید کند و توان مقابله با نیروهای مسلح جان بر کف ایران را ندارد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با ابراز خرسندی از حضور پرشور بسیجیان در سراسر کشور گفت: دشمنان بدانند که حضور این بسیجیان نشان از آمادگی ملت ایران دارد.

وی با بیان اینکه مسیر را با قدرت با رهبری امام خامنه‌ای ادامه می‌دهیم، ابراز کرد: 

سردار کرمی گریزی به سخنان گهربار حضرت امام(ره) زد و گفت: ایشان فرموده‌اند که بسیج مدرسه عشق است و بسیج لشگر مخلص خداست و تمام مجاهدان سراسر دفتر آن را امضا کرده‌اند.

وی هدف از این قیام بسیجیان را تشریح کرد و گفت: اگر هرکسی بخواهد دستش را به سمت ایران دراز کند دستش را قطع خواهند کرد.

این مسئول گفت: اجازه نخواهیم داد این انقلاب به دست نامحرمان بیفتد و در مقابل دشمنان کشور با قدرت ایستاده‌ایم.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان لرستان| گفتمان مقاومت انقلاب اسلامی نجات‌بخش ملل مستضعف جهان شده است

اجتماع 25 هزارنفری اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) در دهکده المپیک شهرستان خرم‌آباد برگزار شد.

این همایش بزرگ هم‌زمان با تجمع بسیجیان سراسر کشور که اجتماع 700 هزار نفری را رقم خواهند زد در حال برگزاری است.

امروز 25 هزار نفر از بسیجیان استان لرستان در قالب گردان‌های بیت‌المقدس، امام حسین(ع)، امام علی(ع)، کوثر و بسیجیان اقشار در محل دهکده المپیک خرم‌آباد گرد هم آمده‌اند و هدف از برگزاری این اجتماع بزرگ تقویت روحیه حمایت مردم از نظام و انسجام ملی، تقویت روحیه نیروهای عمل‌کننده، مأیوس سازی دشمنان از نظام و دنبال کردن تغییرات رفتاری و رویکرد دشمنان است.

این اجتماع ارائه نمادی از عزم، اراده، آمادگی و استواری بسیجیان با حضور منسجم و سازمان‌یافته در عرصه‌های دفاع از ارزش‌ها و انقلاب اسلامی است.

وحدت، ایستادگی و پیشرفت، شعار همایش اقتدار عاشورایی

 سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه استان لرستان صبح امروز در اجتماع 25 هزارنفری اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) که در دهکده المپیک شهرستان خرم‌آباد در حال برگزاری است بابیان اینکه بسیجیان طلایه‌داران آزادی ملت‌ها از یوغ استعمار و استثمار در قرن حاضر هستند اظهار داشت: شعار همایش اقتدار عاشورایی وحدت، ایستادگی و پیشرفت است.

وی افزود: این وحدت به تأسی از فرمان خداوند و از برکات اسلام و مأموریت‌های خاص ولی‌فقیه در عصر حاضر است که اگر نبود رهبری با تنوع قومی، مذهبی و علایق سیاسی مختلف و همچنین ایده‌ها، فتنه‌های وحدت‌شکن شیطان بزرگ و جنگ هشت‌ساله ایران بعد از انقلاب اسلامی، ایران را ویرانستان می‌کرد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان عنوان کرد: این تجربه تلخ تجزیه روال معمول سیاسی کشور ما بوده در قرون گذشته و متمادی والان در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم و خرسندیم که وحدت ما این دوره نگذاشته ایده‌های وحدت‌شکن به ثمر بنشیند.

وی بیان کرد: این اجتماع پرشکوه و خیره‌کننده وفاداران صدیق انقلاب اسلامی قطره‌ای  از دریای پایداری ملت مقاوم ایران است و نمونه‌ای روشن از مظاهر ایستادگی ملتی که برای تعالی بشریت راست‌قامت تاریخ شدند.

کشکولی تصریح کرد: ایستادگی نیز فرمان خداوند قادر متعال به پیامبر اعظم(ص) است و خرسندیم که پیروان رسول گرامی اسلام یعنی مردم انقلاب اسلامی به کوری چشم دشمنان همراه با امام و رهبرشان در یک ایستادگی و استقامت چهل‌ساله  سربلند بیرون آمده و این اجتماع پرشکوه و خیره‌کننده نمونه‌ای از این مظهر ایستادگی است.

وی گفت: هیچ پیشرفتی در سطح عمق و ارتفاع ژرف‌تر از این در طول تاریخ بشر سراغ نداریم که امت اسلامی ایران در طول 40 سال جنگ تمام‌عیار با استکبار جهانی توانسته استقلال بی‌نظیر، آزادی، جمهوریت و حاکمیت دینی که همان مردم‌سالاری دینی است را به‌عنوان الگوی رهایی‌بخش ملت‌ها به جهانیان ارائه دهد و گفتمان مقاومتش امروز نجات‌بخش ملل مستضعف و مسلمان منطقه و جهان شده است.

شکست داعش و تروریست‌ها در عراق و سوریه با تفکر بسیجی

آیت‌الله سید احمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان در اجتماع 25 هزارنفری اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) اظهار داشت: دورود خداوند بر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران که با اندیشه الهی بسیج را پایه‌گذاری کرد، دورود بر شهیدان والامقام که بالباس بسیجی و رزم دلاور مردانه خودشان در مصاف با دشمن به فیض شهادت نائل شدند؛ دورود و سلام خدا بر رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی، بزرگ بسیجی که بسیجیان عاشق و دلاور را مقتدا و مولا است، دورود خدا بر ملت بزرگ ایران اسلامی که از قدرت و ایستادگی چهل‌ساله آنان امروز به ثمر نشسته است و دورود خدا بر بسیجیان عاشق، مخلص، با بصیرت، شجاع و حاضر درصحنه، این رزمایش امروز ما نمایش اتحاد، اقتدار و ایستادگی است.

وی بابیان اینکه بسیج مظهر وحدت، قدرت و مقاومت است افزود: امروز تنها عنوانی که همه اقشار جامعه را دور خودش جمع کرده است عنوان بسیج است، از رهبر تا فرد معمولی جامعه به بسیج افتخار می‌کند و خود را بسیجی انقلاب می‌داند؛ بسیج قدرت عظیم مردمی است، امیدبخش و گره‌گشا است، بسیج مایه نامیدی دشمنان و مایه امید دوستان و سبب بیم ناکی دشمنان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: صحنه امروز این اجتماع بسیجیان عزیز ما بار دیگر دشمنان را مأیوس کرده است، بسیج لشگر مخلص خدا و پرچم‌دار میدان مقاومت و ایستادگی است؛ بسیج ظرفیتی است که در عرصه‌های گوناگون کارزار کرده است و از خود افتخار عظیمی به‌جای گذاشته است.

وی بابیان اینکه بسیج با یک دست قرآن و با سلاح ایمان و عقیده مقاوم از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران دفاع کرده است و عرصه جهان میدان رزم بسیجیان است تصریح کرد: راست‌قامتان دعوت به سه نوع جهاد شده‌اند، جهاد اصغر، جهاد اکبر و جهاد کبیر؛ جهاد غیر از جنگ است، جنگ، نزاع و درگیری بر سر منافع است، منافع مادی ولی دفاع مقدس است، دفاع برای حق، عدالت، ارزش‌های الهی و انسانی است و بسیج در میدان جهاد بر تمام عرصه‌ها حضور فعال داشته است.

میرعمادی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس تفکر بسیجی پیروزی را برای ملت بزرگ ایران اسلامی به ارمغان آورده است، در جهاد فرهنگی بسیجیان ما با علم، دانش و با برخورداری از ایمان راسخ توانسته‌اند به پیشرفت‌های علمی و فرهنگی دست پیدا کنند که دشمنان سر تعظیم در برابر بسیجیان فرود بیاورند.

وی با اشاره به اینکه عرصه دیگر، عرصه جهاد کبیر یعنی حضور در میدان سیاست، میدان اقتصاد، اجتماع است خاطرنشان کرد: امروز بسیج در این میدان نقش‌آفرینی می‌کند، اگر در عرصه سیاست تفکر بسیجی توانست قدرت شرق و غرب را از بین ببرد برای این است که بسیج به قدرت لایزال الهی تکیه می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: در عرصه اجتماع این حضور باعظمت و خیره‌کننده‌ای که امروز در این مکان به نمایش گذاشته‌شده است نشان داده که انقلاب اسلامی یار و یاوران با بصیرتی دارد که هر زمان در هر صحنه‌ای که نیاز به حضور باشد آماده است.

وی اظهار داشت: این خیل عظیم جوانان عزیز اعم از برادران و خواهران گوشه‌ای از دریای پایان‌ناپذیر بسیج است، اگر امکانات و توان اسباب و وسایل فراهم بود امروز این صحنه، صحنه اجتماع میلیون‌ها مردم غیور لرستان بود؛ امروز در این اجتماع بار دیگر انسجام خود را به نمایش گذشته‌اید، امروز در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب در 22 بهمن بار دیگر آن بصیرت، آگاهی و تبعیت خودتان را از انقلاب، ولایت و رهبری به نمایش گذاشتید.

میرعمادی افزود: دشمن ما را از تحریم اقتصادی می‌ترساند اما غافل از اینکه با تفکر بسیجی می‌توانیم اقتصادمان را بر اساس دینمان تنظیم کنیم و با دشمن در میدان اقتصاد مقابله کنیم و پیروز این میدان خواهیم بود؛ عظمت ملت بزرگ ایران اسلامی آن است که یک محور برای وحدت دارد و آن محور رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی است، عظمت ملت ایران این است پیمانی که با شهدا و امام شهیدان بسته‌اند بر سر آن پیمان استوار ایستاده‌اند.

وی عنوان کرد: دشمن تلاش می‌کند و امروز تمام توان خود را به کار گفته است تا اینکه بتواند آسیبی به انقلاب برساند اما کور خوانده است، آمریکا باید امروز این صحنه را ببیند  و بداند که این جوانان غیور مردانه پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند، تفکر بسیجی تمام نقشه‌های دشمنان را در عرصه‌های گوناگون بر هم زد و تمام توطئه‌ها را خنثی کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: تفکر بسیجی در دوران دفاع مقدس پیروزی برای ملت ایران به ارمغان آورد، تفکر بسیجی چشم فتنه را کور کرد و فتنه گران را رسوا نمود، تفکر بسیجی داعش و تروریست‌ها را در عراق و سوریه شکست داد و آمریکا در حمایت از تروریست‌ها به‌وسیله اندیشه بسیجی رسوا و پشیمان شد به‌طورقطع امروز هم تفکر بسیجی تحریم اقتصادی دشمن را خواهد شکست و باسیاست اقتصاد مقاومتی زمینه پیشرفت را فراهم خواهد کرد.

وی تصریح کرد: تفکر بسیج این است که هرگز از بیگانگان تبعیت نمی‌کند و هرگز تن به سازش و ذلت نمی‌دهد، شعار بسیج و پرچم بسیج مزین به شعار هیهات من الذله است که از عاشورا، محرم و امام حسین(ع) درس گرفتند.

میرعمادی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرماید بسیج یعنی حضور بهترین، بانشاط ‌ترین و با ایمان‌ترین نیروهای عظیم ملت در میدان‌هایی که برای منافع ملی و اهداف انقلاب و اهداف والای کشورشان به آن‌ها نیاز دارد، تا بسیج است نظام اسلامی و جمهوری اسلامی از سوی دشمنان تهدید نخواهد شد.

وی گفت: پیام این اجتماع عظیم این است که پای انقلاب اسلامی ایستاده‌ایم و تن به ذلت و سازش نخواهیم داد و تا زمانی که استکبار جهانی را به خاک ذلت نکشانیم دست از مقاومت برنمی‌داریم؛ پیام این اجتماع عظیم این است که ما با تبعیت از رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع می‌کنیم.

ایران اسلامی در اوج قدرت قرار دارد

سید موسی خادمی استاندار لرستان در اجتماع 25 هزار نفری اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) اظهار داشت: امیدواریم این همایش تبدیل به اهرمی برای فشار به دشمنان ما و ایجاد امید برای دوستان و همراهان انقلاب شود.

وی افزود: امروز ایران اسلامی در اوج قدرت قرارداد و شکست آمریکا از سال‌ها پیش شروع‌شده و امروز شدت بیشتری پیداکرده است، امروز موت مفتضحانه ترامپ در سازمان ملل و در مقابل سخنان فاخر ریاست جمهوری و شکست در شورای امنیت سازمان ملل متحد همه بیانگر این است که آمریکا دچار شکست اخلاقی، سیاسی، فرهنگی و گفتمانی شده است.

استاندار لرستان عنوان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب ما بزرگ‌تری قدرتمان قدرت نرم، قدرت گفتمان سازی، قدرت مذاکره و حرف داشتن برای دنیا امروز است؛ ما نیز از قدرت نرم و قدرت سخت برخورداریم که سپاه و بسیج بخشی از قدرت نرم و سخت جمهوری اسلامی است.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان سیستان و بلوچستان| نمایش وحدت شیعه و سنی در اجتماع بسیجیان زاهدان

صبح امروز سومین مرحله از رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول الله (ص)2 همزمان با سراسر کشور در زاهدان با شعار «وحدت، ایستادگی، پیشرفت» در میدان سربازان گمنام امام زمان (عج) زاهدان برگزار شد.

این رزمایش با هدف اقتدار بسیجیان غیور و نمایش وحدت و ایستادگی مردم جهت ایجاد امید بین مردم و نظام و همچنین ایجاد ناامیدی در بین دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران با تجمع 25 هزار نفری بسیجیان به اجرا درآمد.

 تحریم های اقتصادی علیه ایران اسلامی حربه دشمن است 

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور نیز در این مراسم اظهار داشت: بسیجیان از روزهای آغازین انقلاب اسلامی همواره همراه و در کنار رزمندگان و مدافعان انقلاب اسلامی بودند و همیشه کلمه لا اله الا الله را به زبان جاری و با حضور خودشان تمام دشمنان را در صحنه‌های مبارزه ناکام ساخته اند.
سردار محمد مارانی ادامه داد: بسیجیان در همه صحنه‌ها حاضر و ناظر بوده‌اند و از انقلاب اسلامی دفاع کرده‌اند امروز برای بیعت با ولی امر خود به این صحنه آمده‌اند تا بگویند همیشه همراه انقلاب اسلامی خواهند ماند.

وی با بیان اینکه نقش بسیج مردمی در طول انقلاب اسلامی یک نقش تعیین کننده بوده است افزود: نقش بسیج در احیای دین بسیار سازنده بوده به طوریکه اگر امروز ما انقلابی را داریم که به عنوان انقلاب اسلامی در جهان می‌درخشد و همه کشورها به آن افتخار می‌کنند بسیجیان باعث و بانی یک انقلاب دینی و اسلامی بوده اند.

وی با بیان اینکه بسیجیان دین و اسلام را زنده کرده اند عنوان کرد: بسیج و بسیجیان در زمینه ترویج دین کار کرده اند و می‌توان گفت احیای دین توسط مردم ایران و بسیجیان انجام شده است.

مارانی اظهار داشت: به زودی چهل سالگی انقلاب اسلامی را به کوری چشم دشمنان جشن خواهیم گرفت که مبارزه با دشمنان و قطع طمع آنها از دستاوردهای بسیج است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه در مبارزات بسیجیان مشهود بوده استواری پایه‌های دینی اعتقادی و مذهبی است که همین امر سبب شده تا مردم دنیا به بسیجیان نگاه کنند و اسلام را از آنان یاد بگیرند.

مارانی با تاکید بر اینکه بسیجیان باید در زیر پرچم انقلاب و در کنار ولایت ثابت‌قدم بایستند اظهار داشت: امروز جهانیان شاهد اقتدار بسیج هستند که این اقتدار در دل دوستان را شاد و ترس در دل دشمنان انقلاب اسلامی ایجاد کرده است.

وی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی تاکنون در تمامی صحنه های نظامی با شکست مواجه شده اند به همین دلیل سعی دارند با ورود در عرصه های فرهنگی سیاسی و اقتصادی به اهداف شوم خود برسند.

وی خاطر نشان کرد: تحریم های اقتصادی و فشارهای معیشتی علیه ایران اسلامی حربه دشمن است که در این صحنه هم مردم قطعا پیروز خواهند شد و دشمن به اهداف خود نخواهد رسید.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور گفت: امروز بسیج به عنوان نیروی ذخیره انقلاب در ایران و تمام بلاد اسلامی در کنار محور مقاومت ایستاده که شکست امروز دشمن ناشی از قدرت و ترس از بسیجیان به شمار می‌رود چون زنان و مردان بسیجی همواره در کنار انقلاب و گوش به فرمان رهبر بوده اند.

دشمن آرزوی ایجاد مشکل برای ایران را به گور می‌برد

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در این مراسم اظهار داشت: تجمع 25 هزار نفری بسیجیان شیعه و سنی در واقع لبیک به ندای مقام معظم رهبری است.

سردار امان‌الله گشتاسبی ادامه داد: حضور بسیجیان در سراسر کشور به ویژه سیستان و بلوچستان نشان می‌دهد مردم این خطه با مقام معظم رهبری اعلام بیعت کردند و به دنبال پیروی از فرمایشات امام هستند.

وی با اینکه پیام مردم ما به دشمنان این است که آرزوی مشکل سازی برای ما را به گور خواهند برد افزود: ملت ایران اسلامی در دوران چهل سال از انقلاب اسلامی همیشه پیروز میدان بوده و همچنان هم این پیروزی برای ما ادامه خواهد داشت.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اجتماع 25 هزار نفری بسیجیان در ادامه رزمایش محمد رسول الله (ص) 2 در سراسر کشور اسلامی برگزار شده است این رزمایش مانند سایر استان‌های کشور در 3 مرحله از ساری به مدت 35 روز متوالی در حوزه محرومیت زدایی و خدمت به مردم به طور دائم ادامه داشته است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بسیج سازندگی با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی شیعه و سنی در اقشار مختلف و استفاده از توانمندی های خیرین با داشتن بیش از 432 گروه جهادی شناسنامه‌دار در مرحله اول و سپس تا هفته دفاع مقدس در حوزه محرومیت زدایی خدمت کرده‌اند.

گشتاسبی با بیان اینکه مرحله دوم رزمایش همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار شده است تصریح کرد: در این مرحله بسیجیان خواهر و برادر در قالب 41 گردان بیت المقدس و 19 گردان کوثر در حوزه مسائل امنیتی فعالیت داشتند و با کمک آنها مراسم عزاداری حسینی در کمال امنیت و آسایش به پایان رسید.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان بوشهر| "بوشهر" اوج مقاومت و پایتخت مبارزات ضداستعماری و استکباری است

همزمان با سراسر کشور صبح امروز تجمع و رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص)2  در مرکز استان بوشهر با هدف نمایش قدرت مردمی برای صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی آغاز شد.

این همایش عظیم که در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر برگزار شده است 20 هزار بسیجی بوشهری در قالب گردان‌های سازمان یافته بخشی از توانمندی خود را به منصه ظهور می‌رسانند.

فرمانده سپاه امام صادق بوشهر (ع)  استان بوشهر با اشاره به اینکه مرحله نخست رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمدرسول‌الله(ص) در مراکز شهرستان‌های 10 گانه استان با حضور بسیجیان در قالب گردان‌های بیت‌المقدس برگزار شد اظهار داشت: در این مرحله ضمن ماموریت‌های آموزشی، بصیرتی و دفاعی، بسیجیان در تخصص‌های گوناگون برای خدمات رسانی به مناطق محروم به نقاط مختلف استان بوشهر اعزام شدند.

سردار علی رزمجو بیان کرد:321 گروه جهادی در مرحله نخست رزمایش بسیجیان، به مناطق محروم و روستاها به فعالیت جهادی پرداختند و صدها پروژه اجرا کردند.

وی با بیان اینکه یک سوم جمعیت استان بوشهر در قالب گردان‌های مختلف بسیج سازماندهی شده‌اند بیان کرد:در این همایش و تجمع عظیم پس از اجرای برنامه‌های تدوین شده، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بین بسیجیان استان بوشهر  سخنرانی می‌کند.

بوشهر دارای کارنامه مبارزات ضد استعماری است

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با اشاره به اینکه اقتدار مردم استان بوشهر امروز تجلی یافت اظهار داشت: این تجمع 20 هزار نفری بار دیگر اقتدار و صلابت  مردم استان بوشهر در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و نظام اسلامی ایران محقق کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر رزمایش 20 هزار نفری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص) را تجلی قدرت و مقاومت مردم استان دانست و تصریح کرد: این رزمایش نشان از اقتدار دفاعی ایران اسلامی در عرصه‌های گوناگون دشمن ستیزی است.

امام جمعه بوشهر این استان را پایتخت مبارزات ضد استعماری و ضد استکباری دانست و تصریح کرد: بوشهر، با داشتن کارنامه درخشان دشمن ستیزی، اوج مقاومت و پایتخت مبارزات ضد استعماری و استکباری است.

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه 4 بار در ادوار مختلف تاریخی، انگلیس به بوشهر حمله کرد گفت: هر 4 بار با حکم علمای دین و حضور سرداران و مبارزان همچون رئیسعلی دلواری و مردم ولایت‌مدار دارالحماسه استان بوشهر دشمن را شکست دادند که در هشت سال دفاع مقدس این حماسه تکرار شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه مردم همیشه در صحنه استان بوشهر همواره  با تمام توان در خدمت مقام معظم رهبری از حریم  ولایت و ایران اسلامی دفاع می‌کنند تصریح کرد: بوشهر همواره به عنوان خط مقدم دفاع مقدس در مقابل تهاجم همه جانبه دشمنان و متجاوزان است.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد:  مردم استان بوشهر، کوه استوار، مقاومت و دفاع از حریم ولایت و در خدمت مقام معظم رهبری هستند.

هیمنه آمریکا بارها در خلیج فارس توسط رزمندگان بوشهری شکسته شد

سردار علی رزمجو اظهار داشت: استان بوشهر یکی از مناطق مهم و غنی، با فرهنگ و دارای پیشینه تاریخی سیاسی و دفاعی درخشان در ایران اسلامی است.

وی استان بوشهر را سرزمین دلاوران و حماسه‌آفرینان دانست و خاطر نشان کرد: شهید رئیسعلی دلواری و هم رزمانش، عاشوری، مهدوی‌ها مبارزان نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج فارس و 2000 شهید والامقام  دیگر از افتخارات استان بوشهر و ایران اسلامی است.

فرمانده سپاه امام صادق بوشهر (ع) افزود: این استان علاوه بر اینکه پایتخت انرژی و اقتصادی کشور است در مبارزه مستقیم با استعمار و استکبار از جایگاه مهمی در ادوار تاریخی برخوردار است.

رزمجو با بیان اینکه رزمندگان استان بوشهر در نبرد مستقیم با آمریکا بارها هیمنه و اقتدار آمریکا را در خلیج فارس خدشه‌دار کردند تصریح کرد: رزمندگان استان بوشهر بارها هیمنه و اقتدار آمریکا را در خلیج فارس شکستند که 22 دی‌ماه سال 1394 دستگیری تفنگداران زبده آمریکایی در خلیج فارس از آن جمله است.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص) استان بوشهر افزود: در مرحله نخست این رزمایش، بسیجیان در شهرستان‌های 10 گانه استان بوشهر با همراهی و همکاری مسئولان کشوری و لشکری در کنار آبهای خلیج فارس و نیروگاه اتمی و مراکز صنعتی و اقتصادی، حماسه‌ای به یاد ماندنی خلق کردند.

فرمانده سپاه امام صادق بوشهر (ع)  با بیان اینکه در مرحله نخست این رزمایش  بسیجیان عشق و اراده خود را در دفاع از ایران اسلامی به نمایش گذاشتند گفت: این رزمایش در 18 شهریور ماه برگزار شد و ضمن اجرای برنامه‌های مختلف 369 گروه جهادی داوطلب در رشته و تخصص‌های گوناگون به نقاط مختلف استان برای محرومیت‌زدایی اعزام شدند.

رزمجو از اجرای 122 پروژه عمرانی در مرحله نخست رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله(ص) استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در این مرحله 3 هزار ویزیت رایگان ارائه، 3 هزار بسته اقلام معیشتی توریع و 500 کلاس فنی، حرفه‌ای، بصیرتی و آموزشی به مردم محروم ارائه شد.

وی با اشاره به آمادگی نیروهای بسیجی استان برای دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: نیروهای بسیجی در کنار دیگر نیروهای مسلح استان بوشهر آماده اجرای ماموریت‌های مختلف در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان کرمانشاه| مردم ایران ‌در برابر توطئه‌های دشمنان محکم ایستاده است‌

همزمان با سراسر کشور همایش 20 هزار نفری بسیجیان استان کرمانشاه با عنوان رزمایش «اقتدار عاشورایی» و با حضور گردان‌های بیت‌المقدس، امام حسین(ع)، فاتحین، امام علی(ع) و الزهرا صبح امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در این اجتماع با شکوه با بیان اینکه بسیجیان هیچ‌گاه از تهدیدات دشمنان نهراسیده‌اند، بیان کرد: امروز نمونه‌ای از خیل عظیم بسیج ملت ایران اسلامی در ورزشگاه آزادی که متبرک به قدوم مقام معظم رهبری است جمع شده‌اند.

سردار بهمن ریحانی از حضور گردان‌های بیت‌المقدس، الزهرا، فاتحین و غیره در اجتماع بزرگ امروز خبرداد و اظهار کرد: تشکیل بسیج براساس یک تفکر الهی شکل و امام راحل(ره) با استعانت از آیات الهی این شجره طیبه غرس کرد و مقام معظم رهبری آن را آبیاری فرمودند.

فرمانده سپاه کرمانشاه با بیان اینکه بسیج در چهل سال گذشته سبب ناامیدی دشمن و مایه امیدواری ملت ایران اسلامی و دوستان این نظام الهی بوده است، خاطرنشان کرد: این شجره طیبه مایه عزت و سربلندی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی بوده، هست و خواهد شد.

ریحانی تفکر بسیجی را سبب غزت و سربلندی ایران اسلامی در چهار دهه گذشته دانست و بیان کرد: امام راحل(ره) این شجره​​ طیبه را برای همه زمان‌ها و جغرافیای جهان تشکیل داد و امروز شاخ و برگ این تفکر عاشورایی در سراسر جهان وسعت گرفته است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیج در ایران اسلامی ریشه دوانده و در کشورهای منطقه وسعت گرفته است، تأکید کرد: مقام معظم رهبری در مورد بسیج فرمودند که حقیقتی شبیه به افسانه‌هاست و این تفکر عاشورایی سبب سربلندی این نظام خواهد شد.

ریحانی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی در تمام صحنه‌ها در برابر توطئه‌های دشمنان محکم ایستاده است، تصریح کرد: اگر تفکر مقاومت در ملتی پدید آمد شکست ناپذیر خواهد بود و براین اساس ملت ایران در تمام عرصه‌ها قدم پیروز خواهد بود و سربلند از همه چالش‌ها بیرون خواهد آمد.

فرمانده سپاه کرمانشاه خاطرنشان کرد: بسیج در هشت سال دفاع مقدس رشد کرد، بلوغ یافت و آبدیده شد و بعد از دفاع مقدس به عنوان محور اقتدار و در بستر امنیت و اقتدار در تمام عرصه‌های خدمت‌رسانی به ملت سرفراز ایران اسلامی حاضر شده است.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان ایلام|پشتوانه قدرت دفاعی کشور نیروهای بسیجی هستند

رزمایش سراسری محمد رسول‌الله(ص) 2 با حضور گردان‌های مختلف بسیجی اعم از خواهران و برادران به استعداد 15 هزا نفر در مرکز استان ایلام  آغاز شد.

خیابان‌های منتهی به مصلای ایلام محل برگزاری رزمایش  و حضور بزرگ عاشورائیان مملو از بسیجیانی است که آمده اند تا به دنیای جور و ستم به سردمداری آمریکا پیام دهند که در مکتب فرزندان روح‌الله به رهبری مقام معظم رهبری تسلیم و سازش ننگ ابدی است و جهاد و شهادت افتخار عظیم در تاریخ ملت بزرگ ایران است.

سردار سید صاق حسینی در آغاز مراسم اظهار داشت: به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و نشان دادن اقتدار و قدرت شکست ناپذیر نیروهای مسلح خصوصاً بسیج و سپاه تجمع بزرگ 15 هزار نفری بسیجیان ایلام با رزمایش عاشورائیان آغاز می‌شود.

وی افزود: پیام تجمع بزرگ 15 هزار نفری ایلام برای٬ امیدآفرینی و نشاط اجتماعی برای محبان انقلاب اسلامی و ترس وحشت برای معاندان و بدخواهان انقلاب اسلامی است.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در ادامه خاطر نشان کرد: تجمع بزرگ بسیجیان ایلام متشکل از گردان‌های امام حسین(ع)٬  امام علی(ع)٬  فاتحین و کوثر و نیروهای جهادی اعم از خواهر و برادر  است که اقتدار و توان رزم خود را به نمایش می‌گذارند.

‌پشتوانه قدرت دفاعی کشور نیروهای بسیجی هستند

فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس در اجتماع بزرگ بسیجیان ایلام گفت: پشتوانه قدرت دفاعی کشور نیروهای بسیجی هستند.

‌سردار عبدالله عراقی از فرماندهان جبهه و جنگ و پیشکسوت دوران دفاع مقدس نیز در اجتماع عظیم 15 هزار بسیجی ایلامی ‌اظهار داشت: بسیج معادلات دشمن در پیش‌بینی دشمن برای تسخیر ایران در دوران دفاع مقدس را بهم ربخت.

وی گفت: حضور بسیج در جبهه‌های جنگ به رغم همه کمبودهای دوران دفاع مقدس توانست جبهه‌های جنگ را به میدان نبرد غالب برای نیروهای مسلح بر ارتش کلاسیک دشمن سازد.

فرمانده ارشد دوران دفاع مقدس بسیج را شجره طیبه‌ای دانست و خاطر نشان کرد: اگر نوای دلنشین بسیج بر مدیریت‌های اجرایی و اقتصادی و سیاسی سایه افکند پیروزی و سربلندی و موفقیت در جهان از آن جمهوری اسلامی ایران است.

عراقی موفقیت‌های حضور بسیجیان در عرصه اقتصاد مقاومتی را الگوی زیبای موفقیت بسیج دانست و افزود: حضور بسیج در سازندگی، بهداشت و درمان، آموزش موجب علاقه و امید در دل مردم ایران شده است.

وی با اشاره به همایش عظیم 15 هزار نفری استان ایلام تصریح کرد: بسیج مرد میدان و عمل است و امروز در این رزمایش اقتدار و عزت جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشته و با حضور در رزمایش به آمریکا و ایادی آن پیام می‌دهد که با حضور خیل عظیم بسیجیان جان بر کف تحریم و تهدید اثری در اراده پولادین مردم ایران ندارد.

گروه‌های نمونه جهادی سپاه استان نیز با حضور در این رزمایش دور جدیدی از فعالیت‌های جهادی و خدمت‌رسانی به مناطق محروم را آغاز می‌کنند.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان گلستان| تجمع حماسی بسیجیان توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند

سردار حسین معروفی ظهر امروز در تجمع 20 هزار نفری اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله (ص) اظهار داشت: این حضور نشانه ایمان، بصیرت و ولایتمداری بسیجیان و مردم ولایی و اهل‎بیتی (ع) استان گلستان است.

وی با بیان اینکه پیام این تجمع باشکوه انسجام واقعی جامعه اسلامی تحت امر امامت و ولایت است خاطرنشان کرد: یکی از مولفه‌های امت ولایی در کنار ایمان واقعی انسجام، وحدت و همدلی است. هر جا تحت امر ولایت انسجام داشتیم اقتدار پیدا کردیم.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان بیان داشت: دشمنان با عملیات روانی به دنبال انشقاق ملت و نظام ولایی جمهوری اسلامی هستند و این تجمع حماسی توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

وی گفت: امروز 80 گردان بسیجی به نمایندگی و سفیری از همه مردم استان گلستان از هر قوم و مذهبی به میدان آمدند تا انسجام واقعی و زیبایی کار انقلاب اسلامی را به نمایش بگذارند.

معروفی این تجمع بزرگ را بیعت با امام و شهدا و آرمان‌های آنان برشمرد و افزود: این تجمع باشکوه میثاق دوباره با امامت و ولایت برای ایستادگی در راه حق، دفاع از انقلاب اسلامی، تمامیت ارضی و دفاع از ملت ایران و خدمت بی‌منت به آنان است.

وی درباره برگزاری مرحله نخست رزمایش "اقتدار عاشورایی" سپاهیان محمد رسول‌الله (ص)2  در استان گلستان بیان داشت: مرحله نخست این رزمایش از 9 تا 29 شهریور و در 2 بخش به اجرا درآمد. در بخش نخست 28 گردان بیت‌المقدس در روز 13 شهریور به صورت انقلابی و اردوگاهی در حوزه اقتدار دفاعی بسیج حضور یافتند و در بخش دوم نیز 313 گروه جهادی و انقلابی با 4 هزار و 40 نفر از بسیجیان، به مردم محروم حاشیه شهرهای استان گلستان خدمات‌رسانی کردند.

فرمانده سپاه نینوا استان یادآور شد: در روزهای برگزاری رزمایش، خدمات فرهنگی، بهداشتی و درمانی، اشتغالزایی، اقتصادمقاومتی و محرومیت‌زدایی با شعار " خدمت بی‌منت" به مردم محروم اما شریف و نجیب استان ارائه شد. در حوزه بهداشتی و درمانی 6 هزار و 293 مورد ویزیت رایگان انجام و همچنین در بخش مشاوره و روانشناسی نیز به یکهزار و 600 نفر خدمات‌رسانی شده است. علاوه براین در حوزه عمرانی نیز 131 پروژه محرومیت‌زدایی از جمله ساخت خانه محروم، حمام و سرویس بهداشتی، خانه عالم، رنگ‌آمیزی و زیباسازی مدارس و غیره اجرا شده است.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیانخراسان شمالی| "بسیجیان" بار دیگر حماسه آفریدند

رزمایش سراسری محمد رسول‌الله(ص) 2 با حضور گردان‌های مختلف بسیجی اعم از خواهران و برادران به استعداد 20 هزا نفر در مرکز استان خراسان شمالی آغاز شد.

خیابان‌های منتهی به مصلای بجنورد محل برگزاری رزمایش بزرگ عاشورائیان مملو از بسیجیانی است که با هدف نمایش اقتدار و صلابت سپاه اسلام و حفظ آمادگی برای دفاع از کیان ایران اسلامی در قالب گردان‌های مختلف بسیجی در این رزمایش بزرگ حضور یافته‌اند.

سرهنگ اسماعیل فرجی معاون هماهنگ کننده سپاه استان خراسان شمالی با تبیین اهداف این رزمایش اظهار داشت: با فرا رسیدن چهلیمن سالگرد انقلاب اسلامی و با هدف نمایش قدرت و اقتدار سپاهیان و بسیجیان نظام مقدس اسلامی این تجمع بزرگ امروز برگزار می‌شود.

وی افزود: پیام این تجمع برای دوستداران انقلاب اسلامی٬ امیدآفرینی و نشاط اجتماعی و برای بدخواهان و دشمنان نظام و معاندان داخلی و خارجی٬ نشان دادن ابهت و اقتدار و ایجاد ترس و وحشت است.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان خراسان شمالی ادامه داد: در این تجمع بزرگ 20 هزار نفری٬ گردان‌های مختلفی اعم از گردان‌های امام حسین(ع)٬ گردان‌های امام علی(ع)٬ گردان‌های فاتحین و کوثر و نیروهای جهادی اعم از خواهر و برادر حضور دارند.

وی افزود: این نمایش اقتدار سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) است که به طور همزمان با تهران در تمام مراکز استان‌ها برگزار شده و در راستای برنامه‌های سالیانه بسیج برای حفظ اقتدار و آمادگی نیروهای بسیجی است.

گروه‌های نمونه جهادی سپاه استان نیز با حضور در این رزمایش دور جدیدی از فعالیت‌های جهادی و خدمت‌رسانی به مناطق محروم را آغاز می‌کنند.

بسیجیان بار دیگر حماسه آفریدند

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: خدا قوت عرض می‌کنیم به تمام بسیجیان کشور و بالاخص خراسان شمالی و همه دست اندرکاران این رزمایش اقتدار عاشورایی که بار دیگر حماسه آفریدند و بینی دشمنان را بر خاک مالیدند.

وی در ادامه افزود: دشمنان امسال با درنظر گرفتن اینکه دیگر دانش آموزان و دانشجویان سر کلاس‌های درس نخواهند رفت خیال خامی را برای خود رقم زده بود که به کوری چشم دشمنان هم دانشجویان و هم دانش آموزان با حضور در صحنه و کلاس درس دشمن را ذلیل کردند.

امام جمعه شهرستان بجنورد در ادامه تصریح کرد: امروز بسیجیان در سراسر کشور به میدان آمدند تا به دشمن بگویند که ملت ایران مقتدر و آماده‌تر از گذشته در صحنه حضور دارد و این شمایید که باید صحنه را ترک کنید.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به دو واژه مکر و نصر در قرآن کریم خاطرنشان کرد: دشمن در تلاش است تا با ایجاد مکر، نقشه، برنامه و توطئه‌های فراوان جبهه حق را از پای درآورد اما در مقابل خداوند به واسطه صبر، اجتماع، ارتباط با امام و تقوای ملت ایران مکر آنان را به خودشان باز می گرداند.

وی در پایان افزود: یکی از الطاف بزرگ خداوند است که شامل حال ملت ایران شده است ایجاد بسیج و تفکر بسیجی در کشور است. همچنین امروز ملت ایران با صدور این تفکر به کشورهای همسایه توانسته است دست عیادی کفرا را در دور از مرزهای کشور قطع کند.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیانآذربایجان شرقی| بسیجیان در تمام صحنه‌ها نقش‌آفرین هستند

رزمایش 40 هزار نفری گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر تبریز با عنوان سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) جهت نمایش اقتدار بسیجیان ساعتی پیش در تبریز آغاز شد.

 در ابتدای این رزمایش با ارتباط زنده با ورزشگاه آزادی تهران سخنرانی مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا و پیام معظم له از طریق ارتباط زنده به بسیجیان آذربایجان شرقی پخش می‌شود.

 این رزمایش که از نهم تا بیست و نهم شهریور برگزار شد امروز مرحله پایانی و تجمعی است که بسیجیان آذربایجان شرقی در قالب اردوهای جهادی به یاری نیازمندان در شهرهای مختلف از این استان شتافتند.

مرحله پایانی که در زمین چمن سپاه عاشورا برگزار می‌شود، هدف از مجموع این رزمایش، تغییر روند محاسبات دشمن، نشان‌دادن اقتدار بسیج، ایجاد شور و نشاط در بین بسیجیان و امیدآفرینی در سطح جامعه اعلام شده است.

بسیجیان نماد بزرگی از حیات و سرزندگی ملت رشید ایران است

فرمانده سپاه عاشورای آذربایجان شرقی در این مراسم گفت: حضور بسیجیان نماد و نشانه بزرگی از حیات و سرزندگی ملت رشید اسلامی است.

سردار عابدین خرم با بیان اینکه بسیجیان در تمام صحنه‌ها نقش آفرین بودند اظهار داشت: مقام معظم رهبری هم در توصیف بسیجیان، آنها را موقعیت شناس و شجاع معرفی کردند.

فرمانده سپاه عاشورا گفت: این حماسه حضور و تجمع و شکوه و مقاومت و همت امروز آفریده شده چراکه روز تجدید میثاق مردم استان با رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه این رزمایش به عنوان خدمت و اقتدار در سه مرحله از نهم شهریور ماه آغاز شده است افزود: بسیجیان در این رزمایش، در 324 گروه جهادی برای بیش از 6 هزار نفر خدمات ارائه کردند.

سردار خرم با اشاره به اینکه در این رزمایش، خدمات مشاوره‌ای، پزشکی، پرستاری، میز خدمت و... برای مردم مناطق محروم ارائه شد، خاطرنشان کرد: 17 طرح آبرسانی روستایی هم نتیجه شیرین و گوارای این خدمات در برخی روستاها بوده است.

وی تشریح کرد: حضور بسیجیان نماد و نشانه بزرگی از حیات و سرزندگی ملت رشید اسلامی است و دست تک تک شرکت کنندگان و بسیجیان جان بر کف را می‌بوسم که مراسم دشمن‌شکن را عزت و عظمت بخشیدند.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان آذربایجان غربی| بسیج مظهر اقتدار ایران اسلامی است

از صبح امروز با حضور 15 هزار بسیجی منتخب از شهرهای مجاور مرکز استان آذربایجان غربی و با شرکت 25 هزار نفر از بسیجیان منتخب شهر ارومیه مرحله پایانی رزمایش محمد رسول الله (ص) در این استان با تجمع 40 هزار بسیجی در ورزشگاه تختی ارومیه آغاز شد.

در مراحل قبلی این رزمایش که از نهم تا بیست و نهم شهریور برگزار شد بسیجیان آذربایجان غربی در قالب اردوهای جهادی به یاری نیازمندان در شهرهای مختلف از این استان شتافتند.

هدف از رزمایش محمد رسول الله (ص) تغییر روند محاسبات دشمن، نشان‌دادن اقتدار بسیج، ایجاد شورونشاط در بین بسیجیان و امیدآفرینی در سطح جامعه اعلام شده است.

در این مراسم فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با گرامیداشت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان اظهار داشت: رزمایش سراسری اقتدار عاشورائیان بسیج سپاهیان محمد رسول الله (ص) تنها موجی از اقیانوس بیکران بسیج است که در برخش شهرهای کشور خودنمایی کرده است.

 سردار حبیب شهسواری تصریح کرد: بسیجیان وارثان مکتب امام حسین (ع) و حاملان رسالت حضرت زینب (س) و پیام‌رسان فرهنگ کربلا هستند و شعور حسینی و شور انقلابی از امام خمینی (ره) به بسیجیان به ارث رسیده است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی افزود: امروز در قالب این رزمایش تربیت یافتگان مکتب اباعبدالله الحسین (ع) با ریشه تنومندی درخت انقلاب و تحت لوای پرچم محمد رسول الله (ص) اقتدار و عظمت خود را به جهانیان به نمایش گذاشته‌اند.

شهسواری اظهار داشت: رزمایش 40 هزار نفری بسیجیان در ارومیه با شرکت 35 گردان بیت المقدس و با حضور 320 گروه جهادی برگزار شد.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز با تجلیل از حضور اقتدار آفرین بسیجیان استان در رزمایش محمد رسول الله (ص) اظهار داشت: امروز بسیج مظهر اقتدار مردمی ایران اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی افزود: به حول و قوه الهی و در پاسخ به همه توطئه‌های استکبار جهانی که در چل سال اخیر بر علیه کشورمان انجام شده، انشالله یک روز بسیجیان، آمریکا و رژیم صهیونیستی را زیر چکمه‌های خود له خواهند کرد.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی خود قدرتمندتر از همیشه و به حول و قوه الهی اقتدار و عظمت خود را در جهان به نمایش گذاشته است و همچنان با اقتدار به ادامه مسیر رشد و تعالی خود ادامه می‌دهد.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان چهارمحال و بختیاری| اجتماع باشکوه 20 هزار نفری بسیجیان در شهرکرد

از لحظاتی قبل اجتماع 20 هزار نفری عاشورایی بسیجیان استان با عنوان اقتدار و آمادگی نیروهای بسیج در محل سالن ورزشی سید الشهدای دانش‌آموز آغاز شد.در این مراسم مسئولان، بسیجیان و اقشار مختلف مردم از ساعاتی قبل در محل سالن حضور یافته‌اند.

این همایش در راستای نمایش اقتدار و آمادگی نیروهای بسیجی استان در برابر توطئه‌های دشمن برگزار می‌شود.  در ابتدای این رزمایش با ارتباط زنده با ورزشگاه آزادی تهران سخنرانی مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا و پیام معظم له از طریق ارتباط زنده برای بسیجیان استان پخش شد. رزمایش بزرگ سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)2 از 9 تا 29 شهریورماه با حضور 150 گروه جهادی در استان برگزار شد.

کامیون‌داران چهارمحال و بختیاری بسیجی و آماده ارائه خدمات هستند

استاندار چهارمحال و بختیاری در این مراسم با اشاره به اعلام آمادگی شبانه کامیون‌داران استان برای حمل سوخت گفت: کامیون‌داران چهارمحال و بختیاری بسیجی و در هر لحظه آماده ارائه خدمات هستند.

‌اقبال عباسی ‌با اشاره به توطئه‌های دشمن در طول سال‌های گذشته اظهار داشت: بسیجیان، عشایر و همه اهالی استان در طول این سال‌ها نشان دادند که استان چهارمحال و بختیاری یکی از امن‌ترین و آرام‌ترین استان‌های کشور است.

وی با اشاره به افزایش حمل بار کامیون‌داران در طول این روزها افزود: حمل بار 37 درصد افزایش یافته و صدور بارنامه نیز 12 درصد افزایش یافته است.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: دشمن می‌خواهد کدام کامیون‌دار را تحریک کند، بیشتر کامیون‌داران استان بسیجی هستند. 12 شب 70 کامیون‌دار برای حمل سوخت آماده شدند و مابقی نیز اعلام آمادگی کردند.

عباسی با بیان اینکه همه ما پیرو حضرت اباالفضل(ع) هستیم، خاطرنشان کرد: دشمن در طول این 40 سال فلسفه وجوی جمهوری اسلامی را نفهمیده و نمی‌داند نظام ایران براساس فرهنگ عاشورایی تشکیل شده است و همه به دنبال شهادت هستیم.

وی ادامه داد: امروز آمده‌ایم بگوییم با فساد و ناهنجاری مخالف هستیم اما ترامپ را عین ناهنجاری، فساد و بی‌تربیری می‌دانیم. ما استکبار جهانی را عین ظلم می‌دانیم و گوش به فرمان رهبر هستیم.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان خراسان رضوی| پیام اجتماع عظیم بسیجیان برای دنیای استکبار شفاف و روشن است

اجتماع عظیم بسیجیان خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور در  حرم منور رضوی برگزار شد.

در این اجتماع حدود 36 هزار نفر از بسیجیان سراسر استان شرکت کردند و سخنران این مراسم نیز تولیت آستان قدس رضوی است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع): پیام اجتماع عظیم بسیجیان برای دنیای استکبار شفاف و روشن است

سردار یعقوب‌علی نظری صبح امروز در اجتماع سراسری بسیجیان خراسان رضوی در حرم منور رضوی اظهار داشت:  خیر مقدم عرض می‌کنم خدمت تمام بسیجیانی که از اقصی نقاط خراسان رضوی در این مجلس مربوط به خودشان گردهم آمدند و قطعا پیام حضور شما را دنیای استکبار و مردم ایران خواهند شنید.

وی افزود: این حضور بسیجیان، خانواده‌های شهدا و تمام میهمانانی که حضور پیدا کردند برکتی است برای ادامه راهی که داریم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: امروز در ادامه و مرحله پایانی رزمایشی که از 9 شهریور ماه آغاز و با اعزام گروه‌های جهادی آغاز شد، و در بیست شهریور ماه سال جاری تمرینات تاکتیکی بیت المقدس را داشتیم، امروز تجمع استانی عزیزیان بسیجی در جوار مقدس امام رضا (ع) انجام گرفته و در حال انجام است.

سردار نظری اضافه کرد:  130 گردان بیت المقدس در این محفل گرد هم آمدند، تقاضا برای شرکت در این مجلس معنوی بسیار زیاد بود، اما ما محدودیت حمل و نقل داشتیم، که همه به نمایندگی از همه بسیجیان حضور دارند و امیدوارم حضور شما مقدمه‌ایی باشد بر استمرار مجدد این مسیر که در آن هستیم.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان سمنان|این رزمایش باشکوه پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان بود

با آغاز مرحله دوم رزمایش اقتدار عاشورایی، رزمایش سپاهیان محمد رسول الله 2 به ایستگاه آخر رسید.

این مرحله مهم از رزمایش بزرگ "اقتدار عاشورایی بسیج؛ سپاهیان محمد رسول‌الله 2" هم‌زمان با برگزاری تجمع 100 هزار نفری بسیجیان در پایتخت کشور در حال انجام بوده و گردان‌های بسیج اعم از بیت المقدس و امام علی (ع) و کوثر و گروه‌های نمونه جهادی در آن حضور دارند.

اجرای رزمایش "اقتدار عاشورایی بسیج؛ سپاهیان محمد رسول‌الله 2" به مدت 40 روز در استان سمنان برنامه‌ریزی شد و در این مدت بسیجیان حاضر در این رزمایش، علاوه بر نشان‌دادن آمادگی نظامی، در عرصه خدمت‌رسانی به محرومان نیز توانایی خود را به نمایش گذاشتند.

از ابتدای برگزاری این رزمایش، گروه‌های جهادی بسیجیان استان سمنان نیز برای امر خدمت‌رسانی در قالب این رزمایش در نقاط محروم استان سمنان مستقر شده و در راستای رفع محرومیت از چهره روستاها و روستائیان در نقاط محروم و دورافتاده این استان، خدمات بهداشتی، درمانی، فرهنگی، قرآنی و عمرانی ارائه کردند.

در این مرحله از رزمایش، بسیجیان حاضر از مسیر بلوار امیرکبیر و نیز بلوار امام رضا (ع) به سوی مصلای بزرگ سمنان به صورت حماسی در حال پیاده‌روی کردند.

40گردان بسیجی در سمنان اقتدار خود را به نمایش گذاشتند

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در این رزمایش با اشاره به برگزاری مرحله پایانی رزمایش "اقتدار عاشورایی بسیج؛ سپاهیان محمد رسول‌الله 2" در سمنان گفت: در این رزمایش 40 گردان نمونه اقتدار خود را به نمایش گذاشتند.‌

سردار حسن حسن زاده ‌اظهارداشت: رزمایش "اقتدار عاشورایی بسیج؛ سپاهیان محمد رسول‌الله 2" در سمنان نیز همزمان با اجتماع باشکوه و سراسری اقتدار عاشورایی بسیج با حضور 100 هزار نفری بسیجیان در پایتخت برگزار شد.

وی با بیان اینکه بسیجیان در این رزمایش عزت و اقتدار خود را در قالب گردان‌های 40 گانه به نمایش گذاشتند افزود: این حضور با شکوه پاسخ دندانشکنی به دشمنان اسلام و کسانی که چشم دیدن نظام، مردم و بسیج پرتلاش، ایثارگر و انقلابی را ندارد بود.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با بیان اینکه امروز دشمن بیش از 700 هزار نیروی بسیجی جان بر کف و سازمان یافته  را می‌بیند افزود: این مهم دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام می‌کند.

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: امروز همه ما به پیروی از منویات مقام معظم رهبری و پیروی از حضرت سیدالشهدا آمادگی کامل برای حضور و ایفای نقش انقلابی خود در هر صحنه‌ای که نیاز باشد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در این مسیر افتخار می‌کنیم که طالب شهادت هستیم و شهادت برای ما افتخاری بزرگ و سعادت ابدی است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: رزمایش "اقتدار عاشورایی بسیج؛ سپاهیان محمد رسول‌الله 2" به مدت 40 روز در استان سمنان برنامه‌ریزی شد.

حسن‌زاده افزود: در این رزمایش بسیجیان علاوه بر نشان‌دادن آمادگی نظامی، در عرصه خدمت‌رسانی به محرومان نیز توانایی خود را به نمایش گذاشتند.

آمریکا بیش از هر زمان دیگری در دنیا منزوی شده است‌

استاندار سمنان نیز با انتقاد از تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران  گفت: خودسری‌ها و روزگویی‌های ترامپ ، آمریکا را بیشتر از هر زمانی در دنیا تنها و منزوی کرده است.

سید شهاب‌الدین چاووشی ‌اظهارداشت: ما ملت محرم و رمضان هستیم و امریکایی‌ها نمی‌توانند با چنین ملتی مقابله کنند.

وی از فرهنگ بسیجی به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در پیروزی‌های ملت ایران در چهل سال اخیر نام برد و افزود: تا مادامی که تفکر و فرهنگ بسیجی بر این کشور حاکم ،دشمنان نظام و به ویژه آمریکای جهانخوار راه به جایی نمی‌برند.

استاندار سمنان از مقاومت به عنوان خط اصلی مقابله به زورگویان عالم نام برد و گفت: این تفکر مترقی بسیجی است که در همه این سال‌ها دشمنان را از توطئه علیه نظام اسلامی ناامید و دسیسه‌های آنان را خنثی کرده است.

چاوشی با اشاره به شکایت جمهوری اسلامی از آمریکا در دادگاه بین‌المللی لاهه، از صدور حکم این دادگاه به نفع ملت ایران به عنوان یک پیروزی بزرگ یاد کرد و گفت: این حکم بار دیگر حقانیت جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان داد.

وی با بیان اینکه حکم این دادگاه بین‌المللی بار دیگر تشت رسوایی دولت آمریکا را از بام انداخت افزود: امروز دولت آمریکا تنهاتر و منزوی‌تر از هر زمان دیگری است.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان با انتقاد از نقض پیمان‌نامه‌های بین‌المللی از سوی دولت ترامپ افزود: رأی دادگاه لاهه بار دیگر استبداد حاکم بر فضای سیاسی و ذهنی دولتمردان امریکا را به جهانیان ثابت کرد.

چاوشی از آمریکا به مثابه یک مار زخم‌خورده یاد کرد و گفت: آمریکا که بارها در مقابل درایت و تدبیر انقلاب اسلامی شکست خورده، امروز همچون ماری زخم‌خورده به خود می‌پیچد.

وی با خطاب قرار دادن دولتمردان امریکا گفت: امروز بسیجیان استان سمنان در این محل گرد هم آمده‌اند تا اعلام کنند که اگر شما در مقابل دین ما بایستید، ما همچون دوران هشت‌ساله دفاع مقدس با همه وجود در مقابل شما خواهیم ایستاد.

استاندار سمنان با بیان اینکه ما از کشور و ملت خود دفاع می‌کنیم به تمجید از پاسخ کوبنده جمهوری اسلامی به عوامل تروریست حادثه اهواز پرداخت و گفت: سپاه پاسداران با هدف قرار دادن تروریست‌ها گوشمالی خوبی به آنها داد.

چاوشی با بیان اینکه ملت ایران امروز قوی‌تر و مقاوم‌تر از همیشه است خاطرنشان کرد: نیروهای نظامی ما به هر کس بخواهد در مقابل ما قد علم کند پاسخی کوبنده و دندان‌شکن خواهد داد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی زیر بار زور نمی‌رود گفت: توان موشکی ما برای دفاع از کشورمان است و ما ملتی هستیم که نه به کشوری زور گفته‌ایم و نه زیر بار حرف زور دیگران خواهیم رفت.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان سمنان|ملت ایران هراسی از تحریم و اقدامات تروریستی ندارد

رزمایش 30 هزار نفری بسیجیان خوزستان همزمان با سراسر کشور ساعت 8 صبح  در اهواز آغاز شد.

این مراسم با هدف نشان دادن اقتدار نیروهای بسیجی در ورزشگاه اختصاصی فولاد خوزستان برگزار شده است.

‌ملت ایران هراسی از تحریم و اقدامات تروریستی ندارد

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر خوزستان در این رزمایش گفت: با افتخار اعلام می‌کنیم که هیچ اقدام تروریستی و تحریمی مردم این انقلاب را نمی‌ترساند.

‌سردار حسن شاهوارپور ‌اظهار داشت: کشور ایران در آستانه جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی است و با افتخار اعلام می‌کنیم که هیچ اقدام تروریستی و تحریمی مردم این انقلاب را نمی‌ترساند.

وی افزود: امروز بسیجیان در این اجتماع باشکوه و دشمن شکن برای تبعیت از مقام معظم رهبری از مکان‌های دور به این مکان آمدند.

شاهوارپور افزود: این حضور حامل پیام دندان شکنی به آمریکا و تروریست‌های جهان است و بدانند که راه شهادت در کشور انقلابی و اسلامی ایران همچنان ادامه دارد.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: 22 بهمن شکوه پابرجایی است که هرسال با حضور پرشور مردم برگزار می‌شود و امسال نیز با حضور ملت ایران برگزار و به دشمن اقتدار کشور را نشان می‌دهند.

‌رزمایش بسیجیان حامل پیام اقتدار ایران به جهان است‌

امام جمعه موقت اهواز نیز در این رزمایش گفت:  بیعت امروز بیعت با ولایت فقیه است و حضور بسیجیان ارسال پیام اقتدار ایران به جهان استکبار است.

‌حجت‌الاسلام میر احمدرضا حاجتی امروز در رزمایش 30 هزار نفری بسیجیان خوزستان اظهار داشت:  امروز از خوزستان قهرمان مانند سایر نقاط کشور پیامی برای دشمنان اسلام ارسال شد.

وی افزود: امروز آمدیم این پیام را ارسال کنیم که این بیعت با امام حسین (ع)، با انقلاب،  با مجاهدت، با شهادت طلبی و ایستادن در برابر زورگویی آمریکا و اسراییل و همراهانش است. 

امام جمعه موقت اهواز گفت: بیعت امروز بیعت با ولایت فقیه است و این صدای امام حسین (ع) ت که به گوش می رسد و می فرماید یزید در مقابل من ایستاده و من را بین دو راهی قرار داده یا باید زیر ذلت بروم یا باید شهادت را بپذیرم. 

وی تصریح‌ کرد: امروز شرایط ما مانند همان شرایط است و ما همه با هم ندای امام حسین (ع)  در مقابل یزیدیان فریاد می‌زنیم هیهات من الذله را سر می‌دهیم.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان فارس|توطئه‌های دشمن نتیجه‌ای جز اقتدار جمهوری اسلامی ایران نداشته است

سردار احمد وحیدی پیش از ظهر امروز در اجتماع بزرگ بسیجیان شیراز اظهار داشت: سپاه چند روز گذشته با پرتاب موشک به سمت مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز بدون ترس و واهمه، با قدرت و با تکیه بر توانمندی‌هایی که ساخته دست جمهوری اسلامی ایران بود ضربت بزرگی به دشمنان وارد کرد.

وی عنوان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی بدانند که انقلاب اسلامی، بسیجیان و رزمندگان با هیچ دشمنی رودربایستی ندارند و اجازه نخواهند داد امنیت کشور به خطر بیافتد و حتی اگر دشمنان در آمریکا هم لانه کرده باشند تا آنجا آنها را تعقیب می‌کنند و این عظمت و بزرگی جمهوری اسلامی ایران را کسی نمی‌تواند انکار کند.

سردار وحیدی خطاب به بسیجیان گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران دچار آشفتگی شده‌اند زیرا می‌دانند و احساس می‌کنند که شما در صحنه هستید و بدانند که تا زمانی که بسیج در صحنه است راه به جایی نخواهند برد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن توطئه اساسی علیه ایران دارد اما تجربه نشان داده که هر کدام از این توطئه‌ها جمهوری اسلامی را قدرتمندتر کرده است  و حرکت‌های آنها نتیجه‌ای جز اقتدار و بلند شدن صدای جمهوری اسلامی ایران در جهان نداشته است.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه دستاوردهای 40 ساله این انقلاب مایه افتخار است و کشور در این 40 سال در سایه جمهوری اسلامی از لحاظ مادی و معنوی آنچنان رشد کرده که قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست، افزود: دشمن در تلاش است که القا کند که جمهوری اسلامی در کار خود موفق نبوده اما اینطور نیست و جمهوری اسلامی 100 درصد موفق بوده است و اگر هم اشکالی وجود دارد مربوط به کارگزاران و بنده و امثال بنده است وگرنه انقلاب و جمهوری اسلامی کار خود را کرده است.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان در تلاش هستند که دستاوردهای انقلاب نادیده گرفته شود در حالی که اگر به آمارها قبل و بعد از انقلاب مراجعه کنیم می‌بینیم که آمارها خیره کننده است، گفت: امروز طول امید به زندگی در کشور به 78 سال رسیده در صورتی که قبل از انقلاب 54 سال بود، امروز ایران در تعداد مهندسان یکی از کشورهای برجسته جهان است، نرخ رشد علمی کشور خیره‌کننده است در حالی که در قبل از انقلاب کشور ما از نظر نظام آموزشی و صنعت 100 درصد وابسته بود.

سردار وحیدی بیان کرد: امروز مردم با یک سلسله مشکلات اقتصادی روبه‌رو هستند اما عزیزان مقایسه کنید که قبل از انقلاب 70 درصد جمعیت کشور در روستاها و 30 درصد شهرنشین بودند و روستاهای کشور در قبل از انقلاب از همه امکانات مثل برق، آب، گاز، تلفن، جاده و غیره محروم بودند اما امروز 70 درصد جمعیت کشور شهرنشین و 30 درصد روستایی هستند و در این 40 سال جاده‌هایی که ساخته شده با طول جاده‌هایی که در اروپا ساخته شده برابر می‌کند و از لحاظ آموزشی، بهداشتی، خدماتی و غیره روستاهای ما پیشرفت کرده‌اند.

وی بیان کرد:  آنها تلاش دارند که به مردم و جهانیان القا کنند که جمهوری اسلامی کاری نکرده است بنابراین یکی از وظیفه بسیجیان کارهای فرهنگی و بیان دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند که در کشور اختلال اقتصادی ایجاد کنند، گفت: ما نمی‌گوییم داخل کشور مشکل اقتصادی وجود ندارد و دولتمردان وظیفه دارند که این مشکلات را برطرف کنند اما بخش قابل توجهی از این مشکلات حاصل توطئه دشمنان است و در بازار ارز این مسئله کاملا روشن شد.

وی افزود: اینها همانطور که در ونزئولا تلاش کردند که ارزش پول ملی آن کشور را پایین بیاورند و به اقتصاد آنها ضربه بزنند برای ایران هم همین خواب‌ها را دیده‌اند اما اقتصاد ایران، اقتصاد قوی است و کشور ایران در خیلی از کالاها کشاورزی و غیره خودکفا است اگر از همین الان درست عمل کنیم مشکلی پیش نخواهد آمد.

سردار وحیدی با بیان اینکه دشمنان ما را می‌ترسانند که اجازه نمی‌دهند نفت را صادر کنیم اولا همچنین خبری نخواهد شد مگر آنها از جان خود سیر شده باشند که نگذارند ایران نفت خود را صادر کند، گفت: دوما کمتر از یک چهارم بودجه کشور به نفت وابسته است و این بخش از بودجه به راحتی قابل جبران است و امروز ما قادر هستیم با کمی تلاش بودجه بدون نفت ببندیم.

وی با بیان اینکه امروز 1000 گردان بیت‌المقدس که بخشی از توان نظامی ایران است در قالب این رزمایش به میدان آمده است کدام کشور دنیا چنین توان نظامی دارد؟، اظهار داشت: این توان قدرتمند نظامی جمهوری اسلامی دشمن را به شدت هراسناک می‌کند.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه امروز دشمن در همه زمینه‌ها از ایران دارد شکست می‌خورد به طور مثال در عراق تمام تلاش خود را کردند و چه پول‌هایی خرج کردند که کسی بر سر کار بیاید که وابسته به آنها باشد اما آن چیزی که آنها می‌خواستند نشد، افزود: در همین چند روز گذشته رای دیوان لاهه که در اختیار آنها است به نفع ایران صادر شد و در شورای امنیت آنها می‌خواستند ایران را محکوم کنند اما برعکس شد و همه اینها نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: امروز هر کسی در دنیا می‌خواهد در مقابل ظلم ایستادگی کند به مقام معظم رهبری نگاه می‌کند و از ایشان الگو می‌گیرد.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان قم| دشمنان خیال‌های باطل خود درباره نظام اسلامی را به گور می‌برند

اجتماع 20 هزارنفری بسیجیان ‌به‌منظور نمایش اقتدار و شکوه ایران اسلامی در قالب رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله(ص) از لحظاتی قبل در قم برگزار شد.

ایران اسلامی هیچ‌گاه در برابر زورگویی‌های دشمنان از مسیر اقتدار خارج نمی‌شود

امام‌ جمعه قم در این مراسم سخنان رئیس‌جمهور آمریکا را ابلهانه و ناپخته دانست و گفت: ایران اسلامی هیچ‌گاه در برابر زورگویی‌های دشمنان از مسیر اقتدار خود خارج نمی‌شود.‌

آیت‌الله سید محمد سعیدی ‌با اشاره به اهمیت نشان دادن اقتدار نظام اسلامی اظهار داشت: این اجتماع باشکوه سبب هراس دشمنان شده چراکه اقتدار بسیج در این اجتماع‌ها به نمایش گذاشته‌شده است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در این چهل سال توانایی خود را اثبات کرده است، افزود: ایستادگی ایران در برابر استکبار جهانی مانند دوران جنگ و دفاع مقدس که بدون هیچ وابستگی به کشوری توانست در برابر قدرت‌های بزرگ دنیا به اثبات رسیده است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) خاطرنشان کرد: بصیرت نیروهای انقلابی و بسیجی سبب خنثی شدن توطئه‌های دشمنان می‌شود و ایران اسلامی هیچ‌گاه در برابر زورگویی‌های دشمنان از مسیر اقتدار خود خارج نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه ورود جدی دشمنان با تمام امکانات در جنگ نرم با ایران تصریح کرد: نیروهای انقلاب حضور فعالی در این جبهه دارند و تلاش می‌کنند با توطئه‌های دشمنان در این جبهه مقابله کنند.

امام‌جمعه قم سخنان رئیس‌جمهور آمریکا را ابلهانه و ناپخته دانست و گفت: مسئولان کشور آمریکا آرزوی دیدار و مذاکره با مقامات جمهوری اسلامی را دارند و آمریکا نیز از سخنان خار و ذلیل‌شده ‌ولی ایران اسلامی با اقتدار و عزتمندانه درخواست آمریکایی را رد می‌کند.

وی با درخواست از بسیجیان برای ایجاد وحدت بین اقشار مختلف مردم اضافه کرد: بسیجیان به عنوان مظهر اقتدار نظام اسلامی وحدت را بین مردم تقویت کنند تا نظام با تکیه بر وحدت مردم به نتایج موردنظر برسد.

سعیدی یکی از اهداف دشمنان از حملات رسانه‌ای را اختلاف انداختن بین مردم برشمرد و یادآور شد: وحدت مردم سبب مصون ماندن نظام اسلامی در برابر توطئه‌ها می‌شود و نمی‌توان به نظام اسلامی آسیب رساند.

در این شرایط بسیجیان رسالت مهمی بر عهده دارند

فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) نیز گفت: هم‌اکنون آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود مثلث شومی برای سرنگونی انقلاب اسلامی تشکیل داده‌اند ولی باید بدانند این خیال باطل را به گور خواهند برد.

‌سردار غلامرضا احمدی ‌با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و وظایف افراد در شرایط کنونی اظهار داشت: در شرایط مهمی قرار داریم که هر فرد با شناخت وظایف باید به خوبی عمل به وظایف خود کند.

وی با تأکید بر عداوت دشمنان نظام اسلامی تصریح کرد: هم‌اکنون در جبهه‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی در برابر دشمنان ایستاده‌ایم و در این شرایط بسیجیان وظیفه و رسالت مهمی بر عهده دارند.

فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) خاطرنشان کرد: بسیجیان باید اهمیت کار خود را احساس کنند و برای هرگونه مقابله با دشمنان آماده باشند، همچنین دشمنان برنامه و توطئه‌هایی در جنگ نرم داشته که باید نسبت به شناخت مواضع دشمنان آگاه باشیم تا بتوانیم آن‌ها را خنثی کنیم.

وی با بیان اینکه اقشار مختلف مردم همراه با بسیجیان باید به وظایف خود عمل کنند، ابراز کرد: بسیجیان باید مطالبه گر بوده و مطالبه گری از رسالت‌های مهم بسیجیان است و این کار سدی در برابر نقشه‌های دشمنان بوده تا جلوی برخی حرکات اشتباه گرفته شود.

احمدی فضیلت مهم در شرایط فعلی را شناخت حرکت امام حسین(ع) و ادامه مسیر ایشان ذکر کرد و افزود: هم‌اکنون آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود مثلث شومی برای سرنگونی انقلاب اسلامی تشکیل داده‌اند ولی باید بدانند این خیال باطل را به گور خواهند برد.

وی ادامه داد: مردم ما همچنان در میدان بوده و با تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری نقشه‌های دشمنان را خنثی خواهند کرد و در شرایط فعلی جامعه نیاز به نهادینه شدن روحیه ایثار و فداکاری دارد.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان قزوین| بسیجیان حافظ نظام و امنیت کشور هستند

تجمع عاشورایی بسیجیان امروز همزمان با سراسر کشور در ورزشگاه سردار آزادگان با حضور اقشار مختلف بسیج اعم از گردان‌های امام علی(ع) ، کوثر و امام حسین(ع) در ورزشگاه سردار آزادگان  برگزار شد.

در این تجمع 20 هزار بسیجی حضور داشته و اقتدار و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران را به نمایش می‌گذارند.

دشمنان همواره در پی ضربه زدن به انقلاب بوده‌اند و برگزاری اینگونه تجمع‌های بسیجی خاری بر چشم و دل آنهاست.

‌ اقتدار نظام در تجمع بسیجیان به نمایش گذاشته شد

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین تجمع بسیجیان را عامل قدرت و اقتدار نظام برشمرد.

‌سردار محمد شاهرخی صبح امروز در تجمع عاشورایی بسیجیان که در ورزشگاه سردار آزادگان برگزار شد، اظهار داشت: تجمع عاشورایی بسیجیان همزمان با سراسر کشور در استان قزوین برگزار شد.

وی بیان کرد: این تجمع نشان‌دهنده اقتدار و قدرت بسیج در سطح جهان بوده تا فتنه دشمنان خنثی شده و از خواب غفلت بیدار شوند و بدانند که بسیجیان همواره در صحنه هستند.

فرمانده  سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین تصریح کرد: حضور پرشور بسیجیان و نیروهای انقلابی در این تجمع مایه خرسندی و افتخار برای نظام جمهوری اسلامی بوده و خاری بر دل دشمنان انقلاب است.

شاهرخی عنوان کرد: اقتدار بسیج مردمی در این تجمع به نمایش گذاشته شد در حالی که امروز دشمنان با تمام توان و با توطئه‌های مختلف از جمله فشار اقتصادی در پی ضربه زدن به نظام هستند.

وی ادامه داد: انسجام و اتحاد اقشار مختلف مردم و بسیجیان با تحریم‌ها و فشارها بیشتر شده که در امیدافرینی در سطح جامعه نقش دارد.

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین تصریح کرد: تا زمانی که دشمنان رویکرد خصمانه نسبت به انقلاب داشته باشند بسیجیان حافظ نظام و امنیت بوده و با تمام قوا جان‌فشانی می‌کنند.

رزمایش اقتدار عاشورایی بسیجیان کردستان| هشدار فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) ‌به آمریکا و سعودی‌ها

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال‌غرب ایران گفت: امروز به آمریکا، صهیونیست‌ها و سعودی‌های ملعون که در حال توطئه علیه ملت ایران هستند و شعارهای دروغین سر می‌دهند، هشدار می‌دهم که امنیت ملت ایران خط قرمز ماست.

سردار محمدتقی اصانلو امروز در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)2 که با حضور 25 هزار نفر از بسیجیان دلاور در ورزشگاه 22 گولان این شهر برگزار شد، اظهار داشت: امروز در آستانه چهل سالگلی انقلاب اسلامی هستیم و همه دهه اولی‌ها، دومی‌ها، سومی‌ها و نسل چهارمی‌ها حضور پیدا کرده‌اند، تا اعلام کنند ما سرافرازیم و زنده‌ایم، چراکه انقلاب همچنان زنده است.

وی گفت: برابر فرموده مقام معظم رهبری، هرکسی که وجدان کاری دارد و دلش برای نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌سوزد، بسیجی بیدار، بلندهمت و به دنبال خدمت، رفع تبعیض، فقر و بی‌عدالتی و دفع سلطه دشمنان است.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال‌غرب ایران تصریح کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام(ره)، ایدئولوژی و فرهنگی به‌وجود آورد که روح این فرهنگ، فرهنگ جهاد بود و به‌قدری غنی است که دل مرا از تاریخ می‌فهمد، زمانی که همه زندگی را در چند روز دنیا می‌دانند و اگر دیگران امنیت را در چهاردیواری خود می‌دانند، این پیشواز امنیت می‌رود و این همان ادله‌ای است که شهدا می‌گفتند ما می‌رویم تا خط امام بماند.

وی ادامه داد: خط امام(ره) همان خط راستین اسلام، پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) و حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام است و این طریق به‌معنای استقلال، آزادی، غیرت، همت، امنیت، اراده و سربلندی است و آنهایی که چشم به دروازه‌های غرب دوخته‌اند، حزب‌الشیطانند، بنابراین ما باید تهدیدها را بشناسیم.

اصانلو خطاب به نوجوانان و جوانان بسیجی کردستان افزود: بسیجیانی که در دهه نخست انقلاب بودند، هم‌سن شما بودند و ابتدا دشمن را شناختند و برخلاف تمام فشارهایی که دشمنان به ما آورده بودند، آنان را شکست دادند.

وی اظهار کرد: دشمن از هر دری وارد می‌شود و ما باید تهدیدها را بشناسیم و برای آن برنامه داشته باشیم چراکه آمریکا از بدو پیروزی انقلاب اسلامی در ‌فکر براندازی نظام بوده و همه ایده‌ها همچون کودتا و ایجاد اختلافات قومی و مذهبی که روی میز داشته، بدون کم و کاستی اجرا کرده است.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال‌غرب ایران گفت: دشمنان نظام در همین کردستان با ایجاد اختلافات قومی و مذهبی، هزاران شهید از مردم این خطه گرفت و اینها را آمریکایی‌ها و جلادانی به‌وجود آوردند که نمی‌خواستند آرامش ملت را ببینند.

وی اضافه کرد: آمریکا جنگ هشت ساله را به‌وجود آوردند، از نوزدهم فرودین‌ماه سال 59 تحریم ما را آغاز کردند و برخی اعلام می‌کنند آمریکا به‌زودی ایران را تحریم می‌کند در صورتیکه از همان سال‌ها ما در تحریم هستیم.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال‌غرب ایران خاطر نشان کرد: توطئه 11 سپتامبر، حمله به عراق از کردستان، جنگ 22 روزه سرزمین‌های آشغالی، تشدید گروهک‌های تکفیری و داعش، توطئه فتنه‌گران 86 و 96 از دیگر  دسیسه‌های آمریکایی‌ها و دشمنان نظام بود و اکنون نیز آمریکا هر بار می‌خواهد، مطلبی را بیان کنند به پرونده روی میز اشاره می‌کنند در صورتی که چیزی روی میز نمانده است.

وی بیان کرد: اگر در مقابل داعش و گروه‌های تکفیری در همسایگی رژیم صهیونیستی نمی‌ایستادیم، امروز شهرهای کشور همانند شهرهای سوریه، که به ویرانه تبدیل شده، بدتر می‌شد اما رزمندگان در آنجا از حریت اسلام دفاع کردند.

اصانلو افزود: امروز عصبانیت آمریکایی‌ها از این است که هر چقدر هزینه می‌کنند تا وحدت و همبستگی کشور را از بین ببرند، نمی‌توانند بلکه رزمندگان قدرس سپاهی تشکیل داده‌اند که همه بسیجیان جان برکف، فاطمیون و حیدریون، جیش الشعبی، ارتش و حزب‌الله سوریه در کنار هم از اسلام دفاع می‌کنند.

وی اظهار داشت: رزمندگان قدس ساخته‌های دست آمریکا و صهیونیست‌ها را در هم می‌کوبند و در آنجا کُرد، فارس، لر و ترک همه با هم در کنار هم برای دفاع از اسلام و کشور در حال مبارزه هستند و اجازه نخواهند داد که کوچک‌ترین خدشه‌ای بر امنیت ایران وارد شود.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال‌غرب ایران متذکر شد: امروز از این تریبون به تمام کسانی که آگاهانه که بسیار اندکند یا ناآگاهانه در قالب گروه‌ها و در کنار آمریکا، صهیونیست‌ها و سعودی‌های ملعون در حال توطئه علیه ملت ایران هستند و شعارهای دروغین سر می‌دهند، هشدار می‌دهم، بیائید به دامن اسلام، ما نمی‌خواهیم قطره خونی از بینی یک هم‌وطن به زمین بریزد.

وی ادامه داد: خانواده‌ها این موضوع را پیگیری کنند و فرزندان خود را از دام شیاطین نجات دهید وگرنه چاره‌ای جز برخورد با آنان نداریم چراکه امنیت کشور، خط قرمز ماست، هر کسی در هر نقطه‌ای بخواهد امنیت نظام را به چالش بکشاند با شدیدترین وجه ممکن برخورد خواهد شد.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال‌غرب ایران عنوان کرد: شاید دشمنان نظام بتوانند با انجام اقدامات تروریستی کسی را شهید کنند اما باید بدانند در هیچ جای جهان آرامش برایشان نخواهد بود.

اصانلو در پایان بار دیگر خطاب به نوجوانان و جوانان کشور افزود: می‌دانید کسانیکه در میدان‌های مین و کربلای 5 به درجه رفیع شهادت نائل آمدند، چند ساله بودند، آنها 18 تا 20 ساله بودند، بنابراین جوانان عزیز نباید خود را ارزان بفروشیم چراکه شاید ما به ظاهر شهدا را نبینیم اما ما آنها را می‌بینیم.

وی یادآور شد: اگر امروزه شاهد پیروزی ملت و رزمندگان و شکست توطئه‌های دشمنان بر علیه جمهوری اسلامی هستیم، به‌ یمن ایثار و از خودگذشتگی جوانان، شهیدان و مردم غیوری است که تمام هستی خود را به‌دلیل عشق به اسلام ولایت در طبق اخلاص گذاشتند و باید امروزه جوانان اجازه ندهند این همه فداکاری به فراموشی سپرده شود.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال‌غرب ایران گفت: لازم است از همه مسئولان، فرماندهان و بسیجیان حاضر در رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)2 سنندج تشکر کنم.

در حال تکمیل ...

منبع : مشرق

اخبار مرتبط

website tracking