۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۹

حضور کاروان «سفیران وحدت» با محوریت تقریب مذاهب در کردستان

حضور کاروان «سفیران وحدت» با محوریت تقریب مذاهب در کردستان
گروه فعالیت‌های قرآنی - مسئول شورای توسعه فرهنگ قرآنی کردستان گفت: در راستای تقریب مذاهب اسلامی کاروان «سفیران وحدت» در روزهای ۱۱ تا ۱۳ مهرماه جاری در استان حضور خواهند یافت.

حضور کاروان «سفیران وحدت» با محوریت تقریب مذاهب در کردستان

به گزارش ایکنا از کردستان، کامل گلباغی، مسئول شورای توسعه فرهنگ قرآنی کردستان امروز، 11 مهرماه در جلسه هماهنگی برپایی محافل انس با قرآن «کاروان سفیران وحدت» که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان تشکیل شد، اظهار کرد: کاروان «سفیران وحدت» به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با هدف برپایی محافل انس با قرآن به کردستان سفر می‌کند.
وی با اشاره به حضور کاروان سفیران وحدت در روزهای 11 تا 13 مهر جاری در استان، افزود: این کاروان در راستای تقریب مذاهب اسلامی وارد استان می‌شوند.
مسئول شورای توسعه فرهنگ قرآنی کردستان بیان کرد: این کاروان قرآنی متشکل از حاج محمدمهدی فروغی قاری برجسته و بین‌المللی کشور و محمدحسین سلیمانی‌پور حافظ کل قرآن کریم است که با رایزنی‌های انجام شده با مجمع تقریب مذاهب و مشارکت دستگاه‌های عضو شورای فرهنگ قرآنی به مدت سه روز مهمان مردم استان هستند.
وی با بیان اینکه برپایی 9 محفل انس با قرآن در مدت حضور این کاروان در استان برنامه‌ریزی شده است، عنوان کرد: چهار محفل انس با قرآن در ستاد فرماندهی انتظامی، مسجد امام حسین کامیاران، دفتر امام جمعه کامیاران و مهدیه سنندج همزمان با روز چهارشنبه 11 مهرماه برپا می‌شود.
گلباغی بیان کرد: برگزاری محافل انس با قرآن در دادگستری استان، امام زاده پیرمحمد، زندان مرکزی سنندج در روز پنجشنبه 12 مهرماه و مسجد جامع سنندج و مسجد جامع قروه در روز جمعه 13 مهرماه از دیگر برنامه‌های این کاروان هستند.
مسئول واحد قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان همچنین به حضور قاریان استان نیز در این محافل اشاره کرد و یادآور شد: محافل قرآنی به صورت مشترک و با حضور قاریان و حافظان استان برگزار می شود که امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده بتوانیم لحظات پرباری برای علاقه مندان به کلام وحی فراهم شود.
انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking