۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴

بافت قدیم کرمان صاحب شهرداری می شود

بافت قدیم کرمان صاحب شهرداری می شود
به گزارش ایرنا، علی بهرامی روز سه شنبه در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان ضمن تبریک هفته گردشگری افزود: برای توسعه فعالیت های گردشگری در کرمان باید بدانیم که ما با مراکز اصلی جمعیتی کشور فاصله زیادی داریم و این مسافت طولانی کار جذب گردشگر را دشوار می کند.
وی اظهار داشت: برخی از استان های مرزی در راستای جذب گردشگران نسبت به ما ظرفیت مناطق آزاد و دریا را دارند.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرمان عنوان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باید مانع اجرای اشتباه پروژه های شهری شود و نمایندگان مردم کرمان در این شورا نیز در این زمینه از متخصصان حوزه فرهنگی دفاع می کنند.
وی ادامه داد: همچنین این اداره کل از تخریب خانه شهر جلوگیری می کند که برای مردم بسیار قابل تقدیر است تا اینکه بخواهد مجوز ساخت پروژه ای را صادر کند.
**بافت قدیم کرمان دارای شهردار شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز در این نشست پیشنهاد داد: بمنظور صیانت بیشتر از بافت قدیمی شهر راه اندازی شهرداری و تعیین شهردار بافت قدیم را در دستور کار خود قرار دهد.
غلامرضا فرخی افزود: برای حفاظت از میراث فرهنگی تمامی مردم و نهادهای استان کرمان باید همکاری و هم افزایی داشته باشند.
وی اضافه کرد: با همکاری شهرداری کرمان باید در کنار بناهای تاریخی جشنواره های شاد برگزار شود.
**خانه شهر کرمان مرمت می شود
در پایان این نشست حمید روحی معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: هیچگاه شورا به این شکل رویکردی هویتی و فرهنگی نداشته است که طرحهای مرمتی و سیمای منظر شهری را به صورت تخصصی و جدی دنبال کند.
روحی افزود: با پیگیری شورای اسلامی شهر کرمان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان خانه شهر حفظ شد و با این همکاری به زودی مرمت این بنای تاریخی آغاز می شود.
/ 5054/7420
انتهای پیام
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking