۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۶

شفاف سازی میزان تحقق مصوبات شورای شهر بوشهر براب شهروندان

شفاف سازی میزان تحقق مصوبات شورای شهر بوشهر براب شهروندان
عضو شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: میزان تحقق مصوبات شورای شهر بوشهر برای شهروندان شفاف‌سازی شود.

شفاف سازی میزان تحقق مصوبات شورای شهر بوشهر براب شهروندانبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، اکبر توسلی صبح سه‌شنبه در نشست اعضای شورای شهر بوشهر با انتقاد از عملکرد کمیته کار کمیسیون ماده ۵ اظهار داشت: برخی تصمیمات این کمیسیون خلاف منافع شهر و شهرداری است.

وی خاطرنشان کرد: موارد تخلف را به مسئولین مربوطه اعلام کرده‌ام که در صورت عدم جلوگیری از تصمیمات اشتباه و ادامه این روند نا عادلانه، مستندات موجود را رسانه‌ای می‌کنم.

توسلی با تبریک هفتم مهرماه که بنام روز آتش نشان نامگذاری شده است گفت: در شورای پنجم با توجه به شرایط خاص بندر بوشهر، نگاه خاصی در بودجه سال جاری به سازمان آتش نشانی شد و از این رو مبلغ سه میلیارد تومان برای پلکان برقی و سایر تجهیز و نوسازی ناوگان این سازمان اختصاص شد.

وی بیان کرد: در اردیبهشت و تیرماه نیز دو بار با تشکیل جلساتی با مسئولین شهرداری و متولیان امور، خواستار ارائه عملکرد در این زمینه شدیم، اما متاسفانه علیرغم گذشت شش ماه از سال تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است و در خواست دارم ریاست شورا این موضع را پیگیری کنند.

توسلی افزود: در یک‌سال گذشته شورا مصوبات زیادی داشته است که از هیئت رئیسه شورا درخواست دارم گزارشی تهیه کنند که چند درصد مصوبات شورا اجرایی و چند درصد اجرایی نشده و دلیل عدم اجرای آن‌ها چه بوده است. این موضوع شفاف سازی در راستای عملکرد شورا است.

وی اضافه کرد: همانطور که در مجلس شورای اسلامی دیوان محاسبات حسابرسی نهاد‌ها را انجام می‌دهد، در شورا‌های شهر نیز حسابرس عملکردی شبیه دیوان محاسبات را دارد و از وظایف شورا انتخاب حسابرس است و وزارت کشور نیز دستورالعمل مشخصی را در این خصوص ابلاغ کرده است.

این عضو شورای شهر بوشهر ادامه داد: اینکه چرا برای حسابرسی سال ۱۳۹۵ شهرداری و سازمان‌های وابسته موسسه ارقام نگر آریا طبق قرارداد تا کنون گزارش نهایی خود را به شورا ارائه نداده است تعجب آور و سئوال برنگیز بوده و از ریاست کمیسیون بودجه درخواست دارم این امر مهم را در دستور کار خود قرار دهند.

توسلی پیرامون وضعیت کمپ نگهداری سگ‌های بلا صاحب اظهار داشت: فیلمی که در فضای مجازی پخش شد، بی رحمی و شقاوت در برخورد با حیوانات را از سوی عوامل این موضوع بروز داد و باعث جریحه دار شدن احساسات شهروندان شد.

وی خاطرنشان کرد: نامه‌ای با امضا ۴ عضو شورا تقدیم ریاست شورا شد که درخواست کردیم در راستای وظایف نظارتی اعضای شوا طبق ماده ۸۰ تمام اسناد و مدارک پرداختی پیمانکار به شورا اعلام شود، زیرا براساس گزارش‌های دریافتی از اردیبهشت لغایت شهریور ماه پیمانکار مربوطه مبلغ ۵۵ میلیون تومان اسناد کارکردی داشته است و درخواست ما صرفاً بر اساس وظایف نظارتی اعضای شورا است.

توسلی افزود: این موضوع همین طور در مورد باشگاه شاهین شهرداری نیز صدق می‌کند ما قصد جوسازی و حاشیه سازی نداریم و فقط هدف ما، شفاف سازی بودجه و عملکرد در راستای بهبود روند کار‌ها است که انتظار داریم طبق قانون به سوالات مطرح شده پاسخ داده شود.

کلیدواژه ها :شورای اسلامی شهر
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking