۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۴

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش:

آمریکا در ضعیف ترین شرایط نظامی و سیاسی خود قرار دارد/ عربستان سعودی و امارات عربی تامین کننده نیروی داعش هستند

آمریکا در ضعیف ترین شرایط نظامی و سیاسی خود قرار دارد/ عربستان سعودی و امارات عربی تامین کننده نیروی داعش هستند
رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه کشورهایی همچون امارات و عربستان با پول برای نیروهای داعشی جذب نیرو می کنند، تصریح کرد: حوزه های علمیه وهابی هر روز نیروهایی را تربیت و به عنوان فرمانده دسته و گروهان به آنها تزریق می کنند تا بتوانند در آینده علیه کشورهایی همچون ایران، روسیه، چین از آنان استفاده کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صاحب نیوز؛ امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان روز سه شنبه در همایش هفته دفاع مقدس در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلپایگان برگزار شد با بیان اینکه هنوز رد پایی از داعش در سوریه و عراق وجود دارد، گفت: داعش توسط امارات و عربستان جمع شده و اکنون 7 هزار داعشی در افغانستان حضور دارند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه کشورهایی همچون امارات و عربستان با پول برای نیروهای داعشی جذب نیرو می کنند، تصریح کرد: حوزه های علمیه وهابی هر روز نیروهایی را تربیت و به عنوان فرمانده دسته و گروهان به آنها تزریق می کنند تا بتوانند در آینده علیه کشورهایی همچون ایران، روسیه، چین از آنان استفاده کند.

وی با تاکید بر این نکته که اشراف اطلاعاتی خوبی بر روی این گروهک تروریستی وجود دارد، بیان کرد: آنان از کشور دور رانده شدند و دشمن می خواست کشور را در این حوزه درگیر کند که موفق نشد.

سرتیپ پوردستان با یاداوری پیش روی داعش تا نزدیک شهر های مرزی ما در گذشته، عنوان کرد: تهدیدات امنیتی شبه سخت که بازیگران آن گروهک های تروریستی و تکفیری هستند که به آن جنگ نیابتی نیز می گویند از جمله عوامل جنگ ترکیبی دشمن برای تهدید کشور است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با اشاره به اینکه امروز دشمن به این نتیجه رسیده که با جنگ های فرسایشی دیگر توان شرکت ندارد، گفت: دشمن می خواهد با ترسیم راهبرد عملیاتی قاطع و سریع بر کشور هدف خود پیروز شود.

وی جنگ نرم را دیگر محور جنگ ترکیبی دشمن دانست و اشاره کرد: حقیقتا دشمن بر جنگ نرم سرمایه گذاری زیادی کرده است و قصد دارد برای ملت ما با جنگ نرم آینده سازی کنند.

دشمن با ایجاد فشار اقتصادی می خواهد بین مردم و حاکمیت فاصله بیاندازد

سرتیپ پوردستان جنگ اقتصادی را نیز محور جنگ ترکیبی دشمن نام برد و بیان کرد: دشمن در ابتدای انقلاب با تحریم کشور و دوران اوباما با تحریم های فلج کننده و اکنون به گفته ترامپ با مادر تحریم ها قصد دارد با ایجاد فشار اقتصادی بین مردم و حاکمیت فاصله بیاندازد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش تنها راه برون رفت از این مشکل را فرموده مقتدای انقلاب امام خامنه ای دانست و خاطرنشان کرد: تنها راه برون رفت از فضای فعلی جامعه اقتصاد مقاومتی و عمل به آن است.

وی همچنین جنگ بیوتروریسم( سیاست کاهش جمعیت در کشور های اسلامی و افزایش جمعیت در کشورهای غربی و امریکایی به وسیله محصولات تراریخته) و همچنین جنگ روانی با هدف مایوس کردن مردم از نظام را از دیگر محورهای جنگ ترکیبی دشمن در سالهای اخیر دانست.

امروز امریکا در ضعیف ترین شرایط نظامی و سیاسی خود قرار دارد

سرتیپ پوردستان با بیان اینکه از امریکا جز نامی نمانده و در آینده نزدیک رو به فروپاشی است، گفت: امروز امریکا در ضعیف ترین شرایط نظامی و سیاسی خود قرار دارد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با یاداوری اینکه بعد ازطراحی حادثه 11 سپتامبر امریکا می خواست با ورود به منطقه به جمهوری اسلامی حمله کند، تصریح کرد: هدف امریکا نه عراق بود و نه افغانستان و در مقابل به دنبال حمله مستقیم به ایران بود.

وی،افزود: پس از چندی امریکا فهمید به راحتی نمی تواند با قدرت نظامی کشور ما مقابله کند به همین دلیل با حمله به افغانستان در سال 2001 و حمله به عراق در سال 2003 به دنبال فراهم شدن شرایط مساعد برای حمله به ایران بود که پس از چندین سال توقف دست از پا درازتر به نتیجه ای نرسیده و بازگشتند.

از مسئولان انتظار داریم که امانتداری کنند

سرتیپ پوردستان با بیان اینکه بعضی از مسئولان متاسفانه نسبت به تدابیر رهبری آن گونه که باید عمل نمی کنند، تصریح کرد:چرا مسئولی که امانت ملت و شهدا به او سپرده شده امانتداری نمی کند؟

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش تبعیت محض از رهنمود های رهبری معظم انقلاب و وحدت و هم دلی همچون سالهای دفاع مقدس را اصلی ترین راهبرد برای دفاع همه جانبه از کشور دانست و گفت: دشمن تنها از حضور مردم در صحنه می ترسد و جوانان امروز باید بدانند پدران و رزمندگان پرچم را به دست شما دادند.

وی در پایان با اشاره به اتفاق چند روز پیش در اهواز، خاطرنشان کرد: امروز هیچ تهدید نظامی علیه کشور وجود ندارد که بتواند نیروی مسلح جمهوری اسلامی را غافلگیر کند و اتفاق پیش آمده تنها تروری کور بود که توسط افراد و عوامل خریده شده توسط کشورهایی چون امارت و عربستان صورت گرفت.

سرتیپ پوردستان با اشاره به اشراف اطلاعاتی قوی کشور بیان کرد: پول های گزافی برای این اقدامات کور پرداخت می شود و نقشه های زیادی کشیده می شود تا بتواند یک حمله تروریستی در کشور انجام دهد.

منبع : دانا
website tracking