۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸

موسوی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

اعتصاب کامیون‌داران سراسری نبود/ مشکل لاستیک همچنان پابرجاست

اعتصاب کامیون‌داران سراسری نبود/ مشکل لاستیک همچنان پابرجاست
یکی از فعالان بخش کامیون گفت: اعتصاب کامیون‌داران از روز گذشته تنها در برخی از مناطق کشور بوده و به هیچ عنوان این اعتصاب سراسری نبود.

اعتصاب کامیون‌داران سراسری نبود/ مشکل لاستیک کامیون‌داران هنوز حل نشده استدلاور موسوی یکی از فعالان بخش کامیون در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه اعتصاب کامیون‌داران از روز گذشته تنها در برخی از مناطق کشور بوده و به هیچ عنوان اعتصاب سراسری وجود نداشته است، اظهار کرد: برخی از کامیون‌داران به دلیل مشکلات کمبود  لاستیک در بازار دست به  اعتصاب زدند.

وی با تأکید بر اینکه دولت و بسیاری از کامیون‌داران موافق اعتصاب نیستند، تصریح کرد: در این اعتصاب لیدر شناخته ‌شده‌ای وجود ندارد و تنها برخی از کامیون‌داران به صورت خودجوش دست به این اقدام زده‌اند.

موسوی با بیان اینکه دولت و سازمان راهداری در ایجاد چنین اعتصاب‌هایی نقش مؤثری دارد، افزود: نخستین اعتصاب در یک خرداد آغاز شد و این اعتصاب کاملا مردمی بود و دولت تا به امروز چهار ماه وقت داشت که بسیاری از مشکلات کنونی کامیون‌داران را  برطرف کند.

یکی از فعالان بخش کامیون ادامه داد: در بازه زمانی چهار ماهه گذشته شاهد افزایش نرخ ارز و قیمت لاستیک بودیم که این خود نقش مؤثری در افزایش مشکلات کامیون‌داران داشته و در این بین دولت هنوز اقدام قابل توجهی نداشته است.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه به دلیل آنکه هیچ اراده@ای از سوی دولت برای برطرف شدن مشکلات کامیون‌داران دیده نشده، به همین دلیل رانندگان اعتصاب را تنها راه برطرف شدن این مشکل دانستند.

موسوی تأکید کرد: به عقیده بنده اعتصاب راه حل مناسبی نیست و باید از راه‌های قانونی این مشکلات حل شود.

یکی از فعالان بخش کامیون توضیح داد: تعطیلی 20 روزه گمرک و معطل شدن بسیاری از کامیون‌داران در گرمای 50 درجه جنوب کشور باعث شده که ناراحتی و شکایت کامیون‌داران افزایش یابد.

وی گفت: متأسفانه هنوز مشکل تن کیلومتر کامیون‌داران بر طرف نشده و به اعتقاد بنده، دولت همچنان برای اجرایی شدن این طرح تن کیلومتر وقت تلف می‌کند.

کلیدواژه ها :خبرنگار
منبع : باشگاه خبرنگاران

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

website tracking