۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۷

آئین بازگشایی مدارس در شهرستان اهر+تصاویر

آئین بازگشایی مدارس در شهرستان اهر+تصاویر
آئین بازگشایی مدارس شهرستان اهر به‌صورت نمادین در مدرسه دخترانه فرزانگان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهر، آئین بازگشایی مدارس شهرستان اهر به‌صورت نمادین در مدرسه دخترانه فرزانگان با حضور مسئولان شهرستانی برگزار و 24 هزار و 933 دانش‌آموز اهری در 375 مدرسه شهری و روستایی سال تحصیلی 97 - 98 را آغاز کردند.

آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در این مراسم با اشاره به اینکه قیام امام حسین(ع) الگویی برای مسئولان نظام اسلامی است تا در برابر دشمنان سر تعظیم فرود نیاورند، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فردی دیوانه در چنین روزهایی جنگی را علیه ملت ایران آغاز کرد اما با رشادت‌های رزمندگان اسلام و مدیریت امام راحل با پیروزی به اتمام رسید.

وی افزود: امام راحل در دوران دفاع مقدس فراخوانی دادند و ملت با لبیک‌گویی به فرامین ایشان در جبهه‌های حق علیه باطن حضور یافته و 8 سال با جان و دل از کشور دفاع کردند اما یک وجب هم از خاک میهن اسلامی را به دشمن ندادند.

امام جمعه اهر ادامه داد: آمریکا و هم‌پیمانانشان مدام در حال تهدید جمهوری اسلامی هستند و هر بار گزینه‌های نظامی را مطرح می‌کنند ولی هیچ‌گاه نتوانسته‌اند مستقیماً وارد جنگ ایران شوند چون در دوران دفاع مقدس با آن‌که امکانات و تجهیزاتی نداشتیم هیچ نتوانستند انجام دهند و اکنون نیز که به قدرت رسیده‌ایم قطعاً نمی‌توانند دست از پا خطا کنند چون شهدا با جان‌فشانی که کردند این کشور را بیمه کرده‌اند.

حاجی‌زاده بابیان اینکه متأسفانه برخی‌ها فکر می‌کنند با مذاکره می‌توان دشمنی استکبار جهانی را به دوستی تبدیل کرد، گفت: تسلیحات نظامی جمهوری اسلامی قدرت بازدارنده‌ای داشته به‌طوری که همه دشمنان در طول این سال‌ها متوجه شده‌اند که اگر ضربه‌ای بزنند متقابلاً پاسخ کوبنده‌ای می‌شنود ولی در هر حال مذاکره بر سر موشک‌های دوربرد جمهوری اسلامی خیانت به ملت و شهداست.

وی اضافه کرد: حادثه دیروز اهواز تنها اقدام کوچکی از دشمنان جمهوری اسلامی بود، اما باید به این باشیم اگر روزی خدای‌ناکرده سیستم دفاعی خودمان را از دست دهیم دشمن چه ها که نمی‌کند ولی همیشه ما قدردان نیروهای مسلح و امنیتی کشور هستیم اما بایستی حادثه اهواز تجربه‌ای برای نیروهای نظامی و امنیتی باشد تا بیش از این‌ها هوشیاری خود را حفظ کنند.

امام جمعه اهر در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران بازار واردات و فروش کالای خارجی نیست، گفت: اغلب جوانان ما بیکار هستند و واردات و فروش اجناس خارجی بیشتر به بیکار شدن کارگران ایرانی دامن می‌زند، این در حالی است که توجه به تولیدات داخلی و حمایت عموم مردم و مسئولان از کالای ایرانی بر اساس توصیه‌های مقام معظم رهبری یک وظیفه در این برهه حساس است.

حاجی‌زاده تصریح کرد: اکنون دشمنان سعی دارند تا با سوءاستفاده از مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها، ملت ایران را بیش از پیش وابسته خود سازند در حالی که این تفکر خیلی پیش‌تر شکست‌خورده چراکه مردم در طول 40 سال گذشته آن‌قدری به دشمنان تفهیم کرده‌اند که این ملت هیچ‌گاه زیر پرچم عهدی نمی‌رود و بر همین اساس و تفکر و قدرت منطقه‌ای دست و پای آمریکا در منطقه بسته‌شده است.

منبع : تسنیم
website tracking