۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۷

تعیین مجازات بر ای تضمین سلامت محصولات کشاورزی

تعیین مجازات بر ای تضمین سلامت محصولات کشاورزی
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای برای تضمین سلامت محصولات کشاورزی از نظر حد مجاز باقی‌مانده کود و سم در محصولات کشاورزی و دامی و شیلاتی، مجازاتی را برای متخلفان از احکام مربوط به آن تعیین کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس با تصویب ماده ۹ لایحه حفاظت از خاک، سازمان ملی استاندارد را مکلف کرد با همکاری وزارت بهداشت، سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تهیه استاندارد انواع کود، آفت کش‌ها، سم و بهبود دهنده‌های رشد گیاه اقدام کند.

به موجب مصوبه مجلس وزارت جهاد کشاورزی مکلف است با همکاری وزارت بهداشت و سازمان حفاظت محیط زیست، نسبت به تهیه دستورالعمل افزایش انواع کود، آفت‌کش‌ها، سم و بهبود دهنده‌های رشد گیاه بر مزارع و واحدهای تولید کشاورزی ، دامی و شیلاتی اقدام کند.

نمایندگان مجلس همچنین وزارت بهداشت را مکلف کردند با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، نسبت به تعیین حدود مجاز، باقی مانده انواع کود، آفت کش‌ها، سم و بهبود دهنده‌های رشد گیاه و محصولات کشاورزی، دامی و شیلاتی اقدام کند.

به طوری که محصولات مذکور هیچ گونه تهدیدی برای سلامت انسان نباشد.

طبق تبصره این ماده عدم رعایت دستورالعمل‌ها و مقررات این ماده جرم محسوب می‌شود و متخلف علاوه بر جبران خسارت و پرداخت جزای نقدی تا دو برابر ارزش کالا باید مواد مزبور را جمع آوری، مرجوع و با نظارت وزارت جهاد کشاورزی با هزینه خود معدوم کند.

این ماده با ۱۷۱ رای موافق، ۹ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۳۱ نماینده حاضر به تصویب رسید.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :کشاورزی جهاد زیست رشد
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking