۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۹

جعفری: هدف نهایی جنگ طلبان علیه سوریه سرنگونی ایران است

جعفری: هدف نهایی جنگ طلبان علیه سوریه سرنگونی ایران است
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت که هدف نهایی جنگ‌طلبان علیه این کشور سرنگونی ایران است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، "بشار جعفری" نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تاکید کرد، حمله اخیر اسرائیل به سوریه تکمیل سیاست های تجاوزکارانه این رژیم و تلاش برای حمایت از گروه‌های تروریستی است که به دست ارتش سوریه متحمل شکست‌های پی در پی شده اند.

جعفری در نشست شورای امنیت در خصوص اوضاع سوریه اظهار داشت: از اینکه استفان دی‌میستورا نماینده ویژه سازمان ملل و "لوکوک" معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسانی در بررسی‌ها واظهارات اخیر خود به تجاوزات پی درپی اسرائیل به سوریه نپرداختند، متعجب هستیم و شورای امنیت را به اتخاذ اقدامات قاطعانه و فوری برای بازخواست اسرائیل در خصوص اقدامات تروریستی و جنایتکارانه آن که نقض منشور سازمان ملل و قانون بین المللی است، فرا می‌خوانیم.

وی یادآور شد، بنابر اعتراف وزیر خارجه پیشین فرانسه در سال 2013 مسئولان انگلیسی اعتراف کردند که کشورشان با سایر شرکاء دو سال قبل از جنگ تروریستی علیه سوریه با استفاده از گروههای تروریستی، نقشه حمله به سوریه را طراحی می کردند.

عراق و سوریه و سپس ایران هدف دشمنان سوریه

جعفری در ادامه تاکید کرد، لورنس ویلکرسون ژنرال آمریکایی که از معاونان بلندپایه کالین پاول وزیر سابق دفاع این کشور بود یک هفته پیش اعتراف کرد که جنگ طلبان علیه سوریه به دنبال دستاویزی برای توجیه حمله به آن هستند و سوریه هدف دوم آنان پس از عراق است تا به هدف نهایی خود یا همان تلاش برای سرنگونی ایران دست یابند.

وی تصریح کرد: هدف غرب از حمله به سوریه تغییر مواضع و سیاست های این کشور و نیز هویت ملی و ناسیونالیستی آن بود تا به این ترتیب به سمت تحقق طرح خاورمیانه جدید یا همان طرح یهودی اسرائیل و نابودی حق ملت فلسطین در تشکیل دولت مستقل حرکت کند.

جعفری سپس تاکید کرد، اهمیت دادن به زندگی سوری ها مستلزم همکاری با دولت سوریه و حمایت از تلاش های آن برای نابودی آفت تروریسم به جای گسترش آن است.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ادامه داد، دولت فرانسه به حمایت سیاسی از گروههای تروریستی در سوریه ادامه داد آن هم باوجود اینکه این گروهها بودند که مرتکب حمله به سالن باتاکلان فرانسه شدند.

وی تاکید کرد: دولت سوریه همچنان در تلاش برای تحقق راه حل سیاسی بحران کشور با استفاده از گفت‌وگوی سوری – سوی به رهبری سوریه بدون دخالت خارجی است تا مبارزه با تروریسم در تمام مراحل و تحولات عملیات سیاسی در اولویت قرار بگیرد و از هرگونه ابتکار عملی که موجب توقف خونریزی سوری ها شده و در برقراری مجدد امنیت در هر منطقه ای که هدف تروریسم قرار گرفته است، استقبال می کند و همچنان به جنگ علیه تروریسم تا آزادی آخرین وجب از خاک خود چه از طریق عملیات نظامی و یا آشتی ها ادامه می دهد.

منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking