۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۴

خراسان جنوبی| وزش باد و گردوخاک در روزهای تاسوعا و عاشورا پیش بینی می‌شود

خراسان جنوبی| وزش باد و گردوخاک در روزهای تاسوعا و عاشورا پیش بینی می‌شود
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از پیش بینی وضعیت آب و هوایی خراسان جنوبی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت: شرایط جوی استان را برای ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، وزش باد گاهی همراه با گردوخاک پیش بینی کرد.

علیرضا خندان رو در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در بیرجند ضمن تسلیت ایام عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: با توجه به الگوی نقشه ها با تقویت زبانه های مرکز پر فشار جوی طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(چهارشنبه و پنجشنبه جاری) در منطقه وزش باد و گرد و خاک (گاهی تندباد لحظه ای) پیش بینی می شود.

وی افزود: همچنین در روز پنجشنبه 29 شهریورماه و روز عاشورای حسینی افزایش ابر در استان پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی بیان کرد: امروز تغییرات دما محسوس نیست اما از فردا روند کاهشی دمای هوا آغاز و تا اوایل هفته آینده ادامه می یابد و به عبارتی پایان هفته هوا خنک تر خواهد بود.

وی گفت: با توجه به الگوی نقشه های هواشناسی با تقویت زبانه های مرکز پرفشار جوی ، برای روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در منطقه وزش باد و گرد و خاک گاهی تند باد لحظه ای پیش بینی می شود که در روز عاشورا در برخی نقاط افزایش ابر هم دور از انتظار نیست.

وی افزود: در این مدت برای شهرهای حاجی آباد زیرکوه، طبس، بشرویه و نهبندان احتمال کاهش دید افقی قابل پیش بینی است.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز تغییرات دمایی چندان محسوس نیست، گفت: از فردا روند کاهش نسبی دمای هوا در استان آغاز می شود که تا اوایل هفته آینده ادامه دارد.

خندان رو با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته سربیشه با 8 درجه سانتیگراد بالای صفر سرد ترین و طبس با 42 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان گزارش شدند، افزود: پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند به 34 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking