۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۴

حفظ جان و سلامت ریشه در مبانی دین دارد

حفظ جان و سلامت ریشه در مبانی دین دارد
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: حفظ جان و سلامت امری مهم بوده و ریشه در مبانی دین دارد.

‌به گزارش ‌ایسنا‌، آیت الله سید محمد سعیدی شامگاه دوشنبه در نخستین مجمع سلامت استان قم در استانداری عنوان کرد: برخی از محورها در عرصه دین تاثیرات اجتماعی زیادی دارد که اگر مشارکت در آن نباشد شکل نمی گیرد.‌

امام جمعه قم افزود: بی‌احتیاطی‌ها موجب حوادث می‌شود و سلامت جامعه را به مخاطره می‌اندازد و هزینه هنگفتی برای جامعه به همراه دارد. اگر این حوادث اتفاق نیفتد می توان هزینه آن را صرف موضوعات بهتری در کشور کرد، مردم باید نسبت به حفظ سلامتی آگاه شوند.

امام جمعه قم تاکید کرد: حفظ جان و سلامت امری مهم بوده و ریشه در مبانی دین دارد، وقتی افراد جامعه اعتقادی به حفظ جان و سلامتی نداشته باشند هر چقدر هم بودجه صرف شود و مسئولان نیز تلاش کنند نمی توانند مانع از حوادث شوند.

وی خاطرنشان کرد: تک تک این حوادث و اتفاقات برای نظام هزینه دارد چرا که برای هر فرد از نظر مادی و معنوی هزینه می شود و مراقبت از جان ضروری است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) عنوان کرد: مردم باید عملا خود را نسبت به هشدارها ملزم بدانند و مشارکت عمومی در کاهش حوادث داشته باشند، مراقبت و نظارت هم اهمیت زیادی در کاهش حوادث دارد.

وی متذکر شد: مساله امنیت و سلامت نیز اهمیت زیادی در جامعه دارد و باید التزام عملی در آن باشد. باید برای ایجاد سلامت و امنیت در جامعه، باور و اعتقاد محکمی وجود داشته باشد و پشتوانه عملی برای آن اتخاذ شود.

وی در بخش دیگری با بزرگداشت ایام محرم بیان کرد: ماه محرم ماه بزرگداشت ولایت و امامت است و نگاهی منطقی و معقول و شرعی نسبت به این ماه و شعائر عزاداری وجود دارد.

آیت الله سعیدی گفت: یکی از مسائل مهم در ارتباط با ولایت، مساله انتظار است؛ انتظار افضل اعمال بوده و عبادتی بزرگ محسوب می شود. 

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: انتظار بدون التزام عملی همچون انتظار مردم کوفه به آمدن امام زمان شان بی نتیجه خواهد ماند که در نهایت این انتظار تبدیل به فاجعه ای بزرگ و شهادت سید‌الشهدا‌ شد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :حضرت معصومه حوادث قم
منبع : ایسنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking