۲۶ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۴

خدمت بیش از 4 هزار جهادگر در مناطق محروم سیستان و بلوچستان

خدمت بیش از 4 هزار جهادگر در مناطق محروم سیستان و بلوچستان
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و 766 جهادگر در قالب 225 گروه جهادی در اردوهای سه تا 10 روزه در حال خدمت به مردم مناطق محروم این استان هستند.

‌به گزارش ایسنا- ‌سردار گشتاسبی با بیان این مطلب افزود: 294 عرصه در حوزه عمرانی را مد نظر قرار دادیم که ساخت و تعمیر 37 مدرسه، ساخت 16 مسجد و حسینیه، ساخت 10 خانه عالم، لایروبی پنج قنات، 9 مورد دیوار کشی، جمع آوری شن های روان از هفت روستای سیستان، تعمیر و بازسازی 45 مدرسه در طرح هجرت نتیجه کار جهادگران در این زمینه است‌.

به گفته وی، توزیع 1400 سبد کالا، توزیع 9 هزار بسته لوازم التحریر، ایجاد 30 مورد فرصت اشتغال برای جوانان و نوجوانان، ارائه 190 مورد خدمات مشاوره از دیگر خدمات عمومی ارائه شده در عرصه های خدمت‌رسانی و مردم یاری در قالب این رزمایش است‌.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان افزود: اجرای طرح یک کاسب یک دانش آموز، شیفت ایثار در ادارات و کارخانجات و میز خدمت در مساجد نیز یکی دیگر از بخش های رزمایش اقتدار عاشورایی است‌.

وی با بیان اینکه امسال رزمایش اقتدار عاشورایی با ایام محرم همزمان شده است، گفت: برای اینکه در حوزه مسائل امنیتی یکپارچگی ایجاد کرده و بتوانیم از ظرفیت این رزمایش به خوبی استفاده کنیم 41 گردان بیت المقدس و 19 گردان کوثر را سازمان دهی کردیم تا از صبح روز تاسوعا تا شام غریبان قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را برای ایجاد آرامش به نمایش بگذارند‌.

سردار گشتاسبی تصریح کرد: صبح روز تاسوعا با گفتن رمز عملیات در زاهدان رزمایش در سراسر سیستان و بلوچستان آغاز می شود و فعالیت گردان ها تا شام غریبان ادامه خواهد داشت‌.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان خاطر‌نشان کرد: اقدام اساسی در این همایش برگزاری همایش 25 هزار نفری بسیجیان در مرکز استان است که در پنجمین روز از هفته دفاع مقدس برگزار می شود.


انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking