۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۹

اجرای همایش «احلی من العسل» در ۵۹ امامزاده اصفهان

اجرای همایش «احلی من العسل» در ۵۹ امامزاده اصفهان
گروه اجتماعی - سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: همزمان با سراسر کشور همایش احلی من العسل ویژه نوجوانان و دانش آموزان در ۵۹ بقعه متبرکه و امامزاده استان اصفهان اجرا می‌شود.

همایش احلی من العسل در 59 امامزاده استان اصفهان اجرا می‌شود

به گزارش ایکنا از اصفهان، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌الاسلام و المسلمین ولی‌الله روان با اشاره به دلیل نام گذاری همایش احلی من العسل اظهار کرد: عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن‌الحسن (ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) است که پرسیدند مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان 13 ساله در جواب حضرت گفت، مرگ در نزد من، شیرین‌تر از عسل است.
وی در ادامه افزود: وسعت دید نوجوان 13 ساله دشت کربلا نشان‌دهنده آگاهی‌بخشی مکتب اهل‌بیت (ع) و نگرش آنها به مرگ و زندگی است و اینکه اگر مرگ در راه خدا و رسیدن به مقام قرب الی‌الله باشد، «شیرین تر از عسل» است.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بیان کرد: در راستای اجرای طرح بصیرت عاشورایی و براساس تقویم روزشمار این طرح و همچنین همزمان با سراسر کشور در ششمین روز از ماه محرم همایش احلی من العسل ویژه نوجوانان و دانش آموزان در 59 بقعه متبرکه و امامزاده عظیم الشان استان اصفهان اجرا می‌شود.
 ولی الله روان در ادامه اضافه کرد: این همایش همراه با مداحی ذاکران اهل بیت(ع) و سخنرانی سخنرانان برتر و مطرح استانی و کشوری در راستای تبیین پیام قیام امام حسین(ع) با همکاری هیئت های مذهبی برگزار می‌شود.
انتهای پیام

کلیدواژه ها :مرگ مرگ بار
منبع : خبرگزاری قرآن
website tracking