۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۱

تحقق ایجاد 20 هزار فرصت شغلی جدید در اردبیل نیازمند حمایت از سرمایه‌گذاران است

تحقق ایجاد 20 هزار فرصت شغلی جدید در اردبیل نیازمند حمایت از سرمایه‌گذاران است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: هدفگذاری شده تا 20 هزار فرصت شغلی در استان اردبیل تا پایان سال ایجاد شود که تحقق این مهم نیازمند حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بهمن حسین‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: هدفگذاری شده تا 20 هزار فرصت شغلی در استان اردبیل تا پایان سال ایجاد شود که در این زمینه تاکنون اقداماتی انجام شده و برای تحقق تمامی این هدفگذاری‌ها باید با برنامه‌ریزی مناسب حرکت کنیم.

وی اشتغال را اولویت نخست در استان اردبیل برشمرد و بیان کرد: برای انجام اقدمات مناسب در این حوزه نیازمند حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستیم که در این راستا بسته‌های تشویقی در نظر گرفته شده تا به سرمایه‌گذارانی که در منطقه در راستای توسعه اشتغال و تولید به دنبال فعالیت هستند ارائه شود.

حسین‌زاده با اشاره به مشوق‌های در نظر گرفته شده برای سرمایه‌گذاری در استان گفت: ارائه 50 درصد تخفیف در قیمت زمین شهرک‌های صنعتی، تامین زیرساخت‌های اولیه برای حضور و فعالیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و ارائه تخفیف ویژه در واگذاری زمین برای سرمایه‌گذاران از جمله مشوق‌هایی بوده که در این زمینه در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل افزود: از جمله راهکارهایی که زمینه‌ساز تثبیت و افزایش فرصت‌های شغلی می‌شود جلوگیری از رکود و تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی و رونق فعالیت‌‌های آنها بوده که در حد توان تلاش کرده‌ایم تا از بروز مشکل برای این واحدها جلوگیری کنیم.

وی اردبیل را جزو سه استان برتر کشور در ثبت نام و معرفی طرح‌های اشتغال فراگیر برشمرد و تصریح کرد: در قالب این برنامه، طرح‌های مختلفی در بخش‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن در استان بررسی و برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که امیدواریم با همکاری مناسب بانک‌ها زمینه برای عملیاتی شدن این طرح‌ها فراهم شود.

کلیدواژه ها :استانداری شغلی
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking