۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۶

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:

روحانیت نقش موثری در افزایش شاخص های امنیتی جامعه دارند

روحانیت نقش موثری در افزایش شاخص های امنیتی جامعه دارند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: روحانیون به دلیل ارتباط مستقیم با مردم می توانند نقش موثری در افزایش شاخص های امنیتی و اجتماعی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛بهروز اکرمی در همایش طلایه داران تبلیغ که در آستانه ماه محرم برگزار شد، با اشاره به اینکه هرمزگان در مسائل امنیتی جزء استان های برتر کشور است، عنوان کرد: امنیت در استان هرمزگان در سطح مناسبی قرار دارد و مردم باید قدر این امنیت را بدانند.

وی به معضلاتی همچون قاچاق کالا و مواد مخدر در استان اشاره کرد و گفت: در زمینه مقابله با این گونه معضلات روحانیون می توانند نقش موثری در جامعه ایفا کنند.

اکرمی خاطر نشان کرد: مقابله و پیشگیری از یک معضل اجتماعی از قبیل طلاق تا مبارزه با مواد مخدر و قاچاق کالا نیاز به همکاری و مشارکت همه جانبه و برنامه های بلند مدت دارد.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران صادق ترین کشور در امر مبارزه با مواد مخدر در جهان است و در این عرصه شهدای بسیاری تقدیم نموده است، اما با وجود مبارزات شدید علیه مواد مخدر، معضل اعتیاد در کشور وجود دارد و برای ریشه کنی این معضل مانند تمامی معضلات اجتماعی نیاز به همکاری و مشارکت همه جانبه وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان به شرایط اقتصادی موجود در کشور اشاره کرد و افزود: عبور از وضعیت کنونی کشور تنها با همبستگی و اتحاد امکان پذیر است و نمی توان تنها از دولت انتظار داشت که وضعیت را بهبود بخشد بلکه باید تمام قوا و حتی مردم در گذر از این دوره نقش داشته باشند.

وی تاکید کرد: برخی اقدامات از توان دولت و حتی دیگر قوا خارج است و نیاز به یک همبستگی ملی دارد، برای مثال فردی که کالاهای ضروری مردم را در چنین شرایطی احتکار می کند، تقصیر این فرد را که تنها به فکر سود و منفعت طلبی خود است را نمی توان به گردن این و آن انداخت.

اکرمی اضافه کرد: روحانیون می توانند با ورود به این گونه مسائل مردم را نسبت به وظایف شخصی خود در قبال یکدیگر در شرایط دشوار آگاه سازند و تلنگری بر وجدان افراد وارد کنند.

 

 

 

کلیدواژه ها :استانداری
منبع : برنا

اخبار مرتبط

website tracking