۱۶ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۵

استراحت اجباری پلیس راه مازندران به رانندگان انواع تریلر، کامیون و کامیونت

استراحت اجباری پلیس راه مازندران به رانندگان انواع تریلر، کامیون و کامیونت
آمد وشد انواع تریلر، کامیون و کامیونت‌ها از صبح امروز در جاده‌های هراز و چالوس ممنوع شد.

سرهنگ علیرضا قدمی رئیس پلیس راه مازندران در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، گفت:هم اکنون آمد و شد خودروها در جاده های هراز ، چالوس ، سوادکوه ، کیاسر و محدوده درون شهری عادی  و روان ،سطح جاده ها خشک و آسمان استان صاف تا نیمه ابری گزارش شده است.

وی افزود : رفت و آمد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ امروز و فردا از ساعت ۱۲ تا ۲۴ در جاده هراز ممنوع شد.

وی گفت: رفت و آمد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از جاده کرج – چالوس و بالعکس ممنوع شد.

سرهنگ قدمی با بیان اینکه محدودیت‌های ترافیکی تا شنبه ۱۷ شهریور در جاده‌های مازندران اعمال می‌شود، افزود: آمد و شد موتور سیکلت تا ساعت ۶ صبح روز شنبه ۱۴ شهریور در جاده‌های کرج – چالوس، هراز، سوادکوه ممنوع است.

رئیس پلیس راه مازندران افزود: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

جاده ۷۷ یا جاده هراز، به همراه جاده ۵۹ (کرج-چالوس)، مهم‌ترین جاده تهران-مازندران است. این جاده از درهٔ رود هراز می‌گذرد و نزدیک‌ترین راه اصلی به قله دماوند است.

همچنین این جاده تاریخ منطقه عظیم البرز و دماوند، آمل و ایران را بیان می‌کند. همچنین این جاده کوتاه‌ترین مسیر تردد میان دو شهر تهران و آمل است.

جاده هراز دارای ۱۵ تونل بوده که طولانی‌ترین آن‌ها بیش از ۱۵۰۰ متر طول دارد. کار ساخت این جاده ۲۳ سال به طول انجامید.
جاده ۵۹، معروف به جاده چالوس یکی از مهمترین جاده‌ها برای مردم تهران و کرج است که از میان شهر کرج در استان البرز شروع و به شهر چالوس در کرانه دریای خزر وصل می‌شود.

تا اواخر دوره قاجار، جاده‌ای بین کرج - چالوس وجود نداشته و تنها یک مسیر خاکی و مالرو، راه دسترسی به روستا‌های این منطقه را تشکیل می‌داده، اما به گونه‌ای نبود که ارتباط دهنده شمال و جنوب کشور باشد.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه جاده چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر استان را به سمنان متصل می‌کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking