۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۲

مرتلین آئین جزءخوانی مصلی بیت‌المقدس اراک، تجلیل شدند

مرتلین آئین جزءخوانی مصلی بیت‌المقدس اراک، تجلیل شدند
گروه فعالیت‌های قرآنی – آیین تکریم مرتلین قرآن کریم ماه مبارک رمضان استان مرکزی با حضور مدیران کل اوقاف و امور خیریه و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برگزارشد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، آیین تکریم مرتلین قرآن کریم ماه مبارک رمضان استان مرکزی با حضور مدیران کل اوقاف و امور خیریه و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی برگزارشد.

مرتلین آئین جزءخوانی مصلی بیت‌المقدس اراک، تجلیل شدند
حجت‌الاسلام حسین دلاوری، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی، در این مراسم اظهار کرد: برنامه جزءخوانی قرآن در مصلی اراک از جمله برنامه‌های منظم ماه مبارک رمضان بود.
وی ادامه داد: پخش زنده برنامه جزء‌خوانی قرآن در مصلی اراک به علت وسعت فضای موجود با مشکلاتی همراه است و اگر امکانی فراهم شود که مکان این برنامه در سال‌های آینده تغییر پیدا کند، خوب است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: باید بتوان از مکان‌هایی مانند مسجد سیدهای اراک، امامزاده عبدالله و آمنه خاتون که همواره در طول ماه مبارک رمضان برنامه جزء‌خوانی برقرار است نیز استفاده کرد تا به طور مستقیم برای مردم پخش شود. لازم به یاد‌آوری است باید در این نوع برنامه‌ها بر اساس استانداردهای صداو سیما عمل کرد.
وی اظهار کرد: با توجه به میزبانی استان در چهل و یکمین مسابقات سراسری قرآن امیدواریم نمایندگان استان در این دوره از رقابت‌ها حائز رتبه شوند و به عنوان پیام‌رسان و پرچم‌دار معارف قرآن مفاهیم نورانی را انتقال دهند و شاهد حضور چشم‌گیر مردم نیز باشیم.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: با تدبیر اداره قرآن اداره کل اوقاف استان شرایط خوبی برای برگزاری چهل و یکمین مسابقات سراسری قرآن فراهم شده است، امیدواریم میزبان خوبی باشیم.
به گزارش ایکنا، شریفی، مدیر کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان مرکزی نیز در این نشست اظهار کرد: فعالیت‌های قرآنی منحصر بفردی از قبیل جشن رمضان، محافل انس با قرآن، برنامه‌های هنری با موضوع قرآن و عفاف و حجاب و ... از سال گذشته تا‌کنون برگزار شده است.
وی افزود: همکاری خوبی بین اداره کل اوقاف و ارشاد شکل گرفته و امیدواریم از ثمرات آن بتوان برای رفع مشکلات جامعه قرآنی تلاش نمود.
به گزارش ایکنا، حسین محمدی، مدیر موسسه قرآن و عترت چراغ هدایت اراک در این نشست اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در برنامه جزء‌خوانی قرآن مصلی اراک در ماه مبارک رمضان سال جاری ۱۸ مرتل قرآن استان دعوت بعمل آمد تا یک ترتیل خوانی خوبی را شاهد باشیم.
وی ادامه داد: به دلیل وسعت فضای مصلی پوشش برنامه جزء‌خوانی قرآن با مشکلاتی همراه بود اما، امسال نیز با تلاوت دلنشین مرتلان عزیز این برنامه با اقبال عمومی همراه شده‌ است.
به گزارش ایکنا، در پایان این نشست مراسم تکریم مرتلین قرآن کریم ماه مبارک رمضان ۱۳۹۷ استان مرکزی برگزارشد.
انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking