۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۶

گردهمایی 30 هزار نفری بسیجیان در کرمان برگزار می‌شود

گردهمایی 30 هزار نفری بسیجیان در کرمان برگزار می‌شود
جانشین سپاه ثارالله استان کرمان از برگزاری گردهمایی 30هزار نفری بسیجیان در کرمان خبر داد و گفت: این گردهمایی در مصلی امام علی(ع) شهر کرمان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، سردار محمد مطهری امروز در جلسه مشترک شورای هماهنگی و ستاد بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد هفته دفاع مقدس که در محل سالن پیامبر استانداری کرمان برگزار شد با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی شده است اظهارداشت: گردهمایی بزرگ نیروهای بسیجی از جمله مهم‌ترین این برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه این گردهمایی با حضور 30 هزار نفر بسیجی در شهر کرمان و در مصلای امام علی(ع) برگزار می‌شود گفت: عملیات والفجر 9 در کنار قرارگاه جنوب شرق در هفته دفاع مقدس بازسازی می‌شود.

جانشین سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه از 9 شهریورماه، 350 گروه جهادی در قالب قرارگاه خدمات‌رسانی و محرومیت‌زدایی در حاشیه شهرها و مناطق محروم آغاز کرده‌اند عنوان کرد: این فعالیت‌ها تا 30 مهرماه ادامه دارد. 

وی با بیان اینکه رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسوال‌الله(ص)2 در تاریخ 24 شهریورماه سال جاری در سطح کشور با حضور هزار گردان برگزار می‌شود افزود: این همایش در استان کرمان با حضور 40 گردان بیت‌المقدس برگزار می‌شود.

سردار مطهری با اشاره به اینکه برگزاری مراسم امسال رژه نیروهای مسلح در سراسر کشور بر عهده ارتش است گفت: در شهرستان‌های استان که ارتش حضور ندارد این مراسم توسط سپاه برگزار می‌شود.

محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه برای یادمان 23 شهید با مشکل تأمین اعتبار روبه‌رو بودیم که مراحل تأمین اعتبار آن انجام شده است اظهارداشت: شهرداری کرمان، مس سرچشمه و گل‌گهر سیرجان متقبل تأمین اعتبار این یادمان شده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اداره ارشاد در حال پیگیری امور تخصصی این کار است گفت: در چند روز آینده فراخوان ساخت این یادمان داده می‌شود تا هنرمندان شاخص کشور آثار خود را برای ما بفرستند و از بین این آثار بهترین کارها برای مجسمه یادبود ساخته می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع مقدس در کرمان گفت: در هفته دفاع مقدس اکران یک فیلم با حضور عوامل فیلم و نقد آن در سینما هنر و تجربه کرمان برگزار می‌شود.

وی برگزاری نمایشگاه هنرهای تجسمی را از دیگر برنامه‌های این هفته در کرمان دانست و افزود: سمت و سوی فیلم‌ها در این هفته به سمت دفاع‌مقدس می‌رود و برگزاری شب شعر و خاطره در کرمان و شهرستان‌های دیگر با همت سازمان بسیج هنرمندان انجام می‌شود.

محمدتقی امیری‌خراسانی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با بیان اینکه برنامه‌های هفته دفاع مقدس را مثل هرسال برگزار می‌کنیم اظهارداشت: مسابقات ورزشی زیادی در طول این هفته با‌ هدف گرامی داشت هفته دفاع مقدس برگزار می‌شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان به برگزاری پیاده‌روی خانوادگی در بیش از 23 شهرستان استان کرمان، مسابقه دو امدادی برای کارکنان ارگان‌ها و جام بین‌المللی 6500 شهید استان کرمان اشاره کرد و افزود: در حوزه ورزش و جوانان چند سمن فعال در بحث گرامی داشت یاد ‌و خاطره شهدا داریم.

در این جلسه محمد جواد فدائی سرپرست استانداری کرمان با بیان اینکه اگر صرفا هدف ما از برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس، یادآوری و یک بزرگداشت با مبنایی احساسی باشد، ماندگاری زیادی ندارد اظهار داشت: هدف از دفاع مقدس؛ دفاع از اسلام، دین و اعتقادات است و بردن مباحث و برنامه‌ها به سمت گرایشات سیاسی، نظامی و یا سایر مباحث فرعی ما را از اهداف دور می‌کند.

وی افزود: بنظر می‌رسد اگر محور اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس، توسط کسانی باشد که از نزدیک این دوران را درک و لمس کرده باشند، بسیار مفید و تاثیرگذارتر است.

کلیدواژه ها :ارشاد استان کرمان
منبع : تسنیم
website tracking