۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲

صبح امروز صورت گرفت؛

بازدید رئیس مجلس از یادمان جانباختگان روسیه در جنگ جهانی

بازدید رئیس مجلس از یادمان جانباختگان روسیه در جنگ جهانی
رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز از یادمان جانباختگان روسیه در جنگ جهانی در شهر ولگوگراد بازدید کرد.

بازدید رئیس مجلس از یادمان جانباختگان روسیه در جنگ جهانیبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه هیئت پارلمانی صبح امروز (پنجشنبه 15 شهریور ماه) با حضور تپه مام وطن شهر ولگوگراد، ضمن بازدید از نمادهای جنگ جهانی از جمله یادمان "مام وطن، فرا می خواند"، با اهدای گل از مقام جانباختگان جنگ تجلیل کرد.

همچنین رئیس مجلس در این مجموعه تاریخی یادداشتی را به یادگار نوشت.

گفتنی است ولگوگراد نام شهری در کنار رود ولگا در استان ولگوگراد در جنوب غربی روسیه است. ولگوگراد محل یکی از مشهورترین و مهم‌ترین نبردهای جنگ جهانی دوم است. در فوریه‌ی سال ۱۹۴۳ زمانی که این شهر استالینگراد نام داشت، این نبرد به وقع پیوست. نبرد استالینگراد، یکی از طولانی‌ترین، مهلک‌ترین و سرنوشت‌سازترین نبردهای جنگ جهانی دوم است، این شهر بیش ازهر چیز به خاطر نبرد استالینگراد و بناهای یادبود از دوران جنگ مشهور است.

ولگوگراد در سال ۱۵۸۹ با نام تزاریتسین پایه‌گذاری شد، از سال ۱۹۲۰ میلادی، میدان مرکزی شهر ولگوگراد، «میدان مبارزان افتاده» نامیده شد، جایی که پیکرهای ۵۵ نفر از کشته‌شدگان ترور سفید در آنجا دفن شده‌اند. در سال ۱۹۴۲ ده‌ها هزار سرباز در جریان نبرد استالینگراد در این میدان و در برابر ارتش آلمان، مبارزه کرده و کشته شدند.

مجسمه بزرگ پیکر (مام وطن، فرا می خواند)، بر روی تپه مامای، در شهر ولگاگراد (استالینگراد سابق) قرار گرفته است. این مجسمه در مرکز مجموعه بزرگ موزه یادواره (نبرد استالین گراد)، به پاس میلیون ها سرباز کشته شده در جنگ جهانی دوم، بنا شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking