۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵

سالن‌های تئاتر در مشهد کم است/ امیدوارم ارشاد فکری برای تاسیس سالن‌های جدید داشته باشد

سالن‌های تئاتر در مشهد کم است/ امیدوارم ارشاد فکری برای تاسیس سالن‌های جدید داشته باشد
کارگردان تئاتر مشهد گفت: سالن‌های تئاتر در سطح شهر مشهد کم هستند و باید تمهیدی برای آن صورت گیرد.

امیر رستگارمقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: نمایش «مرداس پسری بازمانده از مرداس»، تلفیقی از مدرنیته و سنت و برگرفته از شاهکار نویسنده شهیر، آلبر کامو است که برای اجرای آن یک ماه تمرین داشتیم.

کارگردان نمایش مرداس پسری بازمانده از مرداس گفت: سطح کیفی جشنواره بیست و هشتم رضوان بسیار بالا و حضور جوانان به این جشنواره نشاط بسیاری داده بود و باید امکانات لازم در اختیار هنرمندان جوان قرار گیرد.

رستگارمقدم بیان کرد: نسل جوان هنرمندان تئاتر استان نشان دادند که آگاه و باسواد هستند، اما نباید فریب تشویق‌ها و جوایز را بخورند و در این هنر به دنبال مفهوم و محتوا باشند.

وی تصریح کرد: تئاتر هنری پرهزینه است و جشنواره تئاتر را نباید با جشنواره خوشنویسی و یا نقاشی از لحاظ تخصیص بودجه مقایسه کرد. جشنواره، چشم‌انداز تئاتر خراسان رضوی است و باید شورای‌شهر، شهرداری‌ و سایر نهادها و ارگان‌ها باید به کمک اداره‌کل فرهنگ‌ و ارشاد و شورای نمایش استان بیایند تا جشنواره‌ها باکیفیت بالاتری برگزار شوند.

کارگردان نمایش مرداس پسری بازمانده از مرداس گفت: سالن‌های تئاتر در سطح شهر مشهد کم هستند، امیدوارم شور این اجرا در دل هنرمندان این نمایش فروکش نکرده اداره فرهنگ و ارشاد و انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی تدبیری برای ایجاد سالن‌های جدید بیاندیشند.

رستگار‌مقدم تاکید کرد: هیئت داوران این دوره جشنواره تئاتر استانی رضوان با اینکه چهره و شناخته شده نبودند اما بسیار توانمند و عادلانه داوری کردند و با اینکه این نمایش در بخش کارگردانی، بازیگری و موسیقی جایزه دریافت کرد اما می‌توانست در بخش نویسندگی هم دیده شود.

کلیدواژه ها :ارشاد پسر شهر مشهد
منبع : تسنیم
website tracking