۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹

سیل در هند بیش از 1200کشته برجای گذاشت

باران های موسمی و سیل در شش ایالت هند جان یک هزار و 211 تن را گرفته که در طول دو سال گذشته بی سابقه است....

العالم ـ آسیا

بنابر گزارش روز پنجشنبه روزنامه "تایمز او ایندیا"، بر اساس داده های منتشر شده از سوی وزارت کشور و سازمان مبارزه با بلایای طبیعی هند، ایالت کرالا واقع در جنوب هند با 488 کشته در جریان سیل های سال جاری بیشترین تلفات را در مقایسه با سایر ایالت های هند داشته است.
در سال 2017 حدود 1200 تن در ایالت های بیهار، بنگال غربی،آسام، ماهاراشترا و اوتار پرادش در براثر جاری شدن سیل جان خود را از دست دادند.
سال گذشته ایالت بیهار با 514 کشته دارای بیشترین تلفات انسانی ناشی از سیل در میان سایر ایالت های هند بود. پس از بیهار 261 تن در بنگال غربی، 160 شهروند در آسام، 124 هندی در ماهاراشترا و 121 تن در ایالت اوتار پرادش براثر جاری شدن سیل کشته شده اند. در ایالت های مذکور به 34 میلیون هندی آسیب وارد شده است.
به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه "تایمز او ایندیا"، در سال 2016 نیز 936 تن قربانی سیل در هند بودند. با وجود تلفات بالای انسانی در نتیجه بلایای طبیعی در هند، دولت های ایالتی هنوز بودجه یا طرح خاصی را برای مقابله با این بلایا در نظر نگرفته اند.
کشاورزی یکی از بخش های بسیار مهم در هند محسوب می شود و بلایای طبیعی از جمله سیل و خشکسالی می تواند بر اقتصاد این کشور تاثیر بگذارد.
زندگی بیش از 60 درصد از مردم هند به صورت مستقیم و غیر مستقیم به کشاورزی وابسته است.
باران های موسمی (مونسون)که از ژوئن (خرداد) تا سپتامبر (شهریور) به طور منظم در هند ادامه دارد همه ساله خسارت جانی و مالی زیادی در این کشور برجای می گذارد.

کلیدواژه ها :سیل
منبع : العالم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking