۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۸

سقوط دومینوار خطوط دفاعی نیروهای شورشی در شمال غرب یمن/ نقره داغ شدن نظامیان سودانی در جنوب عربستان با حملات دقیق پهپادهای انصارالله + نقشه میدانی

سقوط دومینوار خطوط دفاعی نیروهای شورشی در شمال غرب یمن/ نقره داغ شدن نظامیان سودانی در جنوب عربستان با حملات دقیق پهپادهای انصارالله + نقشه میدانی
پیشروی گام به گام نیروهای یمنی در حومه جنوبی گذرگاه « طوال» با پشتیبانی یگان موشکی ادامه دارد و ایستگاه ها و خطوط دفاعی نیروهای شورشی یکی پس از دیگری سقوط می کند.

به گزارش مشرق، شمال غرب یمن همچنان شاهد عملیات گسترده نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله برای باز پس گیری گذرگاه «الطوال» در شمال استان حجه و مرزهای مشترک با عربستان است.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، پیشروی گام به گام نیروهای یمنی در حومه جنوبی گذرگاه «طوال» با پشتیبانی یگان موشکی ادامه دارد و ایستگاه ها و خطوط دفاعی نیروهای شورشی یکی پس از دیگری سقوط می کند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات درگیری ها در این محور اشاره کرد و گفت: پس از ناتوانی یگان های زمینی نیروهای شورشی، جنگنده های ائتلاف برای متوقف کردن پیشروی نیروهای یمنی در حومه جنوبی گذرگاه «طوال» وارد میدان شده اند.

از محور شمال غرب استان حجه خبر می رسد، نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله با حملات گسترده  و کمین های دقیق موفق شدند نیروهای شورشی را در بخش مرکزی منطقه «حیران» زمین گیر کنند.

به گزارش مشرق، با حملات سنگین یگان موشکی نیروهای یمنی در محور غربی منطقه «حیران»، مسیر کمک رسانی نیروهای شورشی از سمت صحرای «میدی» تا حدود زیادی قطع شده است.

خبرها از جنوب غرب بخش «حرض»   در شمال غرب استان حجه حاکیست، درگیری های سنگین همچنان ادامه دارد اما نیروهای یمنی تاکنون توانسته اند تمامی حملات نیروهای شورشی را در این محور دفع کنند.

ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی با کمک نیروهای شورشی در تلاش است مناطق شمال غرب و شمال استان حجه را به طور کامل اشغال و به استان صعده (مهم ترین پایگاه انصارالله) نفوذ کند.

به گفته منابع میدانی، در جریان درگیری های یک ماه گذشته در محورهای شمال و شمال غرب استان الحجه، ۱۷۵ تن از نیروهای شورشی به هلاکت رسیدند و صدها تن دیگر هم زخمی شده اند.

از جنوب استان جیزان عربستان خبر می رسد، نیروهای ویژه یمنی موفق شدند گروهی از نظامیان مزدور سودانی را در پایگاه های نظامی سعودی شناسایی کنند و اطلاعات لازم را در اختیار یگان های پهپادی قرار دهند.

به گزارش مشرق، پهپادهای انصارالله پس از دریافت اطلاعات به سرعت به پرواز درآمدند و با شلیک چند موشک، تجمع نظامیان سودانی را در پایگاه های نظامی استان جیزان در جنوب عربستان هدف قرار دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، حدود ۳۵ تن از نظامیان مزدور سودانی در جریان این حملات کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند؛ پهپادهای انصارالله در این حملات چند انبار سلاح را منهدم و خسارت های زیادی به پایگاه های عربستان وارد آوردند.
منبع : مشرق
website tracking