۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۳

استاندار سمنان:

سمنان در سال ۴۶ به سوئیس ایران شهرت داشت/ همه به یکپارچگی هویت سیاسی استان کمک کنند

سمنان در سال ۴۶ به سوئیس ایران شهرت داشت/ همه به یکپارچگی هویت سیاسی استان کمک کنند
استاندار سمنان گفت: استان سمنان در سال ۱۳۴۶ به این علت که فقط یک زندانی در زندان‌های آن وجود داشت به سوئیس ایران مشهور شده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، سید شهاب‌الدین چاوشی استاندار سمنان در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی که روز گذشته در سمنان برگزار شد با اشاره به اهمیت عید غدیر در اسلام گفت: غدیر برای رفع دغدغه امت پیامبر در خصوص نحوه تداوم رسالت ایشان به وقوع پیوست و این واقعه عظیم، مکمل رسالت محسوب می‌شود.

استاندار سمنان در ادامه با اشاره به عشق و ارادت ایرانیان به اهل بیت عصمت و طهارت (س) اظهار کرد: بعد از حضور امام رضا علیه‌السلام در ایران، عشق و ارادت مردم ایران به ولایت دوچندان شد و اگر بگوئیم ایرانی‌ها درک ولایت را مدیون این امام بزرگواری هستند سخن به گزافه نگفته‌ایم.

چاوشی با اشاره به حضور علویان و فرزندان امام موسی کاظم (ع) پس از سفر امام رضا (ع) به ایران افزود: بزرگان و شخصیت‌های فراوانی در اعصار مختلف در این سرزمین به خاک سپرده شده‌اند اما هیچ یک از آنها نتوانستند جایگاه اعتبار امامزادگان را نزد مردم ایران از آن خود کنند.

وی حسن سلوک، متانت و پایبندی به ارزش‌های الهی توسط امامزادگان را مهمترین علل توجه ایرانیان به آنان در ادوار مختلف دانست و گفت: دلیل ارادت ایرانیان به امامزادگان ارتباط مستقیمی با واقعه تاریخی غدیر دارد.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه تمام مسلمانان به واقعه غدیر اذعان دارند تصریح کرد: وقایع غدیر در منابع تاریخ اسلام به تواتر نقل شده است و هیچ کس در آن تردید ندارد.

چاوشی با اشاره به نقش مردم در برپایی حکومت اسلامی گفت: انقلاب اسلامی و استمرار آن نیازمند همراهی عموم مردم است.

وی تاکید کرد: بدون حضور مردم، هیچ حکومتی حتی حکومت حقه برپا نمی‌شود.

استاندار سمنان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه غرب در حال حاضر در تلاش برای هویت‌سازی برای خود است گفت: آنچه در استان سمنان در دستور کار قرار گرفته است هویت‌یابی است چراکه این دیار، سرزمین فرهنگ، اندیشه و خرد است.

چاوشی ادامه داد: استان سمنان از دیرباز به عنوان دارالمرحمه نامیده می‌شده است و این ویژگی در اسناد تاریخی مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با یادآوری پذیرایی مردم این استان از زوار امام رضا (ع) گفت: دارالمرحمه ویژگی مشترک نقاط مختلف این استان است و می‌تواند به ایجاد یکپارچگی هویت سیاسی استان سمنان کمک کند.

استاندار سمنان به بیان اینکه سمنان در مطبوعات سال ۱۳۴۶ به سوئیس ایران شناخته می‌شد اظهار کرد: بنابر مستندات موجود، سمنان در آن سال فقط یک زندانی داشت که آن فرد نیز اصالتا اهل این منطقه نبوده است.

چاوشی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته برای پذیرایی از زوار امام رضا (ع) خاطرنشان کرد: بسترهای ارائه هرچه بیشتر خدمات مردمی به زوار هشتمین امام شیعیان در این استان فراهم گردد.

کلیدواژه ها :ایرانیان
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking