۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۱

وندی شرمن:

از اینکه گفتم «فریبکاری بخشی از ژن ایرانیان است» پشیمانم

معاون وزیر خارجه پیشین آمریکا و مسئول تیم مذاکرات این کشور در گفت‌و‌گوهای ایران و 1+5، پنج سال بعد از توهین آشکارش به مردم ایران، از این موضوع ابراز پشیمانی کرد.«وندی شرمن» دیپلمات ارشد سابق آمریکایی که در دو مذاکرات هسته‌ای این کشور با کره شمالی(در دولت بیل کلینتون) و ایران(دولت باراک اوباما)، مسئول تیم واشنگتن در مذاکرات بوده، در یک مصاحبه اظهاراتی درباره این دو کشور مطرح کرد.
او در این مصاحبه درباره کتابی که به تازگی منتشر کرده، حرف زد؛ کتابی که به گفته او با استفاده از مذاکرات با ایران و کره شمالی، برای خوانندگان درس‌های زندگی دارد.
این دیپلمات سابق قبل از پیوستن به وزارت خارجه، به عنوان مددکار اجتماعی کار کرده و در زمینه جامعه شناسی مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد گرفته بود.
او اخیرا به عنوان مدیر «مرکز رهبری عمومی» در دانشکده کندی دانشگاه هاروارد تعیین شده و قرار است از اول ژانویه ۲۰۱۹ به تدریس درس «رهبری عمومی» بپردازد.
به گزارش فارس، شرمن در مصاحبه با «سی‌بی‌اس نیوز» درباره توهین آشکاری که او علیه مردم ایران کرده بود، ابراز تاسف و پشیمانی کرد.
یازدهم مهر سال ۱۳۹۲ در اوج مذاکرات هسته‌ای، معاون وقت وزیر خارجه آمریکا و رئیس تیم مذاکره کننده این کشور در گروه 1+5 در توهینی آشکار به مردم ایران در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفته بود: مقامات (آمریکایی) به دیپلماسی زمان دادند که کارساز شود اما می‌دانم که فریبکاری بخشی از ژن ایرانیان است.

کلیدواژه ها :ایرانیان
منبع : کیهان

پربازدیدترین امروز

website tracking