۲ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۵

خطیب جمعه بوشهر: احتکار و گران‌فروشی با فرهنگ ولایت‌مداری منافات دارد

خطیب جمعه بوشهر: احتکار و گران‌فروشی با فرهنگ ولایت‌مداری منافات دارد
امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه احتکار و گران‌فروشی با مذهب شیعه و ولایت‌مداری منافات دارد، گفت: برخورد با مفسد، محتکر و گران‌فروش باید در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز‌جمعه بوشهر با تبریک عید سعید غدیر و گرامیداشت دهه امامت و ولایت جایگاه ولایت در جامعه اسلامی را برشمرد و اظهار داشت: ولایت الهی برای هدایت انسان‌ها در رسیدن به سعادت و کمال تعیین می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه ولایت هم از نظر ظاهری و هم باطنی در انسان‌ها تحول ایجاد می‌کند، خاطر‌نشان کرد: خداوند متعال که حضرت ابراهیم(ع) را به پیامبری برگزید پس از آزمایشات و سختی‌های فراوان به پیامبری منصوب کرد.

امام جمعه  موقت بوشهر با بیان اینکه با منصوب ولایت علی‌(ع)، دین مبین اسلام کامل شد تصریح کرد: قرار گرفتن در خط ولایت انسان و جامعه را از بسیاری مشکلات رهایی می‌بخشد چراکه خط ولایت سبب حیات جامعه اسلامی و امتیاز شیعیان نسبت به  کل جهان محسوب می‌شود.

دشتی با تاکید بر این نکته که  ولایت سبب نجات انسان از فرطه‌های فساد و شقاوت‌های مختلف می‌شود افزود: تنها نسخه رهایی یافتن از فساد و بداخلاقی نسخه ولایت است.

وی، سعادت شیعیان را  در سایه‌سار ولایت دانست و تاکید کرد: باید شیعیان، ولایتمداری و جایگاه ولایت علوی را در جامعه جهانی نمودار کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با  تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به ویژه رجایی و باهنر گفت: حمایت دولت وظیفه و رسالت همگانی است و باید دولت در همه حال پشتیبانی شود تا اهداف و سیاست‌های نظام اسلامی را محقق کند.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه مدیران و مسئولان باید حد و حدود خود را در اجرای سیاست‌ها و برنامه‌ها بدانند و بشناسند خاطرنشان کرد: وظیفه و رسالت مسئولان در قانون مشخص بوده و نباید بیش از حقوق تعیین شده، تجاوز شود.

دشتی با بیان اینکه سیاست‌های کلی نظام توسط رهبر معظم انقلاب تعیین می‌شود تصریح کرد: مسئولان در دستگاه‌های مختلف جایگاه آنان در قانون تعیین شده و سیاست‌های نظام در بخش‌های مختلف مقام معظم رهبری تعیین می‌کند.

وی، با بیان اینکه بیشترین و سنگین‌ترین وظیفه بر‌عهده قوه مجریه است، افزود: قوه مقننه و قضاییه دو بازوی مهم قوه مجریه محسوب می‌شوند و باید از تفرقه افکنی و تهمت‌زنی پرهیز شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه هر مسئول و مدیری باید بر اساس حق و حقوق تعیین شده عمل کند گفت: مسئولان نباید از حقوق و وظایف تعیین شده عدول کنند.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به تعیین سیاست‌‌ها در برخورد با فساد، مفسد و متخلف در جامعه افزود: مسئولان باید بر اساس سیاست‌گذاری رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش‌های عدالت محوری، استکبارستیزی، برخورد با مفسد و فساد عمل کنند و  نباید نظر  و  سیاست دیگری ارائه شود بلکه باید این سیاست‌ها اجرایی کنند.

وی با بیان اینکه سیاست‌های مختلف در برخورد با مفسد و فساد از سوی رهبر  معظم انقلاب اسلامی ترسیم شده است تصریح کرد: احتکار و گران‌فروشی با مذهب شیعه و ولایت‌مداری منافات دارد و در این راستا برخورد با مفسد، محتکر و گران‌فروش باید در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد.

دشتی با تاکید بر توجه به اطعام نیازمندان  از سوی حجاج گفت: حجاج که از سفر معنوی حج برمی‌‌گردند باید به وسع خود برادران دینی خود از جمله نیازمندان را اطعام دهند.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه حجاج باید به‌دور از تشریفات اطعام را در دستور کار قرار دهند افزود: یاری رساندن به نیازمندان، به‌جای هزینه‌های گزاف تشریفات، خداپسندانه‌تر و مقبول‎تر است.

کلیدواژه ها :بوشهر شیعه
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking