۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۸

خسروشاه به یکی از قطب‌های گردشگری آذربایجان شرقی تبدیل می‌شود

خسروشاه به یکی از قطب‌های گردشگری آذربایجان شرقی تبدیل می‌شود
شهردار خسروشاه گفت: خسروشاه به یکی از قطب‌های گردشگری آذربایجان شرقی تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، رسول کریمیان در نشست خبری با خبرنگاران، خبرنگاران را پیشروان عرصه اطلاع‌رسانی و آگاهی و پل ارتباطی مردم و مسئولین خواند و اظهار داشت: نقد خبرنگاران به مسئولین و نظارتی که به دستگاه‌های مسئول دارند، بستر رشد را برای آنان فراهم می‌سازد.

وی با اشاره به عملکرد 10 ماهه شهرداری خسروشاه ابراز کرد: با لایروبی مسیرهای آب‌رو، خطر تهدید سیل را کاهش داده‌ایم که باعث تبدیل شدن این اقدام به یک فرصت برای خسروشاه شده است چراکه فاضلاب شهری برای ما تبدیل به یک معضل شده بود، در طول 4 ماه اخیر حدود 15 درصد از خط فاضلاب خسروشاه را احداث کرده‌ایم و به خاطر ترغیب مردم و تسریع در کار، هرینه‌ای برای این کار از مردم دریافت نمی‌کنیم.

شهردار خسروشاه از احداث ایستگاه آتش‌نشانی شماره دو خسروشاه خبر داد و گفت: تمام فازهای احداث این ایستگاه را پیش برده‌ایم و فاز نازک‌کاری آن باقی مانده است که اوایل مهرماه افتتاح خواهد شد.

کریمیان با اشاره به این‌که خسروشاه دارای 3 ورودی است، افزود: قصد داریم ورودی چهارم این شهر را برای ارتباط با اتوبان آذرشهر و تبریز افتتاح کنیم.

وی ادامه داد: تملک 95 درصد از اراضی را انجام داده‌ و جدول کشی یک سمت از این اتوبان را به اتمام رسانده‌ایم.

شهردار خسروشاه با تاکید بر اهمیت روستای توریستی کندوان، گفت: مسیر دسترسی به این روستا را از داخل خسروشاه آسفالت کرده‌ایم تا پذیرای توریست‌ها و گردشگران باشد.

وی به ساماندهی موزه مردم‌شناسی خسروشاه اشاره کرد، و ابراز داشت: برای حفظ آثار سنتی این شهر، در حال ساماندهی موزه مردم شناسی خسروشاه هستیم.

کریمیان از احداث سالن همایش‌ در خسروشاه توسط شهرداری خبرداد و عنوان کرد: طبق توافقات با خیرین 50 درصد هزینه ساخت این سالن همایش از طریق خیرین پرداخت می‌گردد که قصد داریم مکان‌هایی برای فعالیت‌هایی از جمله عکاسی، خوشنویسی، موسیقی و... تدارک ببینیم.

وی همچنن به ساماندهی و عقب‌کشی بافت‌های فرسوده اشاره کرد و گفت: معمولا برای کسانی‌که عقب کشی را انجام می‌دهند، ما نیز دیوار کشی برای آن‌ها انجام می‌دهیم تا به صورت تشویقی کارها سرعت یابند.

شهردار خسروشاه از رسیدگی به غسالخانه خسروشاه خبر داد و ابراز کرد: غسالخانه را با استفاده از دیوارپوش‌های جدید و... رسیدگی کرده‌ایم تا به محیطی آرام برای مردم تبدیل شود.

وی با اشاره به خدمات ویژه نوروزی شهرداری خسروشهر، عنوان کرد: برای مسافرانی که از خسروشاه می‌آمدند و یا از این مسیر عبور می‌کردند بسته‌های سوغاتی محلی اهدا می‌کردیم که از فرماندار به خاطر این خدمات ویژه لوح تقدیر دریافت کردیم.

کریمیان از ساخت مجتمع توریستی در خسروشاه خبر داد و افزود: با کمک‌‌های خیرین موفق به شروع احداث مجتمع تفریحی به مساحت 35 هزار متر مربع در کنار پادگان شهید قاضی، شدیم که حدود 6 میلیارد برای احداث آن هزینه پیش‌بینی شده است.

وی با بیان این‌که ممیزی املاک را تمام کرده‌ایم، گفت: از جمله بخش‌های پیشرو در استان در این امر بوده‌ایم که به عنوان پایلوت انتخاب شده‌ایم.

شهردار خسروشاه با تاکید بر این‌که همه معوقات شهرداری را تسویه کرده‌ایم گفت: بیمه، مالیات و.... به صورت تقسیط بندی شده تسویه شده‌اند.

وی با اشاره به موقعیت‌های‌ موجود شهر خسروشاه، ابراز کرد: خسروشاه به دلیل دارا بودن موقعیت ترانزیتی و نزدیک بودن به شهر تبریز، دارای اهمیت ویژه‌ای ‌است.

کریمیان افزود: اکثر نیازهای ضروری شهر تبریز، از جمله راه‌آهن تهران تبریز و آبرسانی تبریز  از خسروشاه عبور می‌کنند و وجود شهرک صنعتی، نیروگاه حرارتی، کارخانجات متعدد و... باعث ایجاد اشتغال در خسروشاه شده است و آمار بیکاری را در خسروشاه، کمتر از بخش‌های دیگر کرده است.

وی جمعیت خسروشاه را طبق سرشماری‌های سال 95، حدود 21 هزار و 972 نفر اعلام کرد و ادامه داد: خسروشاه، بزرگترین بخش استان محسوب می‌شود.

شهردار خسروشاه با تاکید بر این‌که خسروشاه، زادگاه عالمان، فقیهان و خیرین بسیاری بوده است، تصریح کرد: خسروشاه دارای خیرینی مانند مرحوم حاج جلیل خسروشاهی است، که در سطح ایران 500 مدرسه ساخته بود.

وی خاطرنشان کرد: خسروشاه دارای اماکن گردشگری مانند برج کبوتر، مسجد جامع، مقبره قطب راوندی، موزه مردم شناسی، کاروان‌سرا تاریخی صفوی و بقعه شیخ سالار است که به دنبال احیا قدمت این مکان‌ها هستیم‌ تا این شهر را به یکی از قطب‌های گردشگری استان تبدیل کنیم.

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking