۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶

در آستانه رزمایش نظامی بزرگ‌ «وستوک 2018»

نیروهای نظامی بخش شرقی ارتش روسیه به حالت آماده‌باش کامل درآمدند

نیروهای نظامی بخش شرقی ارتش روسیه به حالت آماده‌باش کامل درآمدند
وزیر دفاع روسیه از آماده‌باش کامل نیروهای ارتش این کشور در بخش شرقی در آستانه مانور نظامی بزرگ مشترک با چین و مغولستان خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه امروز (دوشنبه) گفت که نیروهای نظامی ارتش روسیه در شرق این کشور در آستانه رزمایش نظامی بزرگ روسیه، چین و مغولستان به حالت آماده‌‌باش درآمده‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، وزیر دفاع روسیه گفته است که این مانور 5 روزه به منظور تدارک شرایط لازم برای برگزاری مانور بزرگ «وستوک 2018» در ماه آینده میلادی برگزار می‌شود.

به گفته فرمانده ارشد روسیه، مانور بزرگ «وستوک 2018» با مشارکت نیروهای نظامی چین و مغولستان بزرگترین مانور نظامی این کشور از سال 1981 تاکنون است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین گفته است که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در این رزمایش شرکت می‌کند.

وزیر دفاع روسیه تأکید کرد، نیروهای ارتش، نیروی هوایی و یگان‌های نیروی دریایی روسیه در این مانور بزرگ که در خاور دور و سیبری برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

به عنوان بخشی از یک مانور نظامی مجزا و کوچکتر که قرار است این هفته برگزار شود، یک گروه امنیتی تحت پرچم سازمان همکاری‌های شانگهای امروز دوشنبه وارد پایگاه هوایی روسیه در منطقه «چلیابینسک» شده‌اند.

ارتش روسیه در شرایطی که تنش‌ها با غرب افزایش یافته، سعی دارد تا بر تعداد و گستردگی مانورهای نظامی خود بیفزاید و در عین حال روابط نظامی خود با چین را نیز تقویت کرده است. سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و به ویژه آمریکا در ماه‌های گذشته نیروها و تجهیزات خود در مرزهای غربی روسیه را تقویت کرده‌اند.

کلیدواژه ها :شرق
منبع : فارس
website tracking