۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۴

47 درصد اماکن عمومی اردبیل نیاز به مناسب‌سازی برای معلولان دارد

47 درصد اماکن عمومی اردبیل نیاز به مناسب‌سازی برای معلولان دارد
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: در حال حاضر 53 درصد اماکن عمومی در استان برای تردد معلولان مناسب‌سازی شده و 47 درصد این اماکن نیز نیاز به مناسب‌سازی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بهزاد ستاری پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی مدیران منطقه سه کشوری بهزیستی در اردبیل اظهار داشت: نشست تخصصی مدیران کل بهزیستی با حضور  استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان و کرمانشاه به میزبانی استان اردبیل به مدت یک روز برگزار و مسائل در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

وی در مورد اهداف برگزاری این نشست بیان کرد: بررسی برگزاری دروه‌های آموزشی کشوری به صورت منطقه‌ای، توسعه مراکز غیردولتی به ویژه در حوزه توانبخشی، اعتبارات مراکز تبصره دو ماده 16 و پیشنهادات اصلاحی تبصره 13 کمیسیون ماده 26 از جمله اهداف برگزاری این نشست تخصصی به شمار می‌رود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل موضوعاتی از قبیل چالش‌های ادارات بهزیستی با سازمان آموزش وپرورش در خصوص مهدهای کودک، توسعه طرح‌های جدید توانبخشی در زمینه درمان معلولان، همسان‌سازی اعتبارات، نظارت بر افراد مجهول‌الهویه و ارزیابی تاثیر تحریم‌ها بر فعالیت‌های سازمان بهزیستی به ویژه توانبخشی از دیگر محورهای بحث در این نشست عنوان کرد.

ستاری با تاکید بر همدلی و وحدت رویه در انجام وظایف و امورات محوله در حوزه بهزیستی گفت: سازمان بهزیستی از جمله نهادهای حمایتی، تخصصی و اجتماعی است که هموراه در راستای سیاست‌های نظام خدمات بسیار متنوع و گوناگونی را به افراد جامعه ارائه می‌کند و تلاش و جدیت بر این است تا بتوانیم خدمات ارائه شده به نحوی مطلوب و مناسب باشد.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی در راستای سیاست‌های نظام متولی سلامت اجتماعی تعیین شده است، تصریح کرد: خوشبختانه مجموعه بهزیستی با مساعدت و همراهی سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی توانسته است در زمینه های پیشگیری از معلولیت‌ها اعم از شنوایی، بینایی و سایر موارد گام‌های موثری بردارد.

وی با اشاره به مناسب‌سازی 53 درصد اماکن عمومی در استان برای تردد معلولان اظهار کرد: در زمینه مناسب‌سازی و تجهیز 47 درصد باقیمانده این اماکن نیز اقدامات و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم تا زمینه برای فعالیت اجتماعی هر چه بیشتر معلولان در سطح استان فراهم شود.

کلیدواژه ها :معلولان
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking