۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به فارس خبر داد

بررسی عملکرد سه ماهه بودجه 97 در کمیسیون برنامه/ حذف نکردن یارانه غیرنیازمندان خلاف قانون است

بررسی عملکرد سه ماهه بودجه 97 در کمیسیون برنامه/  حذف نکردن یارانه غیرنیازمندان خلاف قانون است
عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس گفت:‌ عملکرد دریافت‌ و پرداخت‌های بودجه سال جاری در کمیسیون با حضور نوبخت بررسی خواهد شد.

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به وضعیت عملکرد بودجه سال 97 اظهار داشت: طی روزهای آینده عملکرد دریافت و پرداخت‌های دولت مربوط به سه ماهه نخست سال جاری بررسی خواهد شد و رئیس سازمان برنامه و بودجه در این راستا گزارشی ارائه خواهد داد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس در پاسخ به این سؤال که موضوع حذف غیرنیازمندان یارانه بگیر تبصره 14 بودجه که داستورالعمل اجرایی آن ابلاغ شد و بعدا توسط دبیر هیأت دولت لغو شد، چه وضعیتی دارد، تصریح کرد: رئیس سازمان برنامه بودجه قبلا گفته بود، هیچ فردی از دریافت یارانه حذف نخواهد شد، در صورتی که تبصره 14 قانون بودجه صراحت دارد که باید غیرنیازمندان حذف شوند و با توجه به ابهام در اجرای قانون، کمیسیون برنامه بودجه گزارش عملکرد دولت را در این رابطه خواسته است. هم مجلس و کمیسیون برنامه بودجه اجرای تبصره 14 قانون بودجه و حذف غیرنیازمندان را مطالبه خواهد کرد.

وی تاکید کرد: اگر مصوبه هیأت وزیران امضا و ابلاغ شده باشد، نمی‌توان آن را لغو کرد مگر آنکه مصوبه جدیدی آن را کان لم یکن تلقی کند. بنابراین از نگاه ما مصوبه و دستورالعمل اجرایی تبصره 14 ابلاغ شده و باید نحوه اجرای آن را جویا شویم.

عضو ناظر صندوق توسعه ملی در مورد حسابرسی از عملکرد این صندوق و برداشت‌های انجام شده طبق گزارشات قبلی گفت: حسابرسی از صندوق توسط سازمان حسابرسی در جریان است و هنوز گزارش آن نهایی نشده است.

کلیدواژه ها :یارانه یارانه ها
منبع : فارس

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking