۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵

قزوه در مراسم بزرگداشت شاعر آیینی؛

نام شکوهی، نام بزرگی در شعر خراسان است

نام شکوهی، نام بزرگی در شعر خراسان است
علیرضا قزوه مدیر دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری گفت:نام شکوهی، نام بزرگی در شعر خراسان است کسی که در انجمن فرخ در کنار نام های بزرگی چون قهرمان و صاحبکار نام بزرگی داشت.

نام شکوهی، نام بزرگی در شعر خراسان استبه گزارش خبرنگارحوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا قزوه مدیر دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری در مراسم بزرگداشت غلامرضا شکوهی که عصر امروز در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد، اظهار داشت:نام شکوهی، نام بزرگی در شعر خراسان است کسی که در انجمن فرخ در کنار نام های بزرگی چون قهرمان و صاحبکار نام بزرگی داشت و شعرش شعر شکوهمندی بود.

وی با بیان اینکه او تنها شاعر نبود بلکه یک ادیب به تمام معنا و آداب دانی شهره بود، گفت:ما شاید آداب دان های خوبی هستیم اما گاهی اوقات نمی توانیم برنامه های خوبی را اجرا کنیم شاید آن برنامه ریزی که در سیستم برخی کشورهای خاص برگزار می‌شود در ایران برگزار نشود.

مدیر دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری بیان کرد:بعد از چهل سال که از انقلاب گذشته است و به باور خیلی ها به سبک ادبی نزدیک شدیم باید برنامه ای داشته باشیم. برخی معتقدند در همان ده سال اول انقلاب اسلامی به سبک نزدیک شدیم اما الان دوره ای است که سبک های ادبی ایجاد شده و ادبیات تغییر ماهوی  نسبت به قبل دارد،

وی با بیان اینکه اگر در دوره جدید هیچ چیزی در شعر نداشته باشیم، شعر آيينی داریم،گفت: گل سرسبد آنچه ادبیات را شکل می‌دهد ادبیات مقاومت ماست که در هیچ دوره ای نداشتیم.

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با اشاره به اینکه شعر آیینی فقط شعر دینی نیست، بیان کرد: شعر آیینی، شعر ملی هم هست اما آیا در این چند سال کارکردهای دیگری داشته است آیا با نام کمبوجیه پرچم ها حرکت کرده است. ادبیات آیینی به سمتی رفته است که با فضای مذهبی ما گره خورده است، ادبیات آیینی ما هم که شکوهی در آن زمینه کار کرده ادبیات آیینی ماست. آقای شکوهی در این فضاها شش دانگ بوده و در حوزه عاشقانه و اجتماعی کار کرد.

وی افزود:وقتی سبک شکل می گیرد که در همه زمینه ها ثمر بدهد. هرچه شعر آیینی ما رشد کرده شعر عاشقانه ما هم رشد کرده است در روزگار ما چهره های شاخص ما کسانی هستند که شعر عاشقانه هم سروده اند اگر بخواهد شعر آیینی رشد کند باید شاعرش چند وجهی باشد و در فضاهای دیگر رشد کرده باشد آقای شکوهی هم این ویژگی را داشت.

لازم به ذکر است؛محمد علی مجاهدی، ناصر فیض و مصطفی محدثی خراسانی در این مراسم حضور داشتند.

 

در حال تکمیل...

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking